Фан Клуб: Партизан

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Скоро сигурен да бев дека ќе биде двојка а и добар коеф имаше 2.60 но ми беше страв од прекин.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Хахахаха. Стојкович кој звер е. Сам се мава, си паѓа .. ич не му чуе. Само вака нека продолжат.

--- надополнето ---

Крај 0-1. Одлична игра. Вистинско дерби, само така нека продолжат. Големо браво :)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Cestito pobede ne bese kuznae kolko zasluzana, najrealno ke bese 1-1 ali ka ne sake da fleze ne sake, ali zdravje 140 e nase! pozdrav
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
ЧЕСТИТО ПОБЕДА! СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА КОЈА МОЖЕШЕ ДА БИДЕ И УШТЕ ПОГОЛЕМА АК ПОГОДЕШЕ БОЈА ВО 2-3 НАВРАТИ!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Cestito pobede ne bese kuznae kolko zasluzana, najrealno ke bese 1-1 ali ka ne sake da fleze ne sake, ali zdravje 140 e nase! pozdrav
Брате не знам како се чувствуваш ама за 1-1 да кажеш треба да си нереален,Боја 2 100%тни шанси промаши,вие у второ една шанса имавте ама Миљковиќ ја избаци топката,другото беше безвезе игра,СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА.

1000 порука ни једна курви није помогла...... :)


Честито победа Гробари
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.679
Поени од реакции
43.589
Честито победа.. По малце досаден натпревар, но се на се, Партизан создаде малце повеќе шанси и заслужи да победи.. :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
" ОПРОСТИТЕ МИ МОЈУ РУЖНУ ПРОШЛОСТ "

Ете што пишуваше на маицата на Стојковиќ.
Стојке царе :)
Пак не прими гол во дерби,хаха.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Одлично одигран натпревар, маестрална одбрана, Стојке на гол... Крле командант и Јовановиќ до него... Средината перфектна, за Д-р Мо и Саша Илиќ моментално немам соодветен збор со кои можам да ги опишам денеска, Лола прво полувреме исто така одличен, Томиќ и Клео малку забушаваа... Одамна не сум гледал подобар натпревар на Партизан од овој денеска, посебно во одбраната :wink: И Ацо денеска ги погоди измените и нивниот тајминг :)

Стојке ги здивуваше циганчињата, глумеше лудило :icon_lol:

Па не го скратиле многу делот за Гробари, нели? 1/3 од Југ беше скратен, срамота :kesa: Циганчињата пола натпревар го поминаа во исвиркување на Клео и пред се Стојке, затоа и се слушаа :icon_lol: Касно уклучија Сител и не видов дали имаше кореографија на Југ, што не е ни многу битно, бидејќи кореографиите не пејат :wink: А, имаше Пароли и на Југ и Север, но покасно ќе видам на слики, бидејќи не беше видливо... 140 дерби на ЈНА :vozbud:

--- надополнето ---

" ОПРОСТИТЕ МИ МОЈУ РУЖНУ ПРОШЛОСТ "

Ете што пишуваше на маицата на Стојковиќ.
Стојке царе :)
Пак не прими гол во дерби,хаха.
:vozbud::vozbud::vozbud: :pos: :cuc:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Не заборавајте дека на овој натпревар од страна на Гробари и нивните 'браќа' беше извадена парола MACEDONIA IS GREEK , па вие пак дркајте на Партизан ........
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Не заборавајте дека на овој натпревар од страна на Гробари и нивните 'браќа' беше извадена парола MACEDONIA IS GREEK , па вие пак дркајте на Партизан ........
Леле друже аман више не отече.

--- надополнето ---

U Beogradu danas nista novo,sunce sija,guzve po gradu,Partizan dobio Zvezdu, jesam li vec napomenuo da sunce sija....:)))))) Sasvim obican dan......hahahaha

--- надополнето ---



Опааааааааааааааааа!!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Леле што ќе биде добро до идното дерби да влеземе ние со предност,едно 4-5 бода и повеќе :)
Да одиграме со душа онака отворено ,како што знаеме ,да си ги изгазиме,ама немам ништо против и како оваа утакмица и како претходното дерби каде си ги тепаме по 1-0,некако послатко е вака,барем мене така ми се чини :)
Бев скептик пред мечот само поради Стојковиќ,уште кога имаа прв шут кога ја фати и му се лизна малце топката викам наебавме,ама човекот е звер и сигурен сум дека до крај ќе играме многу подобро и со поголема фокусираност во домашното првенство кое е најбитно.
За ЛШ најбитно е да ги тепаме Брага,ако тоа се случи јас мислам дека и со Шахтјор дома би можеле до бод,а Брага игра на гости во Доњецк каде што ќе го јадат сигурно и играат дома со Арсенал,само Венгер да не ги одмара играчите,ама и со втор тим Арсенал е појак од Брага.
Најбитно е сега добро да се одморат и со Брага да се победи па макар и со 1-0,да си ги продолжиме шансите и надежите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom