Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Бацитo е одличен! Интересни ми се сите нигерчиња со тој стил суканиците до колена :pos:
Тоа е добро се само има 18 години тоа ме буни неможе да се остави играта на дечишта! А и е најавен како замена за Сидорф еве овој да почне за 2-3 години да игра ама па сидорф да го гледам ли уште 2-3 години во прв состав ?(рофл)
 
P

PewDiePie

Гостин
Бацитo е одличен! Интересни ми се сите нигерчиња со тој стил суканиците до колена :pos:
Тоа е добро се само има 18 години тоа ме буни неможе да се остави играта на дечишта! А и е најавен како замена за Сидорф еве овој да почне за 2-3 години да игра ама па сидорф да го гледам ли уште 2-3 години во прв состав ?(рофл)
НЕ :tv: Јас мислам ке си иде у Ајакс во лето Сидорф,беше звер додека беше сега веќе не е :toe:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Не ми се свиѓа каква градба физиономиа има овој французов, повеќе сум за некои баш фудбалски градени играчи, који личат на фудбалери ахахахах, озбилно, Џеко е она вистинското, наликуе на Шева, ја пре би него да го земеме, па веќе ако го фрламе Хунтелар, само Џеко треба да ни биде опција, никој друг. Има у џеко нешто, се надевам дека ќе ги згази на Португалија и ќе игра на светско, па со тоа и ќе му се зголемат амбициите да оди у некој појак клуб.
И ја би пре за Џеко. А Фабијано тешко да ни го дадат, се заебававме летото, а растура 13 натпревари, 10 гола, безброј асистенции(не ве лажат очите, не му се бројат асистенциите ;)).

Ѓоре, еве ти некои клипчиња, закон е типацот, минатата сезона го гледав на неколку утакмици, реже :)



А овој Астори што ни е на позајмица во Каљари одлично игра во последно време, на последните две утакмици од Миланњус има по 7.5 и 7 оценки. Не е лошо да се врати овој играч. А и Ожуси има 7 оценка ова коло.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
А овој Астори што ни е на позајмица во Каљари одлично игра во последно време, на последните две утакмици од Миланњус има по 7.5 и 7 оценки. Не е лошо да се врати овој играч. А и Ожуси има 7 оценка ова коло.
Ќе го видимо Астори... следна ни е со Каљари :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Дунга го повикал Силва за пријателските на Бразил. Детево се наметнува полека полека,ке биде еден од најдобрите дефанзици за година две :vozbud:
Сидорф сонува да игра во Премиер Лигата ај можда на 37 год :pos:

ЛШ,приоритет ,како и секогаш !
Добро е тоа за Силва. И Роналдињо заслужува повик, ама поарно нека си седи, немој да се повреди, после шо ќе праиме. :)

Goal.com Top 10 Clubs Of The Month:

Погодете кој е на 4то место. :helou:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Милан започнал преговори со Удинезе за Симоне Пепе:vozbud: одличен играч навистине ми се свиѓа како игра,многу брз а и во последно време го гледам со настапи за репрезентетација на Италија..може брзо да се вклопи.Милан има многу добри односи со Удинезе се надевам на добра зделка ама ако бараат над 15м нема шанса тоа е границата за ќелавиот :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Милан започнал преговори со Удинезе за Симоне Пепе:vozbud: одличен играч навистине ми се свиѓа како игра,многу брз а и во последно време го гледам со настапи за репрезентетација на Италија..може брзо да се вклопи.Милан има многу добри односи со Удинезе се надевам на добра зделка ама ако бараат над 15м нема шанса тоа е границата за ќелавиот :)
Не сум сигурен дека ни треба овој играч,мислам дека игра десно крило,ако земаме десно 100 пати подобро да го земат Красич...иначе,многу често го имам гледано и воопшто не ми се свиѓа,има само брзина и изводи некои дриблинзи во место а уствари незнае топката кај му е.бтв...колку години има?и од кај тоа дека почнале преговори?:smir:
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе каков Пепе да си го земеме ние детето од Феенорд и да немаме гајле за среден ред,башка и ефтин е 4 милиони што значи дека може да пушти срце Берлускони :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom