Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Одо ќе биде надвор од терените најмалку 2 месеци

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14324

може е добро да игра друг на негово место, односно да се бара добар играч и на трансфер пазарот за таква бековска позиција... меѓутоа повреда во никој случај не е добра работа
А не изгледаше толку сериозно. :/
Време е да го врати Замброта на природната позиција и да почне да го форсира Антонини како лев бек, барем до трансфер маркетот.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Ај е го тапшај и ти сега види чепни по фан клуб Фиорентина Рома Интер Реал Барса види само совети дели и тимче е експерт па го нема одамна да пише :pos: Го тапша дечкото стварно сега доаѓа тука и он ми кажува како стојат работите дај не зезај ако има нешто добро да напише за играта за играчите може да се умеша а да дели памет :nenene:

НЕкој ако не се лажам праша како стојат работотите и Базе беше првиот што одговори и се разви дискусија мислим шо има лошо, додека некој не пишува лошо на фан клубов не ми смета па и за Јуве да навија :tv:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас само да ве потсетам дека Бонера се врати од повреда и денеска го поминал целиот тренинг со тимот... :) Тој може да игра и како десен бек,па зошто да не се проба коа и онака сме слаби на тие бековски позиции и немаме што да изгубиме. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
, се надевам дека повредата на Одо е сериозна и ќе не поштеди некоја утакмица од неговото присуство бескорисно.
ме послушаа боговите!!! ајде сеа уште Замброта и да видиме бел ден.
Иначе денес имале состанок Гатузо и Галијани во врска со иднината на Гатузо и договорено било да се сретанат пак накај јануари и да видат до кај е работава. Гатузо рекол дека ќе причека следниве 5-6 кола као да види како ќе иде ситуацијата.
Разочаран сум од Гатузо, најозбилно, никогаш не го мислев за некој што би плачел за место во екипа и би се заканувал вака како мало дете, ако мислиш дека вредиш бори се бе, не цвикај ко педерче некое.
Уосталом ако сака да си иде,, нека пичи слободно што е до мене, ич не го жалам, и така не е во некоја опасна форма а држи цена сеуште, добро ќе дојде парата за него.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
a зошто едноставно незнам не проба леонардо со фламини како лев бек , во арсенал имаше играно како лев и според мене прикажа добри игри :smir:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
a зошто едноставно незнам не проба леонардо со фламини како лев бек , во арсенал имаше играно како лев и според мене прикажа добри игри :smir:

Проба Милан минатата сезона неколку натпревари Фламини да го игра на таа позиција и знаеше да покаже добри моменти, меѓутоа тоа не е трајно решение, а и самиот Фламини се има искажано дека не ја сака таа позиција. Што се однесува до мене мислам дека вреди да се игра таму, но најдобро е да се купи засилување зимава
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
ме послушаа боговите!!! ајде сеа уште Замброта и да видиме бел ден.
Иначе денес имале состанок Гатузо и Галијани во врска со иднината на Гатузо и договорено било да се сретанат пак накај јануари и да видат до кај е работава. Гатузо рекол дека ќе причека следниве 5-6 кола као да види како ќе иде ситуацијата.
Разочаран сум од Гатузо, најозбилно, никогаш не го мислев за некој што би плачел за место во екипа и би се заканувал вака како мало дете, ако мислиш дека вредиш бори се бе, не цвикај ко педерче некое.
Уосталом ако сака да си иде,, нека пичи слободно што е до мене, ич не го жалам, и така не е во некоја опасна форма а држи цена сеуште, добро ќе дојде парата за него.
Кај ти е лојалноста бе ? Па Гатузо е икона... Нека го чуваат на клупа, нека го продадат пирло, одо, инзаги и курац играчи... Па гатузо е последен од нив кој требе да си замине...
Инаку за фламини и јас мислам дека требе да се игра на бековската, ама само до преодниот рок... тогаш некое засилување, и ТОП СМЕ ! :smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
Кај ти е лојалноста бе ? Па Гатузо е икона... Нека го чуваат на клупа, нека го продадат пирло, одо, инзаги и курац играчи... Па гатузо е последен од нив кој требе да си замине...
Мене кај ми е лојалноста?!?! Кај му е него лојалноста?!?!
Алооо, Инзаги седеше на клупа кога беше во најаката можна форма, замена беше за шупаци како Џилардино, и чекаше да проработат играчи како Креспо па и Томасон, ниеднаш нема дадено ваков детски ултиматум.
Амброзини скапуваше на клупа цели полусезони, ниеднаш на ништо освен Милан нема помислено, Пирло е играч за кој нема алтернатива во моментов а во општа слика тежи колку 10 Гатузовци заедно.
Способностите на Пирло ги нема никој или ретко кој, а тоа што го прави Гатузо го може и Фламини кој еве кај ни е.
Да се разбереме не ми смета Гатузо, секогаш ми бил во омилените во Милан и општо, ама ме нервира што кога конечно се воспостави некаков баланс во екипава, и ете се најде некоја релативно добитна комбинација на терен-доаѓа и уништува хармонија со вакви ултиматуми
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Вчера Јанкуловски почнал со полесни тренинзи, што значи кај да е ќе се врати. Во меѓувреме повеќе би сакал да го видам Антонини или Каладзе лево, а Замброта десно. Абате не е за бек, тој се труди и трча но ја нема потребната сигурност кога ја има топката во нозете, а за играч од задната четворка тоа многу битно. На бек повеќе сакам некој поискусен, па макар бил и Фавали.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Вчера Јанкуловски почнал со полесни тренинзи, што значи кај да е ќе се врати. Во меѓувреме повеќе би сакал да го видам Антонини или Каладзе лево, а Замброта десно. Абате не е за бек, тој се труди и трча но ја нема потребната сигурност кога ја има топката во нозете, а за играч од задната четворка тоа многу битно. На бек повеќе сакам некој поискусен, па макар бил и Фавали.
Аиии немој вака. :) Фавали или Антонини во секој случај би биле подобра солуција. И јас сум против мешање на играчи од средна линја таму кај што не треба. :toe:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Не знам, мене Калазе ми е еден од омилените играчи. Факт е тоа дека во последно време, посебно против Каљари направи тешки глупости. Но не смееме да заборавиме дека Каладзе минатата сезона беше речеси цело време повреден, што значи речиси сезона -сезона и пол нема одиграно 5 натпревари во континуитет, па нормално е да прави глупости додека да сврзе 3-4 натпревару во континуитет. Мислам дека заради искуството треба да му се даде шанса пред Антонини или Абате.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
сега кога се спасивме од одо можат да пробаат со Замброта десно и лево Антонини ,заслужува Антонини да игра лево,а ако не биде така нека проба со Фламини десно неколку утакмици-одлично се покажува десно само што не сака.Единствено нешто за што можам да го пофалам Одо е тоа како ги прима долгите топки,една не промаши,сите ги смирува :tv:
За Џеко:20 Милиони + Хунт
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Вчера Јанкуловски почнал со полесни тренинзи, што значи кај да е ќе се врати. Во меѓувреме повеќе би сакал да го видам Антонини или Каладзе лево, а Замброта десно. Абате не е за бек, тој се труди и трча но ја нема потребната сигурност кога ја има топката во нозете, а за играч од задната четворка тоа многу битно. На бек повеќе сакам некој поискусен, па макар бил и Фавали.
Ти ова озбилно за Каладзе? :)

Инаце добро би било Бонера да почне да добива минутажа! Ама лека полека нека почне како замена во недела!

А да и Фламини би бил одличен на тие позиции може да игра и лево и десно на бековските позиции!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Е ова мислам дека ќе е тешка одлука на Леонардо сега.

Мене лично да ме прашаш би го вратил Замброта десно и лево би го играл Каладзе или Фавали. Ова само заради то шо Замброта е далеку подобар како десен бек и Јанкуловски кој иако не ми е омилен е повреден.

Друга опција е Замброта да си остани лево, а десно да игра Бонера (ако е опоравен) или Антонини (овај не би го играл јас лево пошто полош и од Замброта е ко ќе игра лево).

Незнам искрено на шо ќе се одлучи Леонардо, ама јас се надевам да го игра Замброта десно и нешто дефанзивно по левата страна.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Остајте што ќе прави Леонардо у недела, него што ќе прави со Цирих, Замброта доби жут и нема да игра, ако не се врати Јанкуловски ќе немаме ниеден солиден бек за лева страна, десна и не е толку проблематична, и Абате и Антонини се добри на таа, а ваму кој Каладзе и Фавали ухх страва, да се надеваме на Марек за со Цирих и Бонера да се врати за десно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom