Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Колку фамозни станаа крилниве напаѓачи и формацијава 4-3-3 ,минимум по 5 алтернативи на ден читаме...сега и дека ја следат ситуацијата во Манчестер меѓу Нани и Фергусон :tapp:

линк тука
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Абе каков Пепе да си го земеме ние детето од Феенорд и да немаме гајле за среден ред,башка и ефтин е 4 милиони што значи дека може да пушти срце Берлускони :helou:

Да но за тоа треба да препорача Ван Бастен :)

Незнам зошто толку форсираат крилни играчи ни треба некој добар креатор на пример од калиброт на Силва,Хамшик,Хернандес..веќе Бекам игра крилно може сакаат уште еден но ќе видиме.
 
P

PewDiePie

Гостин
Да но за тоа треба да препорача Ван Бастен :)

Незнам зошто толку форсираат крилни играчи ни треба некој добар креатор на пример од калиброт на Силва,Хамшик,Хернандес..веќе Бекам игра крилно може сакаат уште еден но ќе видиме.
Бекам не е решение според мене,ќе дојде лето и ке си иде а башка 34 год. има стар е да го одкупиме,незнам дали холаѓанецов може да игра лево крило па да го игра Лео Абате десно,а околу формацијата 4-3-3 тоа е поради нашиот без идеја среден ред,па вака да се удри на напад со тројца напаѓачи.Ама џабе бистриме политики кога бековите ни се тапа според мене подобро е тоа прво да се реши па после се друго.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Сабајлево ми се јави берлускони и ме замоли да ве распрашам што формација да му каже на Лео и кои играчи да им бидат приоритет зимово....дај направете една листа на играчи и една солидна формација со која сите ке бидете задоволни!!!Ете ви шанса да се докажете доста дремете по форуми....греота
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
Сабајлево ми се јави берлускони и ме замоли да ве распрашам што формација да му каже на Лео и кои играчи да им бидат приоритет зимово....дај направете една листа на играчи и една солидна формација со која сите ке бидете задоволни!!!Ете ви шанса да се докажете доста дремете по форуми....греота

А ти си нешо као Хари Потер и каменот на мудроста а ?

Или само каменот ?

Колку фамозни станаа крилниве напаѓачи и формацијава 4-3-3 ,минимум по 5 алтернативи на ден читаме...сега и дека ја следат ситуацијата во Манчестер меѓу Нани и Фергусон :tapp:

линк тука
Е овој ако дојде ја не навијам за тимов више:kesa:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
И не е само тоа, демек ќе сме го мењале Хунтелар со Тони и сме го сакале Павличенко. :pos2::pos2: За Отаменди од Велез ќе сме давале 15 милиони. :pos2:

Поздрав дечки, ојдох ја. :helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Дечкото од Феенорд не игра лево значи игра стрикно десно крило или може да игра одма зад напаѓачиве- полушпиц ! Сакате да се земе дечково ама кој ќе чека 203 години да се ухода во тимот кој ќе чека? Ако сакаме да имаме трофеи најдобро би било да се тргне по Красич дечкото има 25 години во налет е игра супер ама за тоа и ќе кошта доста ! Е сега има една добра работа колку што пратам Руско првенство ЦСКА не се пласираше во ЛШ итоа голем дел од вината преминува на играчите т.е која вина и дечките се у право сакаат да играат во јаки клубови ! Значи баш поради оваа причина мислам дека може да се дојде до потписот на Красич! Убаво пиша некој Бекс не е трајно решение мора да мислиме на лето! Би бил задоволен само со доведување на Рафиња зимово и за разлика од други клубови кои фрлаат по 100-150 милиони може да се направи конкурентен состав со 50 милиони ама се тоа ќе зависи од оваа полусезона ако останеме во трка за титула зимава мислам дека би требало да се појачаме!:helou:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
Pozdrav............

Pozdrav do site fanovi na Milan kako ste iam nesto novo koj znae neka pise nesto koj go kupuvaat zimoska ili pa so koj se pregovara za doagane na San Siro. FORZA-MILAN
:helou:

Dali nekoj znae zosto ne go stavaat Huntelar vo igra znam deka vleze nekolku pati ama mislam deka treba da mu se dade poveke sansa vo napadot na Huntelar i Pato.Koga go zemaa letoska mislev ke pravat lom vo napadot i mislev deka ke bide ubistven napad.Nemoze covek sto daval po 25 gola vo Holandsko prvenstvo i 5 ili 6 gola vo Real Madrid i toa sto bese kupen vo polu sezona i baska poveketo pati vlagase ko zamena.
Koj znae neka pise i koj doaga zimoska.
Pozdrav do site......
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Девил_007
фала фала,поздрав и до тебе :jaj::pos:,Дај брат смени на кирилица и доста ни праќаш поздрави веќе,по 3 поздрави у 1 пост..вклучи се во дискусија,до сега сеуште никој не успеа да стапи во контакт со Лео за да го праша зошто не игра Хунтелар,кога ке го добиеме ке ти пишеме...поздрав до тебе и до сите фанови на Милан :pipi:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Не бе не сум хари потер....
ти да не си некој спортски директор у милан па тука даваш предлози ко демек некој те прашува!?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Pozdrav do site fanovi na Milan kako ste dali znaete kolku ce izigramo so Kaljari na San Siro? i kogo ce kupimo zimoska, gleam Savicevis mu vika na Krasic da odi vo Milan. FORZA-MILAN

Pozdrav do site...... :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom