Фан Клуб: Олимпик Лион

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Според мене мислам дека Лион е една од најдобрите француски екипи, но воедно и една од најдобрите европски екипи. Иако немаат некои познати играчи ( освен Жунињо, Барош, и Вилторд ) постигнуваат големи успеси, како во француското првенство, така и во Лигата на шампионите.
Па што мислите вие за Лион ?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
ZIKS, го поправив насловот како што треба да биде, инаку, мојата омилена екипа од ЛШ, последниве години сум си за нив.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ZIKS напиша:
Според мене мислам дека Лион е една од најдобрите француски екипи, но воедно и една од најдобрите европски екипи. Иако немаат некои познати играчи ( освен Жунињо, Барош, и Вилторд ) постигнуваат големи успеси, како во француското првенство, така и во Лигата на шампионите.
Па што мислите вие за Лион ?
vaka da ti kazem:
ja navivam za roma toa znaci deka na 21 ovoj mesec ce igraat vo liga na sampioni taka??
lion e dobra ekipa a sea so baros uste se posilni i mislim deka roma ima 35% a lion 65% da pomine osmina finale.
TI STO MISLIS??
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
runBABYrun напиша:
vaka da ti kazem:
ja navivam za roma toa znaci deka na 21 ovoj mesec ce igraat vo liga na sampioni taka??
lion e dobra ekipa a sea so baros uste se posilni i mislim deka roma ima 35% a lion 65% da pomine osmina finale.
TI STO MISLIS??

ЕЕЕ абе ај не ме заебавај 35% за рома...ова нема врска Лион ѓи посера на Реал Мадрид не па на рома...ццц...Лион се јаки ама ич не ја мразам
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
armin06 напиша:
Ama sea se vo kriza
Како навивач на Реал Мадрид, немаш право да збориш за Лион :)

А ни јас..... Како навивач на Барселона....:pos2:
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
^^GoriLLaZ^^ напиша:
ЕЕЕ абе ај не ме заебавај 35% за рома...ова нема врска Лион ѓи посера на Реал Мадрид не па на рома...ццц...Лион се јаки ама ич не ја мразам
vaka da ti kazem gorilaz topka e se vrti taka??
nisto ne se znae a koga sme kaj real redovni pacienti se kaj lion a da ti kaze deka vo domasno imaja 2 poraza po red.
i ne se ni i lion tolku silni za roma da nema sansi nikakvi protiv niv.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Serpico напиша:
Како навивач на Реал Мадрид, немаш право да збориш за Лион :)

А ни јас..... Како навивач на Барселона....:pos2:
Objektivno gleano ako ne si baniran moze da go kazes svoeto mislenje na koja tema sakas,Demokratija
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
prekrasen tim,posle ars najsilni...perfektni igraci karlstorm e 22 godini,benzema 19,fred 23,malouda..pa sega i baros(najgolemata simpatija na oulie.moze da go unistat sekoj tim niz evropa.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Струмикс напиша:
ZIKS, го поправив насловот како што треба да биде, инаку, мојата омилена екипа од ЛШ, последниве години сум си за нив.
а, како беше насловот претходно. да знам кај имам погрешено ? :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ja naviam za Juve, i bidejki gi nema ovaa godina u liga sampioni mislam deka lyon ke ja osvoi (da bea juve u LS, tesko nif :)).
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ce uzivam vecer da gledam koga ce go jade lyon od roma i toa debelo.

:costumed2 SEKOJ DEN NE E VELIGDEN:nesum:
:toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
епа, изгуби Лион. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom