Фан Клуб: Пелистер

Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
612
I da se dogradi stadionot spored proektot, ne mi e jasno kako ke se resi prostorot od novoizgradenoto do starata tribina
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
612
Na tolku arhitekti vo denesno vreme so za stance od 50 kvadrati vadat deset resenija vo 3D, za ovaj prostor malce cudno mi e, sepak mora da postoi resenie
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Na tolku arhitekti vo denesno vreme so za stance od 50 kvadrati vadat deset resenija vo 3D, za ovaj prostor malce cudno mi e, sepak mora da postoi resenie
Нема бе ништо таков е сјебан проектот од старт за џабе не се каравме со двојче во општина и на седници кога се разгледуваше проектот арно ама тогаш никој не не слушаше најважно му беше да има атлетска патека а каков ќе биди прокетот и стадионот, изгледа исплатливост исполнети услови пристапност партерно уредување шо знам паркинг па се друго беше и уште е во втор да не речам трет план
За изградбата и на новата трибина да не пишам да кварам просек дека на места пропушти и просториите ви под трибинскиот простор се со влага и вода ама ај пак е поарно од шо беше но далеку е од тоа шо требаше и треба да биди па така ќе остани и за трибините зад голови а најверојатно и реновирањето на старата трибина се мислам дека никогаш нема да се случи иако е затворена за употреба


Се надевам дека ќе се напрај кампања и за нова сала оти сме резил со сегашната но за тоа требаат пари и од владата или да биде со ЈПП ако чекаме само од општина тешко дека ќе се напрај ќе биди како со базенот кај техничко
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
722
Во време кога сите олимписки стадиони се реконструират во фудбалски ние градиме олимписки :popce:
Не треба далеку одење во регионот ни покажаја како се прат нови модерни стадиони а не нашиве во Битола, Охрид, Чаир

Осијек https://youtu.be/BSXqffy4g0c
Зајечар https://youtu.be/-zs9p0Vgn78
Лесковац https://youtu.be/qqbpmUp276U
Лозница https://youtu.be/LILqzdcxym4
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
207
Поени од реакции
1.475
Саботата ја посветуваме на нашите уапсени членови, СИТЕ НА СТАДИОН!
Никој не е должен да биди малтретиран и да плаќа казни иако ништо не сторил, зато сабота СИТЕ солидарно да застаниме зад нашите браќа и да собериме парични средства за казните.
Да си дел од ЧКЕМБАРИ значи да имаш браќа кои се секогаш тука за тебе!
СИТЕ ДО ЕДЕН!
ФК. ПЕЛИСТЕР - Фк. Детонит, Собирот започнува во 13:00 кај офицерски каде ќе има штанд со чкембарски реквизити!
НАПОМЕНА:СИТЕ СО ШАЛ!!!
IMG-4acdcba0149127a7b475e5c5176adbc3-V.jpg
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Член од
2 септември 2016
Мислења
603
Поени од реакции
1.068
Еден добронамерен совет , тој шо ја правел/ одржава страната нека среди слугот од постот огромен е дека се креира од насловот на кирилица.
ako ja praese @sakamestadion neka mi pisi dm i jas gledam nekoj raboti za popravka(y)
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
207
Поени од реакции
1.475
Утре да застаниме зад името ЧКЕМБАРИ, сите против нас?
НИЕ ПРОТИВ СИТЕ!
Собир 13ч. Офицерски Дом
Очекуваме пожртвувана игра и победа од ПЕЛИСТЕР, заедно газиме кон прва лига!
БИТОЛЧАНИ, СИТЕ НА СТАДИОН
FB_IMG_1680293186410.jpg
FB_IMG_1680293188514.jpg
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
На страната има линк за гледање во живо,апдејтирана е во реално врееме
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
207
Поени од реакции
1.475
МЕДИУМСКИ ХАЈКИ-УДБАШКИ ФИНТИ СТАРИ
НЕМА ДА ГО УНИШТАТ ИМЕТО ЧКЕМБАРИ
ФК ПЕЛИСТЕР 2:0 фк детонит плачковица
FB_IMG_1680361510685.jpg
 
П

Пљампач

Гостин
По цел ден висат на темите на Пелистер.
Сами си дебатираат на темата Навивачки Групи и си прат сценарија смешни.

@ZelenoBel - Само така продолжете, секој потег со бојкот на кајгана темите е повеќе од успешен.
И другите членој симпатизери на Пелистер треба да го следат истиот пример и да одморат малце од овај форум во целост.
Има и други места каде можи да се дебатира за Пелистер а то да не е Кајгана.:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom