Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
Воопшто не се секирам за нападот сезонава, а и да се секирам, сигурно не чекам да ме спасува Хунтелар, прифатете дека е тотално изгубен во време и простор и дека не знае што со себе на теренон и чао пријатно. Жал ми е пошто јас го фаворизирав него пред Фабијано, ама јебига сеа шо да се праи, налета на криво место у криво време, не знам шо треба да се случи за да даде гол.
Башка, Роналдињо, Бориело, Пипо, Пато, Ди Џенаро, Адија, па ако дојде нож до коска ене го оној Ѕигони ќе се земе, се истури у петлиња, ваљда ќе даде некој гол и овде....има кој да игра напад.
Шо е до мене, Хунтелар е слободен да си ја проба среќата на друго место.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
jas cekam od di genaro nesto ima potencial vo nego noo ke vidime ako dobiva sanca se e mozno
 
P

PewDiePie

Гостин
Марсело,Варгас,Дренте :pos2::pos2::pos2: МОЖЕБИ а можеби и НЕ :) Како прво тие се се играчи што се со цена 13мил.+...Друго се знае дека Галијани толку пари за бек не дава (Сисоко класичен пример) и читам требало дефанзивно да сме ги крпеле бековските позиции во одбрана,јас кажав ако е за така ги имаме Каладзе лево,десно Бонера од кога ке се опорави и нека не мрдаат нека не напуштаат одбрана,јас мислам ебати бекот ако незнае една топка да нафрли или да повлече по страна :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
jas cekam od di genaro nesto ima potencial vo nego noo ke vidime ako dobiva sanca se e mozno

хаха има многу потенцијал тој не играл во Калјари или од кај дојде,во Милан ќе игра дај не кажувај вицови..
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Па добро голче даде на припремине бе :)

А Марсело ако го зимаме само за крило да го зимаме, одбрана е духче :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
via Huntelaar, arriva Gignac?

Мислам дека имаше член на клубов кој цело време го тупеше со играчов, а колку што знам игра и за Франција. Млад е, но има доволно искуство за да игра во поголем клуб па така да мислам дека ова би било добра инвестиција. Ова е само шпекулација но се појасно е дека Хунтелар може да си замине уште сезонава
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
За напаѓач,најболје е да го земат Фабиано,човекот растура...па кое трио ке бидат со Пато и Дињо...:vozbud:..иако тешко дека ке го земат оваа сезона бидејки нема да може да игра во ЛШ,а Севиља мислам дека помина групи така да ке сака да се докажува понатаму :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
via Huntelaar, arriva Gignac?

Мислам дека имаше член на клубов кој цело време го тупеше со играчов, а колку што знам игра и за Франција. Млад е, но има доволно искуство за да игра во поголем клуб па така да мислам дека ова би било добра инвестиција. Ова е само шпекулација но се појасно е дека Хунтелар може да си замине уште сезонава

ау ау ќејф ми прави и мене играчов..игра прва постава во Франција и навистина игра многу добро со глава и со нога има брзина и одличен удар.

 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Не ми се свиѓа каква градба физиономиа има овој французов, повеќе сум за некои баш фудбалски градени играчи, који личат на фудбалери ахахахах, озбилно, Џеко е она вистинското, наликуе на Шева, ја пре би него да го земеме, па веќе ако го фрламе Хунтелар, само Џеко треба да ни биде опција, никој друг. Има у џеко нешто, се надевам дека ќе ги згази на Португалија и ќе игра на светско, па со тоа и ќе му се зголемат амбициите да оди у некој појак клуб.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
via Huntelaar, arriva Gignac?

Мислам дека имаше член на клубов кој цело време го тупеше со играчов, а колку што знам игра и за Франција. Млад е, но има доволно искуство за да игра во поголем клуб па така да мислам дека ова би било добра инвестиција. Ова е само шпекулација но се појасно е дека Хунтелар може да си замине уште сезонава

Феномен го дрвеше со ова дрвово, мене не ми прае уопште ќејф, му се погодила една сезона у Франција, и Стив Савидан беше пред него најбољи стрелец па сеа у Булоњ игра. Ени веј дечкото не е капацитет за у Милан.
Ќе биде инвестиција бетер од Хунтелар.



Дечково на Фудбал Менаџер го земам редовно, ворлд клас станува. Е сеа дал че го биде ќе видимо

:tv:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Феномен го дрвеше со ова дрвово, мене не ми прае уопште ќејф, му се погодила една сезона у Франција, и Стив Савидан беше пред него најбољи стрелец па сеа у Булоњ игра. Ени веј дечкото не е капацитет за у Милан.
Ќе биде инвестиција бетер од Хунтелар.





Дечково на Фудбал Менаџер го земам редовно, ворлд клас станува. Е сеа дал че го биде ќе видимо

:tv:
кое е црнчево,шо игра некој клип нешто од него..?:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom