Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Ако си оди Гатузо,а сигурно ќе си оди и Сидорф летово ќе треба реконструкции во средниот ред да се прават,можно е и Пирло да си оди кој знае,само знам дека ако си отиде Гатузо боље цел среден ред нов да купуваат зошто без него и Пирло не е тоа што е. :toe:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Колку што може да се примети, реконструкцијата е почната со млад треенер, со купувањето на МВП на светското првенство до 21, со можниот ангажман на Џеко, и ред деруги играчи кои интензивно се спомињаат.
Минатите години немаше оволку шпекулации како годинава, значи има муабет дека се преговара и дека реконструкцијава ќе биде неизбежна. Време е.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Galliani-"In January, Mr. David Beckham and Mr. Dominic Adiyiah are arriving. Who subscribes to AC Milan knows that these are the two new players. The market is closed. "


End of the game !

како и што очекував,само овие 2ца доаѓаат во јануари...а за Џеко пишуваше дека ке се обиделе на лето,но сепак прво треба Волфс да дадат дозвола да си оди ! :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Колку што може да се примети, реконструкцијата е почната со млад треенер, со купувањето на МВП на светското првенство до 21, со можниот ангажман на Џеко, и ред деруги играчи кои интензивно се спомињаат.
Минатите години немаше оволку шпекулации како годинава, значи има муабет дека се преговара и дека реконструкцијава ќе биде неизбежна. Време е.
Можеби од Јуни,за Јануари Фестер изјавил дека пазарот е затворен со доаѓањето на Бекам и Адија :toe:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
За Јуни и мислев, оваа генерација треба да го заврши циклусов со едни трофрјче и да си каже пензија, Сидорф, Пирло, Гатусо, Амбросини, Пипо тие доста им е, нивни замени ни требаат, ајде за ГАтусо и Амбросини го иамаме Фламини, за Пирло и за Сидорф. И наравно Џеко.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Колку што може да се примети, реконструкцијата е почната со млад треенер, со купувањето на МВП на светското првенство до 21, со можниот ангажман на Џеко, и ред деруги играчи кои интензивно се спомињаат.
Минатите години немаше оволку шпекулации како годинава, значи има муабет дека се преговара и дека реконструкцијава ќе биде неизбежна. Време е.
Да?
Па јас како што знам реконструкцијата требаше да се случи порано! нели со пласирањето во куп уефа пред 2 години тоа беше разочарување за нас ? Нели е тоа под нашето ниво нели е тоа срам за нас нели се најавуваше ?

Ако се состои преродбата од обезбедување 4то место ...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
хеаххеа па и летоска кога кажа затворен е пазарот-стварно беше затворен, така да може да се каже дека не фолира, ко што мислев јас.
Ќе се импорвизираат бековски позиции и тоа е тоа до крај на сезонава, Одо и Замброта ќе си ги навикнеме секое коло да ги гледаме како пречат на терен. :)
Иначе на телма ќе ја даваат со Каљари во недела во 15.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Галијани секогаш кога ќе го прашаат за трансфер пазарот вика дека е затворен.И претходно,пред да го зееме Ајдиа,рече дека во јануари ќе идел само Бекам и никој друг.
Галијани никогаш не рекол дека се преговара за некого,освен ако тоа преговарање е пред самиот крај и му фали само официјализирање.
Јас не ги зеам многу здраво за готово овие изјави дека трансфер маркетот е затворен.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
ako ne zemat bekovi tesko nas a treba da go zemame kako seriozna izjavata na ludak
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Галијани секогаш кога ќе го прашаат за трансфер пазарот вика дека е затворен.И претходно,пред да го зееме Ајдиа,рече дека во јануари ќе идел само Бекам и никој друг.
Галијани никогаш не рекол дека се преговара за некого,освен ако тоа преговарање е пред самиот крај и му фали само официјализирање.
Јас не ги зеам многу здраво за готово овие изјави дека трансфер маркетот е затворен.
Сега правиме муабет ... Ај кажи ми што очекуваш од Адијах? Барем оваа и наредната сезона?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сега правиме муабет ... Ај кажи ми што очекуваш од Адијах? Барем оваа и наредната сезона?
Од Адијах? Па не очекувам ништо посебно,затоа што го неам никад глеано и не знам што би можел да очекувам.Се надевам дека е добар,дека ќе покаже нешто и се надевам дека не е некој нов Кардачо или Виудез.:)

Да не ме разбра погрешно во првиот пост.Јас не ја фалам трансфер политиката на Милан.Не викам дека ако го донесоа Ајдиах и сеа не ни треба никој друг.Му требаат на Милан нови играчи и тоа на појше позиции.Само викам дека оваа изјава на Галијани дека трансфер маркетот е затворен,не ја сфаќам озбилно.:)
 
P

PewDiePie

Гостин
Сега правиме муабет ... Ај кажи ми што очекуваш од Адијах? Барем оваа и наредната сезона?
Што може да се очекува,едино место каде што веќе имаме таленти НАПАДОТ и тие пак трупаат напаѓачи :tapp: Ни го зафати местото нон еу и сега ќе се чешаме,барем Рафиња да го земеа зимава да не го гледам мртвион.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ептен исти :icon_lol:

Не се бламирај и ти сега да бил играч за голем клуб немаше да игра до 26 години во ебаната Холандија! И ајде кажи ми во тие 7 утакмици што ги имаше до сега дали барем една изигра добро.. значи прашувам за дали изиграл добро не дали дал гол дали покажал нешто?
Иако бев против да дојде Фабиано исто и за Хунтелар ама доколку сега би бирал Фабиано и 35 години да има би го одбрал пред Хунтелар! Ти викаш треба да му се даваат топки за да проработи а? Епа нема тоа бате во Милан тоа може во Болоња да му се даваат топки како што му даваат на Ди Ваљо може во Удинезе кај што му се даваат топки на Ди Натале ама ова не е Ајакс кој имаше сличен систем наместет му ја на Хунтелар сите да играат за него!

ПС . Немаш право да го споредуваш со Пипо:smir:
Сеа тресеш глупости, самиот знаеш дека во фудбалот има late bloomers жив пример ти е Дрогба до јебени 26/7 беше просечен напаѓач, Луис Фабиано ете ти е ист пример касно почна да игра јако дечкото, Тиаго Силва за тебе не е истата приказна на 24 дојде во Милан со 2 неуспешни обиди во Европа.
Сеа тоа што го мрзиш Хунтелар е твој проблем ама смешно делува да кажеш дека дечкото не е за во голем клуб или дека не е голем играч. Да беше така немаше да игра ни за Холандија ни за Реал...
Ај малце реално размисли на кои утакмици играше Хунтелар...
Играше на 1-2 пријателски а меѓу нив имаше нешто пауза за репрезентации, и играше на 7 утакмици до сеа сезонава од кои што повеќето беа на почетокот кога Милан играше катастрофа и кога сите беа трагедија.
Не може да влезе играч во форма со пуштање секоја утакмица по 10 мин или вадење на полувреме.
Како и да е сигурен сум дека е подобар од моменталниот Пипо (секоја чест за човекот ама колениците не го држат веќе).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
Сеа ако стаиме на кантар што му иде во прилог и му ја правда лошата игра му доаѓа нешто вака.
Дојде средина на август и имаше релативно мал период да се прилагоди.
Ги изигра утакмиците во кои и останатите сите играа лошо, а тој не е некој што може сам по себе да донесе победа(ко Пата и Кака).
Не му се укажа ниедна единствена шанса за гол(освен еден шо даде од офсајд и шо му го поништија)
Од друга страна, незалагањето му е јасно ко ден, немањето на претстава што прави и во ретките прилики кога пипа топка такуѓере, млитав е, ниеден дуел го немам видено да добие, секој дефанзивец со кој влезе во некаков дуел го фрли ко мрсул.
Шо ќе се прави ја не знам, ама мислам дека паметно би било да се летне дур држи некаква цена, пошто ако не одговара со системот на игра која Леонардо ја има испланирано само време ќе губи овде.
Мислам дека во недела му е ден Д, Роналдињо е во солидна форма, Пато исто, ако не успее поред нив двајца да даде гол(ова му е стоти рок шо му го давам :)) нека фаќа џаде :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom