Фан Клуб: Олимпик Лион

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ццц... крајно педерска работа е одлагањето на натпреварот со Монако. Ај ако не да го исчистиме распоредот до финале па да може само на тоа да се концентрираме.

ДФЛ - германската федерација не сака ни ден да ги мрдне натпреварите на Баерн а камо ли да ги одложи. Нели треба УЕФА да обезбеди исти услови за сите? Не е во ред ова од француската федерација али тоа е... и вакви фори после Фергусон со Руни не ме чудат... :toe:
Па кој им е крив на Германците што не го одложуваат мечот. Ај за возврат да стартув анатпреварот со еден нула за БАерн ебате:smir:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Па кој им е крив на Германците што не го одложуваат мечот. Ај за возврат да стартув анатпреварот со еден нула за БАерн ебате:smir:
Па ако изгубат да има на што да се вадат :pos2: за пораз мора да се најде секакво оправдание па макар и банално :)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Добро бе ретардиран, пиши за фудбал ако имаш нешто, а не ми провоцирај тука ебате глупиот, искомплексиран, можеш само куров мој у уста да си го рокнеш.
nemora vake da se odnesuvas za eden zbor (rokneme)

Па ако изгубат да има на што да се вадат :pos2: за пораз мора да се најде секакво оправдание па макар и банално :)
Ako,posle natprevarot ce se slusneme :helou: do togas
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Прати линк ако имаш информација дека мечот е одложен а не да нагаѓаш овдека.. а за германската дфедеранција уво не ме боли :baeh:

http://www.olweb.fr/fr/Actualites-sportives/100005/En-bref/52939/OL-Monaco-reporte-au-12-mai

Толку често страната на твојот клуб си ја посетуваш... :tapp:

Од Гугл:

Тоа е официјален натпревар помеѓу Олимпик Лион и Монако се одржа на 24 април се одложува до 12 Мај во 19h. OL побарал ова одложување за да се подготват за враќање нога мирно Лигата на шампионите против Баерн Минхен.
Па добро ако за тебе е нормално дај да биде скроз ослобеден Лион од лига 1, автоматски трето нека му дадат па најубаво и најрелаксирано ќе се спрема за ЛШ без да биде деконцентрира од такви глупост ко домашно првенство :toe:

И тоа било нормално и сме барале изговоро... Бог да чува што се не ќе се изначиташ по форумиве :pop:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Не е ради рокнеме, него постира слика што нема врска со фудбал а со Лион па ич..
нека дискутира што сака, нека се фали дека ќе не рокне , ама нека пишува со факти и да има смисла, а не да лечи комплекси и да меша војни со фудбал :tapp:

http://www.olweb.fr/fr/Actualites-sportives/100005/En-bref/52939/OL-Monaco-reporte-au-12-mai

Толку често страната на твојот клуб си ја посетуваш... :tapp:

Од Гугл:



Па добро ако за тебе е нормално дај да биде скроз ослобеден Лион од лига 1, автоматски трето нека му дадат па најубаво и најрелаксирано ќе се спрема за ЛШ без да биде деконцентрира од такви глупост ко домашно првенство :toe:

И тоа било нормално и сме барале изговоро... Бог да чува што се не ќе се изначиташ по форумиве :pop:
Баш оваа вест не сум ја прочитал :wink: ,епа што да ти кажам друже,жалете се јбг :wink: што можам ја :toe:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Па кој им е крив на Германците што не го одложуваат мечот. Ај за возврат да стартув анатпреварот со еден нула за БАерн ебате:smir:

:kesa: А да ја одложиве завршницава на клубскава сезона за после СП па на раат да видиме кој ќе освои...


Баш ние сме тие кои бараме фер-плеј тука. Не може да се одложуваат мечеви заради европски натпреварувања. Тоа си е дел од сезоната - ако сакаш да играш во завршницата на три натпреварувања - купи си добри играчи со јака клупа. Не може специјално за тебе да се прилагодува цела лига.

Само изгледа детска радост е за Французиве полуфиналево па и неработен ден може ќе го прогласат...

Баш оваа вест не сум ја прочитал :wink: ,епа што да ти кажам друже,жалете се јбг :wink: што можам ја :toe:

Е ова е веќе пофер коментар од твој страна.

Ние ништо не можеме само ме нервира коа одат луѓе контра без врска. Како и да е ако не си прочитал јбг се дешава :helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Со мало каснење да пишам нешто за натпреварот Бордо-Лион пошто бев баниран 3 дена, наводно ради "пцуење" на одредени членови :uvo:
Тврд натпревар,лошо изигравме прво полувреме, али на моменти и премногу груби бевме, мада и Бордо не заостана, на крај се испотепаа, 3 црвени картони 2 за Бордо 1 за Ревеље и 2-2 нерешено :toe: Тешко ќе биде до крај да се обезбеди место на 2 позиција, до 1 уште потешко, треба да се деси чудо Марсеј да изгуби 3 од 5 утакмици... акли ништо не се знае... играме со директни конкуренти во борба за ЛШ следната сезона Монпеље и Оксер и се освен 2 победи ќе биде катастрофа...
Али сега треба фокусот да се насочи према Минхен, и се надевам на добар резултат :wink:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Како му иде на Ловрен во Лион?
Слушам дека не се снашол баш најдобро.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Како му иде на Ловрен во Лион?
Слушам дека не се снашол баш најдобро.
Хм што знам, до сега само еднаш го гледав, има одиграно се на се 5 натпревари,млад е има простор да напредува, од следната сезона мислам дека ќе има поголема минутажа, сега се играат битни натпревари и Пуел нема многу доверба да му даде простор, покрај Крис, Бумсонг и Ревеље..



Кај е автобусов за Баварија бе ... касни :pos2:




Идеме брат, го палиме Минхен, ко 45 година :pos2:



Лорис му вика : Пази ти само на Робен и Рибери, а другиве ке ги е..ме :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
ахахахахаха многу оптимизам гледам овде:pos2: не чини тоа:pipi:

Епа нормално дека сум оптимист, треба ли песимист да бидам :smir: играме со Баерн екипа која ама баш ич не ме плаши... респект да али страв не :)

Веројатниот тим за среда

Lloris,

Réveillère Cris Cissokho; Toulalan,

Källström Pjanic Bastos Delgado,

Govou Lisandro


Добар резултат :hh:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Епа нормално дека сум оптимист, треба ли песимист да бидам :smir: играме со Баерн екипа која ама баш ич не ме плаши... респект да али страв не :)

Веројатниот тим за среда

Lloris,

Réveillère Cris Cissokho; Toulalan,

Källström Pjanic Bastos Delgado,

Govou Lisandro


Добар резултат :hh:
Хахаххаха за Лион си а незнаеш формација да составиш...што се сличува со Тулалан и Бастос да не имаш некој тренерски инстикт, па веруваш дека на овие позиции подобро ќе играат:pos::pos::pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Тулалан игра у одбрана, принудно, ако не си знаел...а Бастос е позади Лисандро, Гову најверојатно нема да игра, знам ја немај гајле :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom