Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Радуј се бе, услуга им праи на Милан само што не им го собира, е сеа ако не го земе на СП, јбг, индиректно, пак услуга им праи коа ке вииш:), нема да се залепат пијавици ко Челзи, Реал и остали да умараат . :smir:

едноставно дебатирав на темата Пато - Дунга... нормално дека не ми смета тоа што Пато не е повикан, но ме интересира причината па затоа давав мои предвидувања. Инаку верувам дека кога тогаш ќе си ја добие својата шанса во Бразил

пс - вечер 8 ипол во франко :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
Ја сум вечер у 8ипол на работа со дресот од Џеко на мене :vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Мислам прoчитав вчера дека Пато одбил овојпат да патува со Бразил,а уствари бил повикан :toe: не верувам да има некое недоразбирање меѓу Пато и Дунга,иако малце е тврдоглав тренеров,сепак играч како Пато + во форма, да се изостави треба да е луд :toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Т.Силва супер игра на утакмицава покажува дека е еден од најдобрите одбрамбени играчи во светот
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Ми дојдоа гости и нешто ме гњавеа и неможев да ја гледам Бразил само онака ѕиркав по малце и сега последниве 10 мин ги изгледав ми падна во очи тој налетот на Руни што го попречи Силва стварно е цар! Него имам едно прашање го следевте ли левиот бек на Бразил Бастос мислам дека се викаше ако може некој да каже како изигра неколку пати додека го фаќав видов дека офанзивно е добар ама не ја гледав цела утакмица па ако може некој нека каже подетално за него:smir:

Иначе од википедија што прочитав дека има 25 години дека гра во Лион и дошол годинава има 9 настапи ама кај може покрај наш Цисоко (рофл) дошол од Лил за сума од 18 милиони:nesvest: што е многу многу е :) Па и тие Лион мрднати дале за 2 леви бека во едно лето 33 милиони евра !
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ми дојдоа гости и нешто ме гњавеа и неможев да ја гледам Бразил само онака ѕиркав по малце и сега последниве 10 мин ги изгледав ми падна во очи тој налетот на Руни што го попречи Силва стварно е цар! Него имам едно прашање го следевте ли левиот бек на Бразил Бастос мислам дека се викаше ако може некој да каже како изигра неколку пати додека го фаќав видов дека офанзивно е добар ама не ја гледав цела утакмица па ако може некој нека каже подетално за него:smir:

Иначе од википедија што прочитав дека има 25 години дека гра во Лион и дошол годинава има 9 настапи ама кај може покрај наш Цисоко (рофл) дошол од Лил за сума од 18 милиони:nesvest: што е многу многу е :) Па и тие Лион мрднати дале за 2 леви бека во едно лето 33 милиони евра !
Mишел Бастос е се освен лев бек! Игра средина дечкото само Дунга праи нешто бајрам со умот:)

Силва беше ЛАВ!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Силва-мен оф д меч против Англија...Брао мајсторе! :)
Со добри игри за репрезентација Силва ќе добие појше самодоверба и тоа ќе биде одлично.Според мене единствено од тоа уште малце му фали за да биде централен дефанзивец од највисок ранк.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
http://www.goal.com/en/people/brazil/20910/thiago-silva
Thiago Silva - 8 - A man of the match performance at the back, proving on top of any challenge that came his way from England's front line, and not afraid to bring it out from the back when required, either.
инаку Бастос е играч кој може да игра по целата лева страна (дефанзивно и офанзивно) односно ако се земе измеѓу, ќе игра по средина :). Добар играч
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Т. Silva супер изигра. Бразил малце ја гледав ......
- Со тие играчи што ги има Бразил треба парче да прави. Ама трењерот им е тиња.

пс: Џипот на Гатузо во Албанија
- Пред три години на играчот од средниот ред на Милан, Џенаро Гатузо му беше украден луксузниот џип, а албанската полиција случајно го пронашла и го уапсила крадецот :pos2:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Т. Silva супер изигра. Бразил малце ја гледав ......
- Со тие играчи што ги има Бразил треба парче да прави. Ама трењерот им е тиња.

пс: Џипот на Гатузо во Албанија
- Пред три години на играчот од средниот ред на Милан, Џенаро Гатузо му беше украден луксузниот џип, а албанската полиција случајно го пронашла и го уапсила крадецот :pos2:
На него новиот му го украдоа а ти пишуваш за стариот....одамна помина тоа тука,изгледа не си следел многу многу
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
За џипот имаше и на неколку страни поназад :toe:
со кој ни е следна утакмица ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom