Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Т. Silva супер изигра. Бразил малце ја гледав ......
- Со тие играчи што ги има Бразил треба парче да прави. Ама трењерот им е тиња.

пс: Џипот на Гатузо во Албанија
- Пред три години на играчот од средниот ред на Милан, Џенаро Гатузо му беше украден луксузниот џип, а албанската полиција случајно го пронашла и го уапсила крадецот :pos2:

ова веќе го објавија пред некоја страна дај следете малце..

Бонера ќе почнел да игра за 2 недели толку се очекувало..
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Пак шпекулации за Лукаку на milannews. Сега го најавуваат како новиот Дрогба, а тогаш беше новиот Адебајор :) Добар е играчов, има 16 години, а игра во првиот тим на Андерлехт и има постигнато 7 гола сезонава, но мислам дека не ни е потребен, имаме играчи од нападот за во иднина. Го имаме Ѕигони кој на се истура од голови за младинците и младинската репрезентација, го имаме Барета кој го најавуваат како голем талент, а и во Парма ни е новиот Инзаги :) Исто така од Јануари најверојатно ќе го имаме и Адија, па така испаѓа дека не ни е баш потребен...

Треба други позиции да закрпиме...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Значи официјално го земавме Некоецрнче Одгана така? Што се случи со тој Некојцрнец Одфранција од Тулуз или така нешто што бил најдобар стрелец во Франција лани и годинава?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Значи официјално го земавме Некоецрнче Одгана така? Што се случи со тој Некојцрнец Одфранција од Тулуз или така нешто што бил најдобар стрелец во Франција лани и годинава?
За тој треба кесето да се одврзе, а нема да го одврземе:)
Муса Сисоко се вика, а Жињак беше најдобар стрелец лани во Тулуз.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Значи официјално го земавме Некоецрнче Одгана така? Што се случи со тој Некојцрнец Одфранција од Тулуз или така нешто што бил најдобар стрелец во Франција лани и годинава?
Тој не е нигер наш е (рофл) Вчера го гледав за Франција играше и не беше нешто ептен корисен ! Што знам не ми прави мерак дечкото! Ама ако се земе во предвид дека е една од поефтините опции.....
А иначе овој Лукаку го следам и дечкото се истури од давање голови :) а само 16-17 години а и висината за тие години е невообичаена 192цм од овој ќе биде одличен напаѓач!

Прашање кај ги наоѓате тие новостите за дечките од примавера тимот ме интересира дали играат и како играат нигерчињата Оду и Хармони?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
За тој треба кесето да се одврзе, а нема да го одврземе:)
Муса Сисоко се вика, а Жињак беше најдобар стрелец лани во Тулуз.
Жињак, бегај бе, тој исто ко Елмандер ќе заврши и он беше најбољи стрелец у франција кога играше за Тулуз и толку, такви играчи не ни требаат, нас ни треба некој како Џеко ништо помалце.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
убава фантазија имаме за трансфериве ама на крајот како што глеам од толку многу ке останеме со од трите најдолгото :tapp:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Zinak e sreden fudbale bas go gledav so Irska ne e nesto mislam ne e za Milan,po mene jas bi sakal za Bekam e sigurno i Krasic da go zemat zadovolen sum taka sto Krasic bi pomognal mnogu vo kalcoto.
Na idividi za sport pisuvase za Ivan kordoba od Inter site go znaeme skapa vo Inter ne e bitno toa bitno e sto kaza deka Inter ne treba da se plasel od Juvenstus sto e 2 na tabela i ima pomalku boda do Inter za razlika od Milan.Citiram vika Milan trgna mnogu loso vo pocetokot,ama posle utakmicite so Real i i vo domasnoto prvenstvo sega zemaat mnogu golem zamav i deka ke morale da se pazat mnogu od Milan i deka posle niv favoriti za kalco bile Milan.Za Juventus nisto ne spomna.
Pa normalno e da se plasat ima i razlog zasto da se plasat kolku fudbaleri kupija i koj se ne dojde i pak nisto.Se znae samo edno Inter se maleri i kraj...:tapp::tapp:
 
P

PewDiePie

Гостин
Pa normalno e da se plasat ima i razlog zasto da se plasat kolku fudbaleri kupija i koj se ne dojde i pak nisto.Se znae samo edno Inter se maleri i kraj...:tapp::tapp:
хм....како пак ништо? Три години по ред освојуваат Калчо а знаеш зошто? ЗОШТО КУПУВААТ ФУДБАЛЕРИ, е затоа......ако збориме објективно.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
хм....како пак ништо? Три години по ред освојуваат Калчо а знаеш зошто? ЗОШТО КУПУВААТ ФУДБАЛЕРИ, е затоа......ако збориме објективно.
хаха...брат,повеќе е тоа што ние не купуваме фудбалери,а не тоа што тие купуваат многу,тие одсекогаш купувале ама пак џабе било,овој пат до нас е,да се засилевме малце годиниве и да не игравме со исти играчи 100 години сигурно ќе имаше уште некоја титула :smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Хунтелар играше против Италија прва постава ако не и цела утакмица..изигра добро според мене иако не ја гледав цела утакмица затоа може да го пробаме да игра со Калјари прва постава.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Хунтелар играше против Италија прва постава ако не и цела утакмица..изигра добро според мене иако не ја гледав цела утакмица затоа може да го пробаме да игра со Калјари прва постава.
Влезе по повредата на Ван Перси ае иначе беше тапа изгубен во време место...
А и утакмицата не беше нешто нарочито појќе имаше тепање одколку фудбал!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom