Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Да се надоврзам само со Горан, заминати се и Благојче Марковски - Чаки и на Кашето син му, Здравевски(кој впрочем мислам и лани го немаше во тимот во втората полусезона, е сега дали е повреден или е сеуште тука не сум сигурен), Ганчев исто имаше најави дека ќе бека пак Индонезија негде ама го гледам на слики е тука, највероватно останва, треба искуството на Ганчев !
А нови се тие тројцата шо ги наброја, ме радва за Боро, секоја чест за Маневски ќе биди од корист се надевам. ни требаат уште 2 играчи најмалку, еден одбрана штопер/бек во зависност кај ни фали играч и еден средина, другите позиции од овие играчи шо ги знам горе-долу се добри и имаме шанси за 1 место, само секако колку е заинтересирана управата за такво нешто...
И малку машкост барам од младите дечки во екипата, да покажат малце јајца, не лани јадат ќотек од планинците на домашен терен.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да се надоврзам само со Горан, заминати се и Благојче Марковски - Чаки и на Кашето син му, Здравевски(кој впрочем мислам и лани го немаше во тимот во втората полусезона, е сега дали е повреден или е сеуште тука не сум сигурен)
Здравевски зимоска замина за Детонит. Ама тие испаднаа во трета лига па може ќе може да си го приберете, јес да појма неам колку потенцијал има оти кај вас само на клупа дремеше.

А Блаже Илијоски што го бараше претходниот член - он се пензионира така да тешко дека ќе го убедите да се врати (освен ако некоја добра сума му понудите да го предомисли ама чисто сумљам дека имате толку буџет а и искрено не ни вреди да фрлате многу пари за него). А за Алтипармаковски може стварно да пробате да го донесете, ептен пропадна тој на клупско ниво па не очекувам да има многу опции за да може да пребира и да рече нејќе во втора лига, тој би ви бил топ засилување.

Во секој случај годинава мислам дека вторава лига запад ептен ќе биде ослабена (мислам дека ова ќе биде прв пат Истокот да е многу појак од Западот) па реално стварно треба да пробате да се изборите годинава, според мене први фаворити се моментално.
 
П

Пљампач

Гостин
Мислев на Блажевски а сум пиша Илијовски....
Во никој случај Баже не треба да се смета за засилување. Апсолутно ни пола не вреди од сумата која ја добива во клубовите каде настапува.
А Дејан Блажевски е класа играч и би бил полн погодок моментално.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
По се изгледа толку од засилувањата сега за сега FB_IMG_1563281744813.jpg
Edit:Иве го вратиле назад сега уште пример минчето да го вратат ќе биди ок нападот ама најубаво ќе се види на тест натпреварите што и каде фали

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
П

Пљампач

Гостин
Иве Трифуновски го вратиле... Nice job.(y)
Штопер да се донеси и есен заден везен и мислам дека за есенскиот дел сме добро екипирани. После на зима уште 2-3 имиња за мирна пролет и здравје боже ПМФЛ догодина.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
не се силете шо засилувања се тројца лежачи напред, на средина кој ќе игра не можи на деца да се надеваме да не носат прва лига. сета среќа пребоса е лигата па имаме некакви изгледи.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
https://www.gol.mk/fudbal/stojchevski-nasledenite-dolgovi-se-nasha-najgolema-prechka-do-vrakjanje-vo-pmfl
Се подготвуваме за ПМФЛ откако го презедовме клубот. Овој подготвителен период продолжуваме понатаму. Управниот одбор и јас како сопственик на клубот, донесовме цел - оваа година да стигнеме до првото место и Првата лига и од тоа нема отстапување. Во таа насока го задржавме тимот од лани, а се засиливме со четири фудбалери, а може и уште некој да пристигне. Планот за подготовки е направен, интензивно се тренира и работите одат во добра насока“, заврши Стојчевски.

Barem godinava ima izjava deka sakaat prva liga za razlika od lani kade nemase nikakva najava izjva cela sezona za ambiciite i celta cela sreka so drugite ekipi se bez ambicii za vkez vo prva liga pa ako zemat uste dva trojca se nadevam deka ke ima rezultati i mora konecno da se ubrza so stadionot za pri vlez vo prva liga da ima tro od tro uslovi za da moze da se prodade klubot oti na site mu e jasno deka segasniot gazda nema sila da go drzi klubot bez pomosta i parite od opstinata edinatvena dobra rabota e sto mladincite vlegoa vo prva liga i sto konecno se sredi malku terenot pokraj stadionot za da trenira prviot tim a ne da seta po selata za trening

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Мрднала малце работата на трибината. Немам поминато баги време накај тумбе кафе ама од сликите се гледа мал напредок.

 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
ФК Кадино - ФК Пелистер
0-1 50' Недановски
1-1 85
Добро одигран прв контролен натпревар
So znaci ke trebaat uste igraci iako nasite mislat deka i vaka sme silni aj da bese 0-3 ke razmislev ama aj da pocekame so ke napravat na drugite prijatelski natprevari samo da ne zgresat kako lani koga prvite sest sedum kola ni izbegaa bodovite

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Среда наместо со Тирана во Охрид најверојатно ќе се игра со прилепска Победа во Битола па добро е да се види што и како работат иако по се изгледа има уште многу време за почетокот на првенството па наместо како секоја година во почетокот на Август ќе се почни на крајот поради бојкотот на екипите од втора лига исток кои со право не сакаат да ја платат котизацијата исто како што му е простено на прволигашите

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
1-0 со победа денес добро е шо ја имаше во кладилници и не изигравме нерешено а за другото треба да кажите вие шо ја гледавте освен шо било жешко друго ништо не знам

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
ФК Пелистер - ФК Беласица
3-1
Стрелци:
Борче Маневски × 2
Б.Љамчевски
Dobro e vaka ama ne loso da zemat uste eden dvajca igraci

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom