Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Зашто Неста не е повикан за утре што е работата?
Го исполнува бонусот за жолти картони!


Иначе страв ми е од овие Каљари ептен се незгоден тим! Таму игра Тој Астори што сакаме да си го вратиме ... Еве му добар испит- ПАТО :)
А иначе се плашам од тој дечкото Матри исто наш играч продаден во каљари напаѓач сезонава доста пати го сретнав како стрелец за Каљари
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Го исполнува бонусот за жолти картони!


Иначе страв ми е од овие Каљари ептен се незгоден тим! Таму игра Тој Астори што сакаме да си го вратиме ... Еве му добар испит- ПАТО :)
А иначе се плашам од тој дечкото Матри исто наш играч продаден во каљари напаѓач сезонава доста пати го сретнав како стрелец за Каљари

и мене многу ми се опасни тие каљари, брз фудбал играат, а минатата сезона играа со тактика 4-3-3 па и оваа ако играат така ептен ќе им биде тешко на Милан
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
и мене многу ми се опасни тие каљари, брз фудбал играат, а минатата сезона играа со тактика 4-3-3 па и оваа ако играат така ептен ќе им биде тешко на Милан
Епа тоа е проблемот имаат ептен јака контра лани Јуве го расцепија со таа 4-3-3 за нас голем хендикеп што не игра Неста одбраната губи на подвижност , а ако се знае дека Каладзе ќе биде во одбрана се мислам и дали да гледам (шала :) )
Очекувам бековите повеќе да гледаат да си ја вршат работата во одбрана! Зашто при таа тактика 4-3-3 по страните страдаме многу! Е сега нападот во последно време живна и почнавме да даваме голови очекувам иста комбинација Роналдињо-Бориело-Пато! И исто така ако биде Ди Џенаро спремен за настап сакам да влезе во второ да видам што знае итоа на местото на Сидорф! Ма да не мислам дека е нешто посебно ама да видиме...
Мислам дека ќе мора да си ја завршиме работата во првото полувреме зашто веќе во среда не чека одлучувачки натрпевар за ЛШ сакам таму да го фатиме тоа прво место во грпата ! Значи ако се добие утакмицата до полувреме добро би било да се одморат малце Роналдињо Пирло Сидорф па може и Пато :)

Едит: Сега видов дека Ди Џенаро не е повикан!

А иначе овој Меркел што улога има во средина?

Едит :) начекав на нетов едно клипче од примавера тимот дај кажете дали некој го препознава тој дечкото што ги дава ножичките кај 1.55?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
di genaro kako sto citav igral deneska za primavera timot taka sto tesko utre da igra :p
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Ke bide tesko nezgodni se kaljari ovaa sezona se dosta podobri od proslata ama mislam deka ubavo kaza eden gore deka najdobro e da se resi utakmicata vo prvo poluvreme i jas se slagam.
A sto go maci Flamini sto ne e povikan.
Go vidov sostavot koi se povikani ke imame problem dosta sto ke go nemame Nesta,veke mi e nekako izdisan balon Kaladze ama daj boze da izigra dobro utre.Sve na sve mislam i veruvam vo momcite poiskusni se i baska igarme doma sto mora da svatime deka ako se borime za kalco doma so poslabite ekipi mora da pobeduvame zasto Sinter sve tepa i doma i u gosti,ama go cekam na 5 dekemvri so Juve da padnat u forma i da ne begaat so bodovi.Milanezi pozdrav do site navijaci na najdobriot klub vo svet i site vo 15:00 casot na telma da gledame pred sve dobra utakmica i se razbira dosta golovi.FORZA-MILAN....FORZA-PATO......:coffee::tv:

Go postuvam mnogu kako igrac i toa sto sam izjavil deka ko mlad navival za Milan i sega bi sakal da igra za Milan tocno e deka prerasnuva vo eden odlicen fudbaler i od den na den e sve podobar,ama sepak ne se slozuvam deka vredi 30 milioni funti najnova informacija denes ne prifatile zamena za Huntelar +10 milioni nego samo za kes i toa 30 milioni za Dzeko.
Deckoto e dobar sve ama mislam deka malku mi gi dignavme akciite.
On ne e od kalibarot na Agiuro,Drogba,Tores i da ne nabrojuvam ima uste mnogu.Ke kazam iskreno sto mislam deka on e dobar igrac i deka moze ke e uste podobar ama on igra vo edna od da kazam ne najlosite ama prosecna liga Germanskata.Znaci koga trebase letovo da se kupuva igrac za napadot bea Dzeko,Luis Fabiano,Adebajor i drugi.Po mene Milan zgresi i ke se kae sto ne go kupi Adebajor strasen igrac vo napadot baska proveren a i sega vo Siti dava golovi ko skinat.Na idividi forumov se karame so navijaci od Mancester United deka ko fol Milan nemal pari i zatoa ke go kupele Mancester.
Milan ako nema pari neznam koj ima ama ako neka zborat Sinterite ne napagaat sme imale 14 ili 15 fudbaleri so nad 31 godina.Ke im poracam deka za vo Italija ovie godini se izvadija na krizata na Milan i na kalco skandalot sto im dadoa 1 ili 2 tituli taka i Juventus go stavija vo 2 liga.
A za liga sampioni uste nemoze da se izborat da se vtori vo grupa.
Maleri se golemi koj igrac i da go kupat liga na sampioni ne osvojuvaat garant.Milanezi navivame za najdobriot klub na svetot toa go znaat site..:helou::helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
P

PewDiePie

Гостин
Нека не се караат нема потреба,Дида е во форма и ќе си брани до јануари/јуни до кога му истекува договорот и крај :toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Официјални состави:


Milan
- Dida; Oddo, Thiago Silva, Kaladze, Zambrotta; Pirlo, Ambrosini; Pato, Seedorf, Ronaldinho; Borriello.

Cagliari - Marchetti; Canini, Lopez, Astori, Agostini; Dessena, Conti, Biondini; Lazzari; Jeda, Matri.


Ајде очекувам победа...

...од 3-1 :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom