Фан Клуб: Пелистер

Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Без разлика кој шо ке збори држете си го голманот. он ќе ви биде 90% екипа оваа сезона
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.506
Имавте спортска среќа. Со најсилен состав против 18-19 годишен тим од трета лига кој ви покажа заби и шутираше у гол и имаше шанси дупло повеќе од вас. Резултат што ви одговара ама не е реален со оглед на играта која ја имаше Пелистер. Мислете му ја како против посериозни екипи од втора лига. Честито победа и со среќа понатаму.
А кoј игрaa зa нaс, декa викaш сo нaјсилен сoстaв , чистo oнaкa инфoрмaтивнo дa знaјме?[DOUBLEPOST=1534975345][/DOUBLEPOST]
Eden sut eden gol, ne treba da se raduvate na vakva pobeda nad eden tretoligas
Абе ти јa гледaше утaкмицaтa шo пишиш еден шут еден гoл, oти нa сaјтoт вaшиoт другo пиши[DOUBLEPOST=1534975473][/DOUBLEPOST]НЕСРЕЌЕН ПОРАЗ: ПЕЛИСТЕР МИНИМАЛНО СЕ ПРОВЛЕЧЕ
22 Авг 2018
fkosogovo
Прв Тим
0




ГФК Осогово е елиминиран од Купот на Македонија откако во 1. коло денес на Градскиот стадион „Никола Мантов беше поразен од Пелистер со 0-1 (0-0).

Избраниците на тренерот Александар Андов покажаа максимално залагање и борбеност на теренот иако во воведните 20 минути играа во грч. Но како што одминуваше времето, така „жолто-сините“ игра се подобро и подобро против далеку поисуксните противници. Првиот дел заврши без голови иако двете екипи имаа неколку шанси.

Во вториот дел нашиот тим влезе многу подобрo креираше низа шанси, меѓу кои вреди да се издвои онаа на Коцевски чиј шут противничкиот голман со крајнi напори го извади под пречката. Но во средината на првиот дел, во 71. минута по контра и мало невниманиe во одбраната, гостите со одличен шут од далечени поведоа со 0-1. Непосредно по ова, гостите од Битола има две убави прилика за да зголемат, но нашиот голман Јованоски беше на висина на задачата.

Осогово во продолжение имаше неколку шанси, а онаа најубавата ја пропушти Паунов кој во последната минута биеше убаво, но прекрасно интервенираше чуварот на мрежата на Пелистер.
 
Последно уредено:

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Eve gi sostavite, a sekade pisuva deka osogovo bil dostoen protivnik, pelister igrase protiv ekipa sostavena so prosek na fudbaleri od 20 godini, pelister najuvava deka ke se bori godinava za prva liga no so vakva igra tesko.
 

Attachments

Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
Eve gi sostavite, a sekade pisuva deka osogovo bil dostoen protivnik, pelister igrase protiv ekipa sostavena so prosek na fudbaleri od 20 godini, pelister najuvava deka ke se bori godinava za prva liga no so vakva igra tesko.
Eve gi sostavite, a sekade pisuva deka osogovo bil dostoen protivnik, pelister igrase protiv ekipa sostavena so prosek na fudbaleri od 20 godini, pelister najuvava deka ke se bori godinava za prva liga no so vakva igra tesko.
se palevte ovde 3 nedeli pred utakmicata kako posledno gostuvajne ke ni bilo kako osogovo bil sar planina za pelister i sega op osogovo bil podobar protivnik vazi be nema
problem ne se broj to so ste sutnale 5 pati vo golo poke od nas se broj rezultato odnosno 0-1 znaci i ovaj pelister ubien unisten bez pari e institucija za vas a bas mi e milo so znajte so koj igrate bas mi e milo so imavte respekt kon klubo a dali ke odime nie vo prva liga ili ke igrame vo 8 liga ostajte nie da si gledame vo dvoro to vas ne ve interesira pozdrav i uspeh ponatamu
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Eve gi sostavite, a sekade pisuva deka osogovo bil dostoen protivnik, pelister igrase protiv ekipa sostavena so prosek na fudbaleri od 20 godini, pelister najuvava deka ke se bori godinava za prva liga no so vakva igra tesko.
Знаеш едино кои влегоа од клупата второ полувреме?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Фала на одговорот :)

Иначе сеа ми падна во очи, сериозно младинецон Бојан Илиевски ја носел капитенската лента????? Кај најдоа него капитен да го стаат ЛОЛ

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.506
Eve gi sostavite, a sekade pisuva deka osogovo bil dostoen protivnik, pelister igrase protiv ekipa sostavena so prosek na fudbaleri od 20 godini, pelister najuvava deka ke se bori godinava za prva liga no so vakva igra tesko.
Oзбилнo незнaм дaли си јa гледaл утaкмицaтa.
Сне имaле 6-7 зицери сaмo кaј нaс е прoблемoт шo реaлизaцијaтa ни е тaпa, немaме гoл игрaч.
И нa крaј Кoњaрски дриблaл му јa зеле 3 нa 1 кoнтрa сте имaле јa извaдил гoлмaнoт инaку целa утaкмицa не сте претнaле.

п.с. Везњaк и Шпиц мoрa дa се нaјдaт инaку чoрбa е рaбoтaтa.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Oзбилнo незнaм дaли си јa гледaл утaкмицaтa.
Сне имaле 6-7 зицери сaмo кaј нaс е прoблемoт шo реaлизaцијaтa ни е тaпa, немaме гoл игрaч.
И нa крaј Кoњaрски дриблaл му јa зеле 3 нa 1 кoнтрa сте имaле јa извaдил гoлмaнoт инaку целa утaкмицa не сте претнaле.

п.с. Везњaк и Шпиц мoрa дa се нaјдaт инaку чoрбa е рaбoтaтa.
Ти ја гледаше утакмицата кој зицери кој ѓаволи, ви посакувам среќа натаму ама со оваа игра тешко, инаку ние сме задоволни од играта сепак сме екипа од трета лига.[DOUBLEPOST=1535028137][/DOUBLEPOST]
Фала на одговорот :)

Иначе сеа ми падна во очи, сериозно младинецон Бојан Илиевски ја носел капитенската лента????? Кај најдоа него капитен да го стаат ЛОЛ

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Да тој беше капитен
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Фала на одговорот :)

Иначе сеа ми падна во очи, сериозно младинецон Бојан Илиевски ја носел капитенската лента????? Кај најдоа него капитен да го стаат ЛОЛ

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Детето пари ќе вреди и ѕвер сосема заслужено шо го ставија капитен ќе видиш за година две ќе биди репрезентативец штета шо немаме таков играч во средина и во нападот само не знам договорот на колку му е да не избега

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
А моментално што позиција го играте, како десен бек или стопер? Оти лани почна како десен бек ама после и како стопер го играа.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Детето на крило Бошковски е многу подобар и повреден од Бојан.Само сплет на околности и можеби врски Бојан прв стигна да игра за првиот тим.Бошковски минатата сезона играше за Македонија добар е многу од то што го имам слушнато за него.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
Детето на крило Бошковски е многу подобар и повреден од Бојан.Само сплет на околности и можеби врски Бојан прв стигна да игра за првиот тим.Бошковски минатата сезона играше за Македонија добар е многу од то што го имам слушнато за него.
toj boskovski so skopje nezz dali go gledase ama ne se pokaza mnogu spored mene nemase nekoj probivi po strana za razlika od bojan so si izigra standardno vo odbranata samo ovaj pat stoper nemozam da se slozam so tebe tuka deka e podobar prvo razlicna pozicija se da gi sporedvame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom