Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
можна формација на Бразил против Англија денес

Brasile (4-2-3-1): Julio Cesar; Maicon, Thiago Silva, Lucio, Michel Bastos; Gilberto Silva, Felipe Melo; Dani Alves, Kaká, Nilmar; Luis Fabiano.

инаку Ди Џенаро се вратил денес на тренинг и се очекува да биде повикан на следниот натпревар против Каљари

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=13866
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Тешко додека е Дунга тренер, повеќе од очигледно е дека се имаат рчнато. Стварно е срамота Бразил да се откаже од таков играч и талент само поради лошиот однос на релација тренер-играч.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
А заслужува шанса...тој дунга па колку ме курчи уф
Поздрав до сите фанови на МИЛАН
 
P

PewDiePie

Гостин
Пато им е најдобар напаѓач тој џунгла не го вика,епа нека не го вика кога ке почнат да го лапаат ке види :salut:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Море нека не го викаат ич за репрезентација..да не е повреди па ние да го сисаме
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Зашто се зарчкани Дунга и Пато ...Не сум сретнал ништо такво по интернетов .. или тоа е ваша претпоставка?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
Нека не игра бе, незнам и Силва зашто го вика на пријателски, два пута више беше повреден сезонава:nenene:

Подобро за Милан ако не ги вика, поодморени и поспремни за настапите на Милан, и помал ризик од повреди :pipi:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Зашто се зарчкани Дунга и Пато ...Не сум сретнал ништо такво по интернетов .. или тоа е ваша претпоставка?

претпоставка е, но минатото лето кога беше олимпијадата во Пекинг и кога Бразил настапуваше (тогаш од Милан таму беа Пато и Роналдињо)... Џунга даваше изјави дека Пато сеуште не е зрел и дека тешко може да се пробие во Бразил. Па ништо чудно Пато да му возратил нешто за ова во соблекувалната и да остане само меѓу нив.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Неверувам дека има несогласувања, тоа се десило за време на олимпијадата! На купот на конфедерации беше во составот!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
незнам дали изигра воопшто некоја минута... Робињо играше на негово место, а според мене Пато е многу покомплетен играч од Робињо. Плус фактот што Дунга не го повикува Пато на пријателски особено кога Пато е во форма мора да укажува на нешто лошо
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Играше на првите две утакмици а за понатака незнам што се случи .. Ама не го обвинувам дунга што не играше зашто горе доле сите натпревари беа заебани а и знаеме на почеток на сезона кога сите викавме за дека е Пато разгалено дете и дека не беше во форма ... Баш напротив мислам дека Дунга дури и со овие работи му помага на Милан и нема ништо против нашиве бразилци .. ееее уште колку време има пред Пато за да игра за Бразил бтв има 20 години и 8 настапи за Бразил и 1 гол воопшто не е лошо... Едноставно е: Се во свое време :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.536
Поени од реакции
43.084
незнам дали изигра воопшто некоја минута... Робињо играше на негово место, а според мене Пато е многу покомплетен играч од Робињо. Плус фактот што Дунга не го повикува Пато на пријателски особено кога Пато е во форма мора да укажува на нешто лошо
Радуј се бе, услуга им праи на Милан само што не им го собира, е сеа ако не го земе на СП, јбг, индиректно, пак услуга им праи коа ке вииш:), нема да се залепат пијавици ко Челзи, Реал и остали да умараат . :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom