Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Го дебатираме значи Оддо а ?:) Добро игра годинава засега ама само во одбрана е добар физички јак и спремен ама во напад е послаб и од Георгатос на времето во Интер кога играше.Значи мора таму да се бара промена по таа страна,а иначе ако успееме да го лапнеме овој Красиќ сме завршиле добра работа !
 
P

PewDiePie

Гостин
Па големо чудо ако играл добро во дефанзива ако е само за тоа,ке го ставиме Бонера десен бек од кога ќе се опорави ете го тој е мудар солиден ќе се снајде :tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Па големо чудо ако играл добро во дефанзива ако е само за тоа,ке го ставиме Бонера десен бек од кога ќе се опорави ете го тој е мудар солиден ќе се снајде :tapp:
Па ајде Фавали да го играме лев бек?

Не претеруј сега !

Или кажи боље опција во моментов!
 
P

PewDiePie

Гостин
Па ајде Фавали да го играме лев бек?

Не претеруј сега !

Или кажи боље опција во моментов!
Нема боље опција,боље опција е да се купи Рафиња тоест најдобра ама пошто го земавме црнецот не гледам реални шанси да се деси тој трансфер,може и да се проба со Замброта како десен бек и онака нема стандардни бекови,уште испробува Лео.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Кога ќе дојдат Бекам и Красиќ, ќе можеме комотно да го ставиме Оддо десно и Каладзе лево и воопшто да не трчаме по страните само дефанзива нека пукаат :kesa:.
Баш тоа сега размилував, со такви крила, што ќе ни се офанзивни бекови, или пак баш тоа го сака Леонардо. Нека помине зимскиот преоден рок и со новите играчи бапш ме интересира како ќе се игра, со офанзивни или пак со дефанзивни бекови.
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
POsakajte mu dobredojde na eden star Milanez..
Forza Milan.Forza Ragazzi.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197

Абе сеа нека сака он до утре. Јас барем не верувам дека Џеко ќе заигра за нас некогаш. Нашиве нема да фрлаат пари, најмалку за напаѓач пошо ги имамо Бориело, Хунтелар, Пато, Адија, тука на лето ке бидат и Зигони и Палошки и малце ми е верно да испратиме понуда за Џеко а камоли да го купимо.

А он налето ке иде у некој поголем клуб, еве Манчестер ка што читам е многу загреан за него, така да ништо од ова не се надевајте.

Красиќ и немора да се земе зимава, поарно да ја средимо одбраната, со постоечкиот кадар плус Бекам ја ќе бидем задоволен, но под услов да се земат бекои
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Pozdrav do site Odo do sega izigra mnogu podobro od nekoi za koi mislam deka mozat poveke videte samo kolku godini ima Odo pa da ne preteruvame,jas sum mnogu iskren iako sum navijac od mnogu odamna na Milan ne se sekavam uste od koga,ama mislam deka Milan so Holanganite i Boban Savicevic i drugi da ne spomnuvam igraa mnogu podobar fudbal od sega.Za Milan i da odi vo 2 ili vo 3 liga uste ke navivam zasto mi e klubot mi e vo srceto,no mislam deka ko vo momentov sto ima tim Arsenal nema nikoj drug,bas gi zborat za koj da osvoi liga na sampioni site gi favoriziraat Celzi,Barselona,Mancester,Real,Liverpul i drugi da ne nabrojuvam a Arsenal go zaboravaat.Bas go pratam posle Italianskoto prvenstvo Angliskoto i da kazam deka ima mnogu razlika vo sve i Arsenal igra vo fantasticna forma od odbrana do sreden red i napad se fantasticni i moze da kazam deka Arsen Venger ima mnogu dobri skauti po svetov.Aj da ne zboram vise za Arsenal ke kaze nekoj navivam za nego ama zboram iskreno.Luge Bekam da ne go racuname deka dosol ko zasiluvane site dobro znaeme zasto doaga da igra na svetsko,ali pak ake dobro ke dojde barem da mesti golovi slobodni udari i drugo.Ko sto slusam pak Galijani i Don-Berluskoni ne najavuvaat nisto za zimoska.Sakam nekoj da prasam sto prati mnogu pa neli ke doagase Edin Dzeko vo Milan sega slusam deka 20 milioni funti ima ponuda od Mancester Siti zasto go davaat Robino vo Barselona.Ova go pisuvam sto mnogu se nerviram i mi e krivo zasto znam deka i Krasic koj e mnogu kvaliteten igrac ke ni go lapnat Mancester United samo poradi edno ne davame mnogu pari.
Imase emisija pred nekoj den na Rai Uno za Milan i za transferi imam raboteno vo Italija i nesto razbiram kolku tolku,vo emisijata zborea strucnaci za fudbal treneri,skauti i nekoi drugi vikaa deka Milan posle Pato nema nikakov soliden transfer napraveno i toa sto ke naglasam ne go kupija skapo drugo nisto.Nego Milan e Milan i so ovie igraci ke izigra isto taka dobro a imame i dadeno na pozajmica koga ke se vratat ke bideme kompletni,i se uste imam nadez deka ke kupime nekoj zimoska zosto se gleda deka mora i fali 1 do dvajca dobri fudbaleri.
Pozdrav do site fanovi i neka pisi nekoj osven na goal.com na koja se gleda transferi i drugi raboti.Golem pozdrav do site fanovi na Milan i pak ke dojde naseto vreme koga osven 1 nisto drugo nema da ne interesira......:oeoeoe::oeoeoe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Абе сеа нека сака он до утре. Јас барем не верувам дека Џеко ќе заигра за нас некогаш. Нашиве нема да фрлаат пари, најмалку за напаѓач пошо ги имамо Бориело, Хунтелар, Пато, Адија, тука на лето ке бидат и Зигони и Палошки и малце ми е верно да испратиме понуда за Џеко а камоли да го купимо.

А он налето ке иде у некој поголем клуб, еве Манчестер ка што читам е многу загреан за него, така да ништо од ова не се надевајте.

Красиќ и немора да се земе зимава, поарно да ја средимо одбраната, со постоечкиот кадар плус Бекам ја ќе бидем задоволен, но под услов да се земат бекои
и јас не верувам дека ке дадат пари,но како што видовме Хунт го земаа а не го бива,Адијах игра на позиција како Дињо и Пато ,така да остануваме со 3ца класични шпицови(Бориело,Хунт и Пипо35) ако го продадат Хунт има големи шанси Џеко да дојде бидејки моментално таков играч ни треба.
А тие Палоски и Зигони ке видиме дали ке ги вратат за следната сезона,можно е да ги остават уште на калемење.како и да е ако го купи Џеко некој друг голем клуб ке има екстра играч + сигурно нема да е поскап од 20-25 милиони,многу повеќе вреди,само што Галиани и Берлу после сваќаат што пропушаат :tapp::toe:
Друга е работава со Красич,и тој е екстра играч ама ке биде чудо да го земат во јануар пошто имаме доста густа средина,Бекам ке дое,Фламини на клупа ке биде,Гатузо,Амбросини...освен ако може да го менува некогаш со пато во напад,како и да е најтрула вишња ни се бековите...прво треба еден лев бек па после све остало...
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Можно е ВДВ да биде ставен на трансфер листа или да му се дадат одврзани раце за да преговара со кого сака, овој играч може многу да ни донесе, треба да се потрудиме уште зимоска околу него или бар да договориме трансфер за летоска со Реал.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Абе сеа нека сака он до утре. Јас барем не верувам дека Џеко ќе заигра за нас некогаш. Нашиве нема да фрлаат пари, најмалку за напаѓач пошо ги имамо Бориело, Хунтелар, Пато, Адија, тука на лето ке бидат и Зигони и Палошки и малце ми е верно да испратиме понуда за Џеко а камоли да го купимо.

А он налето ке иде у некој поголем клуб, еве Манчестер ка што читам е многу загреан за него, така да ништо од ова не се надевајте.

Красиќ и немора да се земе зимава, поарно да ја средимо одбраната, со постоечкиот кадар плус Бекам ја ќе бидем задоволен, но под услов да се земат бекои
И јас сум песимист за Џеко, ама оваа вест ми влеа надеж. Рачунај, ако го продадеме Хунтелар, Инзаги да го пензионираме. Тогаш ќе ни треба Џеко, и тоа како. Палоски сигурно ќе биди вратен. И во напад ќе ги имаме Пато, Бориело, Палоски, Џеко и Ајдиа.

*мислам дека ќе биде најдобриот напаѓачки тандем! :)

А можно е Џеко да оде во Јуве, а кај нас да дојде Амаури. Само ова да не се случе! :(

Можно е ВДВ да биде ставен на трансфер листа или да му се дадат одврзани раце за да преговара со кого сака, овој играч може многу да ни донесе, треба да се потрудиме уште зимоска околу него или бар да договориме трансфер за летоска со Реал.
Ако го земеме него, тешко Красиќ. Бирај ВДВ или Красиќ. :pos2:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
И јас сум песимист за Џеко, ама оваа вест ми влеа надеж. Рачунај, ако го продадеме Хунтелар, Инзаги да го пензионираме. Тогаш ќе ни треба Џеко, и тоа како. Палоски сигурно ќе биди вратен. И во напад ќе ги имаме Пато, Бориело, Палоски, Џеко и Ајдиа.

*мислам дека ќе биде најдобриот напаѓачки тандем! :)

А можно е Џеко да оде во Јуве, а кај нас да дојде Амаури. Само ова да не се случе! :(


Ако го земеме него, тешко Красиќ. Бирај ВДВ или Красиќ. :pos2:

AБе каков Амаури бегај таму, пу пу гризни си го јазикот, нaјпреценет напаѓач што сум видел у животов :icon_lol: , иако ја мислим дека ке остане Хунтелар, и ќе му тргне :vozbud:


ВДВ без размислување :pipi:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
AБе каков Амаури бегај таму, пу пу гризни си го јазикот, нaјпреценет напаѓач што сум видел у животов :icon_lol: , иако ја мислим дека ке остане Хунтелар, и ќе му тргне :vozbud:


ВДВ без размислување :pipi:
Ама веќе имаме 4 играчи од таков тип, Пирло, Роналдињо, Сидорф и Бекам. Зарем не мислиш дека ни треба суперсоничната брзина на Красиќ? :)

А Јувентус за Амаури ќе барал 40 милиони. Е ај сеа да ве видам. :poss::poss::poss::poss:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
ОКеј, Красиќ го глеавме на неколку утакмици и покажа дека е талент, ама сепак би го избрал ВДВ, докажана работа, Сидорф ќе го седнеме и овој на негово место, тоа е идејата.
Ма да, не би бил незадоволен и со Красиќ, како и да е, нека се дешава нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom