Фан Клуб: Олимпик Лион

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честитки за влезот во 1/2 финале...Браво Лион!!!:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
и официјално честито 1/2 финале,иако бев сигурен и по првата дека одите понатаму,еве дојде и реваншот и само си го одработивте рутински.се гледаме во 1/2 финале
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
За малце ќути :pehar: Баерн у полуфинале... пациенти где сте :pos2:
:wink: ovde sme doktore :pos2:
Cestito plasman 1/2finale
Ce bide interesno posledniot pun tepavme sred Lion a vie nereseno vo Minhen dovolno kazuvaa rezultatite za kakov natprevar ne ceka


Imali nekoj igrac so nema pravo na nastap povreden/suspendiran
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Со малце задоцнување...

Честито пласман у 1/2 финале :helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
:wink: ovde sme doktore :pos2:
Cestito plasman 1/2finale
Ce bide interesno posledniot pun tepavme sred Lion a vie nereseno vo Minhen dovolno kazuvaa rezultatite za kakov natprevar ne ceka


Imali nekoj igrac so nema pravo na nastap povreden/suspendiran
Нема никој сите се фит :wink:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Само еден навивач овде гледам ама хард кор! :helou:

И јас каснам малку ама честитки за 1/2 финале - време беше право да ти кажам. Лион бил блиску многу пати, се сеќавам со ПСВ пред 4-5 години на пенали кога изгубивте беше крајно јако... И во меѓувреме слично.

Тапа е што првата е во Минхен (ебате баксузната ждребка сите ги играме прво дома) ама што е тука е - не ни пречеше тоа да поминеме со Фиоре и МанЈу (нити па вас со Реал и Бордо). Во секој случај ќе биде интересен дуел, на доста различни системи, па нека победи подобриот :helou:

А baze_sk ако толку ти се трча гол брат батали кладби излези си едноставно и прошетај се по градов :back:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Сака само внимание да привлече не дека ќе иде гол :pos2:

У недела иначе се игра 32 коло Лион против Лил.. незгоден противник е Лил од увек за Лион и не смее да се пропушти шанса, треба да се оддржиме на прво место до крај..очекувам сега Бордо малце да падне, следната недела пак играме со нив на гости пред утакмицата со Баерн :uvo: ми скурчи од Бордо више :pos2:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хехех а ние што да кажеме за последни 3 недели? Шалке - Куп, Штутгарт - Лига, Манчестер - ЛШ, Шалке - Лига, Манчестер - ЛШ и сега Леверкузен - Лига. Последниве три на гости :smir:

Баш сега ќе ве гледам следниве 2-3 натпревари иако горе-доле знам што да очекувам од Лион... се на се не ни чежат ама ич француски екипи :headbang:
 
Н

'Никола'

Гостин
Хехех а ние што да кажеме за последни 3 недели? Шалке - Куп, Штутгарт - Лига, Манчестер - ЛШ, Шалке - Лига, Манчестер - ЛШ и сега Леверкузен - Лига. Последниве три на гости :smir:

Баш сега ќе ве гледам следниве 2-3 натпревари иако горе-доле знам што да очекувам од Лион... се на се не ни чежат ама ич француски екипи :headbang:
Што бе Баже, ќе гледаш МТВ?:pos2::smir:

Ајде и јас, забаено ама не забораено да ви честитам (или да ТИ честитам) полуфинале.:) Се надевам на супер два натпревари, без спорни моменти и сето тоа што оди во пакет, и нормално подобриот нека оди во големото финале.:helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Хехех а ние што да кажеме за последни 3 недели? Шалке - Куп, Штутгарт - Лига, Манчестер - ЛШ, Шалке - Лига, Манчестер - ЛШ и сега Леверкузен - Лига. Последниве три на гости :smir:

Баш сега ќе ве гледам следниве 2-3 натпревари иако горе-доле знам што да очекувам од Лион... се на се не ни чежат ама ич француски екипи :headbang:

Е не ви лежат :) добро ќе биде да ви легнат 2-3 гола у мрежа :pos2:
Шала на страна страв ми е од Робен да не се повампири а и Рибери ни лук јал ни лук мирисал,кој го знае.... :sport2:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Лион е заинтересиран за Едуардо од Арсенал...:toe: кој ташак ќе ни е па он врска немам.. у каква форма е ако знае некој нека пише од навивачиве на Арсенал :salut:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ццц... крајно педерска работа е одлагањето на натпреварот со Монако. Ај ако не да го исчистиме распоредот до финале па да може само на тоа да се концентрираме.

ДФЛ - германската федерација не сака ни ден да ги мрдне натпреварите на Баерн а камо ли да ги одложи. Нели треба УЕФА да обезбеди исти услови за сите? Не е во ред ова од француската федерација али тоа е... и вакви фори после Фергусон со Руни не ме чудат... :toe:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Би требало д ае ова година на Лион конечно, с еми се чини дека Баварциве ќе паднат е сега финалето здравје боже!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ццц... крајно педерска работа е одлагањето на натпреварот со Монако. Ај ако не да го исчистиме распоредот до финале па да може само на тоа да се концентрираме.

ДФЛ - германската федерација не сака ни ден да ги мрдне натпреварите на Баерн а камо ли да ги одложи. Нели треба УЕФА да обезбеди исти услови за сите? Не е во ред ова од француската федерација али тоа е... и вакви фори после Фергусон со Руни не ме чудат... :toe:

Прати линк ако имаш информација дека мечот е одложен а не да нагаѓаш овдека.. а за германската дфедеранција уво не ме боли :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom