Фан Клуб: Партизан

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Вечер очекувам добра игра од нашиот Партизан ,резултат каков и да е јас сум горд на клубот за кој навивам :)
Среќно црно-бели!!!
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Ке има пренос на канал 5, па срекно Партизане :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Колку навивачи ќе одат за Лондон ? :))Верувам дека ќе навиваат 90 минути и ќе направат одлична атмосфера.
Инаку,со прв тим ќе играте или ?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Колку навивачи ќе одат за Лондон ? :))Верувам дека ќе навиваат 90 минути и ќе направат одлична атмосфера.
Инаку,со прв тим ќе играте или ?
Од Србија 300 души идат, за гастербајтерија не се знае.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Од Србија 300 души идат, за гастербајтерија не се знае.
1000 се најавени што од србија што гастрабајтери.

Состав

Стојкович
Савиќ-Јовановиќ-Крле-Лазо
Медо-Мо-Илиќ-Петровиќ-Бабовиќ
Клео..
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Одлично игравме и опаа пенал.....:tapp:

--- надополнето ---

Црно - Бели БРАВО,БРАВО !!! <3
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Горд сум што сум Гробар !! Вечерва прикажаа квалитетна игра во која немаше многу офанзива но имаше голема дисциплина во играта !! Браво и повеќе среќа другата година :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
И кад дођу невољеее, и кад дође тугаа, увек ће вас волети, гробари са југаа!!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.547
Горд сум што сум Гробар !! Вечерва прикажаа квалитетна игра во која немаше многу офанзива но имаше голема дисциплина во играта !! Браво и повеќе среќа другата година :)
Ти си член на навивачката група Гробари, фасцинантно. Незнаев дека имаме и такви на форумов. :jaj:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
оваа година ова е добро толку ни се можностите... догодина здравје боже може повеќе...
мило ми е и горд сум шо сум гробар и она шо го приреди партизан!!!
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Ти си член на навивачката група Гробари, фасцинантно. Незнаев дека имаме и такви на форумов. :jaj:
Гледам дека не сваќаш или пак мозокот ти е на пасење!! Навивам за Партизан и сум нивни фан и како ќе се декларирам јас? Делија? Еве за твоја информација не сум член на навивачката група Гробари ама ако имам можност да се зачленам нема да се двоумам !!
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
ПУТУЈ
ЕВРОПО,СУПЕР СМО СЕ
ДРУЖИЛИ,ГРОБАРИ И ЈУГ ЗА
ПРИМЕР СУ ТИ СЛУЖИЛИ,А
СУТРА ЕВРОПО ПИОНИР ТЕ
ЧЕКА ,СРБИЈА,ГРОБАРИ,ГАЛАМА
И ДРЕКА!

Супер игра денеска, ама тоа е. Арсенал е преголем залак за нас. Повеќе среќа наредната година.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Да игравме вака во претходните натпревари, може ќе бевме во ЛЕ :wink: Одлична игра денеска, посебно на средниот ред (Медо, Мореира, Илиќ и Бабовиќ), тука може да се додадат и Крле (кои имаше 1-2 мали кикса ама ништо страшно), Лазе и Клео... Савиќ малку каснеше со реакциите (дали оти десен бек не му е природна позиција), и Јовановиќ кој денеска според мене е виновен за првите два гола... Игравме со муда на Емирати, имаше одлични моменти (кога Арсенал ја бркаа топката и по 2-3 минути :)), но и падови... Се на се еден мирен, коректен натпревар (со исклучок на стартот на Сања), со добра игра од двата тима и целокупно земано заслужен пласман на Арсенал во следната фаза :)

Ова нека биде еден вид Големо искуство за оваа генерација на Партизан, па следната година пак да се пласираме и да освојуваме бодови кој ќе не внесат најмалку во ЛЕ :)

Во овој зимски период очекувам да си заминат Марко Јовановиќ, Лазе, Клео, Рача, Томиќ... и нормално да се донесат квалитетни и звучни имиња на тие позиции :helou:

Секоја Чест и за Гробари кој присуствуваа во голем број денеска (толку колку што се можностите) и што навиваа во текот на целиот натпревар... (Во групата видов и еден мој пријател од Македонија кој ретко испушта натпревар на Партизан, особено не натпревар од ваков ранг :wink:)

И за крај, http://www.zurnal.rs/2010/12/09/venger-nahvalio-partizan/index.html
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Најдобра партија до сега според мене. За пеналот може да кажам дека не беше али Арсенал е сепак и го свирна. Одлична партија од сите прикажано,посебно средниот ред. Да се надеваме на повеќе среќа наредниот пат. :)

p.s Колку само му фали на Клео уште малце брзина..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom