Фан Клуб: Партизан

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
одлична игра,секоја чест за играчите.
срамота е таков пенал да се свирне ама мора да тепаат
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Кога Туџман бил Претседател на СД Партизан (не само на ФК), ни твоите родители не биле родени (1963/64 мислам) :wink: Тогаш се живеело во Југославија и кој тогаш би претпоставувал дека некој ден таа држава ќе се распадне и дека ќе се поделат државите... Колку за твое Инфо, Туџман бил Генерал во ЈНА и еден од најблиските луѓе на Тито... што се случило после смртта на ЈБТ, се случило... И ЈБТ бил Хрват па 95% од Екс Ју републиките и ден денес го почитуваат ликот и делото на овој човек... Додека вашиот Жути играше за коцкестите, го бакнуваше тој амблем, беше во прегратка на Туџман 1995 (4 години по распадот на СФРЈ), бил вклучен во хуманитарната акција на поставувањето на споменикот во Книн (ако си запознаен од Историјата за оваа случка, ќе ти стане јасно) итн. итн... доста е? :helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јеби га,некој има среќа,некој не.....
Али некој гази,некој се срамоти.........
Што газите бе? За тревата знам, друго нешто? :back:

Некој ќе презими во Европа,некој не...:tv:
А под тоа Некој, да не мислеше на Паок, Виљареал и слични такви екипи? :raz:

Мене 1000 пати подраго ми е презимување во ЛЕ,него играње во ЛШ без освоен бод.
Сега сигурно подраги ти се утешните 7 бодови во ЛЕ, отколку играње ЛШ без освоен бод!? :icon_lol:

Некој го победува Виљареал, некој губи од Шахтјор, Брага :pusk:
А, Паок, Аек, Зенит? :wub:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Егеец некој ...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
ajde makedonci!!!:icon_mrgr
Да имаше тема Хокеј Клуб Партизан, истото ќе го ставеше, само ќе ја сменеше твојата проста реченица, нели? :icon_mrgr

--- надополнето ---

Не,на Партизан...оh wait.
Хах патетика... Европско прољече за Динамо??? Таму некаде во втората половина од 21 век... :back:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Што газите бе? За тревата знам, друго нешто? :back:



А под тоа Некој, да не мислеше на Паок, Виљареал и слични такви екипи? :raz:



Сега сигурно подраги ти се утешните 7 бодови во ЛЕ, отколку играње ЛШ без освоен бод!? :icon_lol:



А, Паок, Аек, Зенит? :wub:
Зар не е тоа екипата кој 3 години нема победа во Европа?
Или не сте вие тие кои имат освоено само 3 бода во 3 години?...упс грешка имате една победа,1 во 3 години !!!
Ни Андерлехт не го тепавте,извадивте 2 СРЕЌНИ нерешени и тепавте на пенали........единствени победи оваа сезона ви се против некои финци.
Зар е тоа екипа која вонсериски таленти продава за максимум 8 милиони евра?Динамо просечни дефанзивци продава за тие пари.Ете колку ви е ценет клубот низ Европа.......
Зар не е тоа екипа која и со 4.....4 !!! бода добиени во УЕФА затоа што се квалификувале во ЛШ има помал коефициент од Динамо?А да и Динамо е убедливо шампион во лига подобро рангирана од спрската.....
Зар вие не сте едвај шампиони во лига во која најголемиот конкурент за титула испаѓа уште во првите утакмици во Европа?И тој конкурент ви е пред финансиски колапс.И тогаш пак вие пред крај на сезоната кога тој ваш конкурент носи дебилна одлука да си го смени тренерот и да го смени со Кратко Останиќ ја стигате разликата од 5 бода.
Во последниве 3-4 години секаде каде што сте влегле сте се посрамотиле,додека Динамо вака така се до последно коло веќе 4 години се бори за пролаз даље.......
Биди горд на срамовите кои со години ги приредува твојот клуб веќе со години.......
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ова што си го пишал си го спремал бог знае од кога,штом и тука и во динамо фан клуб си го пишал,не биди смешен!!!
Моментално Партизан е сила за Динамо!!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Ова што си го пишал си го спремал бог знае од кога,штом и тука и во динамо фан клуб си го пишал,не биди смешен!!!
Моментално Партизан е сила за Динамо!!!
Да....го спремав цели 5 минути.........Верувај доста доста го пратам балканскиот,особено екс-ју фудбал не ми треба многу да го спремам овој пост.А во Динамо фан клубот го пишав бидејќи се води и таму дискусија на оваа тема.
Моментално не сте ни 1% подобри од Динамо.За нешто послаби не сте ни тоа,тука некаде сте со Динамо мање више.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
...Да имаше тема Хокеј Клуб Партизан, истото ќе го ставеше, само ќе ја сменеше твојата проста реченица, нели?
...pa ambientot na klipceto taman odgovara i za tema hokej,deckite od zagreb bile fer,pa gledas sakale da gi zagreat gostite da ne im bide ladno...:zlo:
...a ti i dalje moe ovcarce navivaj si za brakjata sto te negiraat kako nacija...(otvori vratata,ebasi majkata!!!:vozbud:...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom