Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Веројатен состав за вечер
Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta; Gattuso, Ambrosini,Flamini, Seedorf, Robinho, Ibrahimovic

Jа би го стаел Боатенг пред Гатузо, Гатузо губеше доста топке со Фиорентина и му треба малце одмор
а и Роналдињо ако незаигра на овој натпревар иде чуекот ..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Веројатен состав за вечер
Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta; Gattuso, Ambrosini,Flamini, Seedorf, Robinho, Ibrahimovic

Jа би го стаел Боатенг пред Гатузо, Гатузо губеше доста топке со Фиорентина и му треба малце одмор
а и Роналдињо ако незаигра на овој натпревар иде чуекот ..
Ова е истиот состав од минатите утакмици кога победувавме само на последнава играше Бонера за Абате и се слагам со Алегри што го извади овој состав не сакам да се менува тимот што победува Сидорф игра одлично не е потребен Роналдињо.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
... 4 меча во серија без Пирло и 4 победи... не а така незаменлив како што некој пропагира а?

:) :)

Вечер ги плескаме ботовиве 0-2 :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
... 4 меча во серија без Пирло и 4 победи... не а така незаменлив како што некој пропагира а?

:) :)

Вечер ги плескаме ботовиве 0-2 :)
Кога пишав пред 3 недели дека треба да се игра без Пирло во почетните 11 тогаш Сасуке ме правеше дека не сум арен....не вика дека не ни треба Пирло но не е незаменлив во моментов кога имаме 4 халфа во врвна форма.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Кога пишав пред 3 недели дека треба да се игра без Пирло во почетните 11 тогаш Сасуке ме правеше дека не сум арен....не вика дека не ни треба Пирло но не е незаменлив во моментов кога имаме 4 халфа во врвна форма.
Леле брат го пукна Сасуке со тој Пирло :pos2:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ауу ауу како ке биде погоден сеа Интер за на спортска....

П.с ке има на 5+ вечер Оксер - Милан?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ова за Ето ме бендисва фкрај, е сега дури ќе биди интересно да се види кој ќе дава гол за Интер. Одвај го чекам следното коло, ќе биди комедија.
 
P

PewDiePie

Гостин
Гансо



Паметен човек,само и газдите да се паметни и супер :)
Нешто го имаше Берлу на милан њус во врска со Гансо ама не сфатив за што се работи,јас сум тврдо за идејата да се оттарасиме од Дињо на Лето зимава додека е повреден Гансо да се земе за некои 15-18 мил и АКО може да се издејствува кај Руи Коста уште Зимава да го донесат Коентрао за некоја реална сума од 20-на мил ако не здравје на Лето кога ќе си оди Јанкуловски.

Убаво кажа Малдини Милан ќе освои Сериа А ама сеуште нема состав за освојување на Л.Ш. кажав пред сезона ќе кажам и сега барем да дотуркаат до 1/4 финале јас сум задоволен и од резултатот и од парите што ќе се земат се на се од Л.Ш. па здравје од другата година кога ќе се ослободиме од ѓубрето ќе има простор на подобри играчи во одбарана и во среден ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom