Фан Клуб: Пелистер

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Штета е што на следниов дуел со Академија Пандев викендов ќе бидете без Ристе Маркоски (а на клупа не гледам воопшто да имате дефанзивен везен кој да го замени), значи ќе мора да се крпи таму со некој поофанзивен везен (Љамчевски или Наумовски да се повлече пред одбраната, што искрено мислам дека ќе биде малце тапа) или евентуално Тодоровски да се помести понапред да игра ДМ а Ристевски и Драгарски да играат стопери а Илиевски десен бек. Само што овој Илиевски многу не ми е сигурен во одбрана, мислам дека можат место него и Крклински еднаш да го пробаат оти исто е младинец.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ради жолти картони (последното коло доби 10ти, барем според мојата евиденција и според ТМ). Едино ако во некој од извештаите на ФФМ имало грешка (оти се случува) па може само 9ти му бил овој.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
зошто некои играчи користат едни броеви на дресовите кога играте дома, а сосема други на гости? што е финтата? против малери нешто или? :D
 
И

Игнориран член

Гостин
зошто некои играчи користат едни броеви на дресовите кога играте дома, а сосема други на гости? што е финтата? против малери нешто или? :D
Аха против малери... :D
Немаме адекватна опрема моментално. Долниот дел ни е од старата опрема GIVOVA а горниот дрес е од од тезгите на пазар. :D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Долниот дел ни е од старата опрема GIVOVA а горниот дрес е од од тезгите на пазар. :D
:pos:
Ако е утеха бар не сте паднале на дереџе ко Металург пред 2 години коа играа со обични маици оти немаа дресови :pos:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
зошто некои играчи користат едни броеви на дресовите кога играте дома, а сосема други на гости? што е финтата? против малери нешто или? :D
Оти многу дреови имаме а малку играчи па за пашето даима работа да пери повење
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Само кај мене ебава стримо на ФФМ или?..
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
Kako mozi be samo na pelister nonstop da neci i linko abe gaz stopankin
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.958
Еднаш и ние гол да дајме 93та...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Тежок бод, само мене не ми е јасно како Работнички со црвен неуспеаа да дат гол, па на крај да изгубат....
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Kako mozi be samo na pelister nonstop da neci i linko abe gaz stopankin
па само Пелистер го гледаш, затоа само на Пелистер ти кочи. :D еве мене на Работнички ми има често кочено и мислев само мене ми кочи...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Само кај мене ебава стримо на ФФМ или?..
А оти на ffm.mk гледате?! Пушти на gol.mk малку доцни минута два ама нема проблем плус по малку нет троши
Инаку денес бод како планина полека но сигурно се ослободуваат играчите земаат сила штета за со скопје шо не тепавме ама како и да е оваа сезона ако опстаниме ќе биди иста радоста за мене како лани како да сме го освоиле купот сега мора со сите сили да се издржи па после да се прај план проект за следната сезона две три...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom