Фан Клуб: Охрид

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Луѓе шо стадион имате таму у Охрид и која лига играте?:)
Стадион "Билјанини Извори" фантастичен терен (али откако настапи Лени, не е баш нај нај) и играме во 2 македонска лига и моментално се наоѓаме на првото место :toe::)

За Феномен:

Втора лига, стадионот ни е супер (за стадионот ако прајме муабет, без трибини), а трибините ни се да не речам бедни, неодржани, стари и плачат за обнова. Македонската фудбалска репрезентација пред секој домашен натпревар доаѓа тука на припреми. :)

Коста, шо број носиш? :)

И во кој ден играме не пиша.
Фантом ова година немам заиграно поради повреда, а и не сум баш најспремен...да речам голем малер ме пратит :( и сега засега никој.

Играме во сабота (стандард) :)

btw Фантоме можеби ќе се најдеме на трибина :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Стадион "Билјанини Извори" фантастичен терен (али откако настапи Лени, не е баш нај нај) и играме во 2 македонска лига и моментално се наоѓаме на првото место :toe::)
Опала браво бе
А кое коло е?
А колку капацитет има стадионот?
Позз:salut:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Опала браво бе
А кое коло е?
А колку капацитет има стадионот?

Позз:salut:
4-то коло е, а за колку собира стадионот...мислам околу 1000 (можеби грешам, не ме фаќај за збор)

:salut:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Охрид 1-1 Миравци

Охрид поведе со голот на капитенот Ристе Маркоски, подобра игра прикажаја играчите на Охрид во првото полувреме додека второто припадна на гостите каде и го израмнаја резултатот во последните минути. Головите паднаа од втор план (од не изградени ситуации) Гостите имаа и шанса и да поведат, но добро изреагира голманот на Охрид.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Охрид 1-1 Миравци

Охрид поведе со голот на капитенот Ристе Маркоски, подобра игра прикажаја играчите на Охрид во првото полувреме додека второто припадна на гостите каде и го израмнаја резултатот во последните минути. Головите паднаа од втор план (од не изградени ситуации) Гостите имаа и шанса и да поведат, но добро изреагира голманот на Охрид.

Еве како изгледа моменталната табела
ТАБЕЛА тим игр. поб. нер. изг. + - бод. Брегалница 2008 4 3 1 0 7 0 10 Тетекс 4 3 1 0 5 1 10 Охрид 2004 4 3 1 0 7 4 10 Дрита 4 3 0 1 7 4 9 Слога Југомагнат 4 2 2 0 5 2 8 Цементарница 55 4 2 1 1 10 8 7 Маџари Солидарност 4 2 0 2 8 5 6 Локомотива 4 2 0 2 4 6 6 Вардар Декамел 4 1 2 1 7 7 5 Скопје 4 1 1 2 3 3 4 Кожув 4 1 1 2 6 7 4 Беласица 4 1 1 2 4 6 4 Миравци 4 0 2 2 5 7 2 Шкендија ХБ 4 0 2 2 4 7 2 Нов Милениум 4 0 1 3 3 9 1 Новаци 2005 4 0 0 4 3 12 0
Коста, добра утакмица беше денеска. Ја следев од почетокот со мојот драг пријател Фантом_Ох. Првото полувреме бевте супер, ама после кондицијата падна на нула, а и тренерот грешка направи. Зошто 9-ката и 19-ката ги изваде кога тие ја држеа до некаде утакмицата?
А мака ми е за голот беше без врска малце:(
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
СЕ ПРЕНЕРВИРАВ! Второ полувреме не игравме воопшто, одеа ко по чаршија „фудбалерите“. Онај тренерон пак, нека ојт кокошки да чуват, не го биват за нишо...
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Коста, добра утакмица беше денеска. Ја следев од почетокот со мојот драг пријател Фантом_Ох. Првото полувреме бевте супер, ама после кондицијата падна на нула, а и тренерот грешка направи. Зошто 9-ката и 19-ката ги изваде кога тие ја држеа до некаде утакмицата?
А мака ми е за голот беше без врска малце:(
Според мене причината зошто беа извадени од игра е поради умор на двајцата и нормално да се освежи средниот ред ама :toe: и не само тие двајца туку сите паднаја второто полувреме...мора да се поработи на кондиција...а за голот беа виновни целата одбрана заедно со голманот кој мораше подобро да изреагира...сепак ништо не е загубено бод си е бод и е добредојден во секој случај...лани цела сезона само 2 победи имавме на гости, а додека оваа сезона од 2/2 ги имаме :wink:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
СЕ ПРЕНЕРВИРАВ! Второ полувреме не игравме воопшто, одеа ко по чаршија „фудбалерите“. Онај тренерон пак, нека ојт кокошки да чуват, не го биват за нишо...

Зш тренерот???
Немаше врска тренерот со "фудбалерите" кога тие самите не знаеја шо прават 2-ро полувреме...резервите беа внесени за да прикажат игра и нормално да се докажат...од кај да знајт тренерот кој како ке изиграт...во грешка си фантоме
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Се изедначивме на Табела во втората лига... Тетекс, Охрид и Брегалница по 10 бода од 4 кола

Се гледаме Охрид на 22 ноември... Охрид - Тетекс
позз
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Охрид се „сопна“ на Миравци

Фудбалерите на Охрид одиграа само нерешено 1:1 на свој терен против незгодната екипа на Миравци. Иако „белите“ носени на крилата на трите едно по друго победи на стартот од новото првенство со голем елан влегоа и во овој натпревар, тоа не беше доволно да се соввада незгодниот противник.

Охрид имаше минимално водство до 87 минута, откако Маркоски во 36 минута го доведе домаќинот во водство. На три минути пред крајот Трајков ја искористи нерешителноста на домашниот голман Капрически и го израмни резултатот. Во 91 минута гостите пропуштија колосална шанса за победа, кога противничкиот напаѓач не реализира зицер.

Охрид и покрај ремито дома со 10 бода од 4 средби е во врвот на второлигашката табела. Во наредното 5-то коло кое на програмата е на 13 септември, Охрид гостува на Нов Милениум.

извор: Ohridnews
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Коста, ко реков за тренерот, мислев да ги спремит кондиционо појќе... Јас шо тренирав атлетика, и дисциплина шо не барат толку трчање, бев подобро кондиционо спремен од фудбалериве. Можев да истрчам 10 километри со умерено темпо без проблеми, во секое време. За тактики и совети за време на утакмица не знам да кажвам, не го знам лично чоекот, да не грешам душа, ама за кондиција кој и да е требит да мојт да ги стегнит, да трчет ко коњи 90 минути.
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Ајде сеа 2 недели одмор и пак да се вратиме во шема. Следна со Нов Милениум госи да ги тепаме убо ке е.:wink:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Мош ке ги тепате Нов Миленуим ако играат у Сушица. Кога ке ве затегнат низ соблекувалните, и ке ве замааат со камењата:pos2::pos2:
Се шалам:toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Охридски глај камен не ги бушит. :pos:

Неаме гајле, јас прогнозирам 2:0 за нас, Капрически несовладан овајпат. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom