Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Да можеше у студио ќе ги напраи ножичките . :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Првпат навивав за вас денеска, би требало да ви текнит зш така. :D


Честито победа. Ибра :zver: !
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.228
мора сериозно да почнат да се завршуваат порано овие утакмици, ова требаше да е готово во 60та минута и Страсер и Јепес да го трчкаат остатокот.

На почеток на сезонава ако беа неубедливи на вакви утакмици беше оправдано, пошто секја утакмица беше свој експеримент, ама кога веќе се има установена игра, и на ваква доманицација тотална преку цела утакмица победа од 1-0 е греота.

Како и да е, ова помина, сега мора да се победи Оксер, тоа е најбитно во периодов. Боатенг мора да стартува за еден од Гатузо Амброзини и Сидорф да одмори, а и Роналдињо место Робињо нема да е лошо да се појави. Не дека сум незадоволен од Робињо, ама посигурен ми е Роналдињо за таква утакмица.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Првпат навивав за вас денеска, би требало да ви текнит зш така. :D


Честито победа. Ибра :zver: !
И форумов не е веќе тоа што беше, не се знае кој каде тегне... :pos:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Друштво според мене вечер одигравме една потпросечна утакмица после која лесно можевме сега да пцуеме ако Абијати не го фатеше 4 минути пред крај зицерот,а за што за памет.
Аман нека му кажит Тасоти на Алегри дека имат право на три измени дека може кога сака да ги прави а не после 85. Па зар не гледа дека 34 годишниот Сидорф се едвај одеше после 60 минута, зар не гледа дека фали креативност и дека требаше некој од средниот дефанзивно трио да го замени со Боатенг а Сидорф со Динјо. Но некој пат и треба да се има срека а рака на срце ние ја имавме вечер и зедовме 3 бода со тапа игра и со Богот Ибравибра кој по 1 000 000 пат се покажа дека со еден потег решава утакмици.
еве ја мојата анализа за вечер.
Абијати - Одличен сигурен и еден од тројцата најдобри кај нас.
Бонера - Незнам веке што да кажам ,дури имам пречуство дека и никој не го чуваше вечерва и тој тоа требаше да го искористи но толку му се капацитетите не е крив тој крив е Алегри па дај пушти го веке еднаш уругваецот ....
Неста- многу добар го скина на Џила имаше 2-3 рискантни потега но немам замерки и тоа е дел од Играта.
Тијаго -како и обично но комент само незнам дали забележавте кога дојде до Бонера и му рече што се плашиш или центрирај или дај ми ја д му ја дам на Ибра да напрај маказа:pos2:браво за асистенцијата.
Замбро -солидно не е кујзнае каков играч но за антонини на таа позиција е Марсело за него.
Фламини- корисен играч не се изнаигра многу денеска но си ја исполни задачата,едина забелешка ми е што и тој како и Бонера не полекуваше напред туку само подаваше,а тој за разлика од Бонера го може тоа.
Гатузо- добро прво лошо второ губеше топки не е за сите 90 мин.
Амбро-капитенски не остави да се напрај ниедна акција по левата страна се на се солидно.
Сидорф- солидно прво иако да не заборавиме дека имаше најтешка задача од сите да креира поврзува .... и тој како и гатузо се играчи кои неминовно треба да се меџаат после 60 мин а не после 86.
Ибра - Фантазија.
Робинјо просечен,едино ми се свига што добро се движи и има желба за игра додека има лоша завршница.
Боатенг- ѕвер влезе храбро упати некој шут издрибла можда малце себичен но внесе живост ако не од старт тогаш мора да игра 30 минути место Сидорф,Фламини и сл.
Алегри- Бележи резултати а тоа е најбитно за нас,имам замерка на измените и за Бонера ...

--- надополнето ---


нешто што ме радвит во момтнтов освен 1 место е и конецно сме први и во гол разлика во италија
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Јака самодоверба има..


e so sea,da se zatvori u soba li ako e fudbaler?
Mene licno mi e maka so ne go gledam vo igra.Epten kul coek,izivean,totalno nesebicen.Koga toj igra fudbalot mi e umetnost.
Inaku bravo za Ibra,edna od najdobrite investiciii na Milan
So ubo bi bilo da ostane Milan 9 poeni pred Inter :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
e so sea,da se zatvori u soba li ako e fudbaler?
Mene licno mi e maka so ne go gledam vo igra.Epten kul coek,izivean,totalno nesebicen.Koga toj igra fudbalot mi e umetnost.
Inaku bravo za Ibra,edna od najdobrite investiciii na Milan
So ubo bi bilo da ostane Milan 9 poeni pred Inter :)
Не реков за тоа но треба да пазиш имаш 1 ден пред утакмица ти да одиш да седиш до 4 сабајле и да пиеш тоа нема смисла..затоа и денеска го ставија на клупа инаку требаше да стартува од прва минута..

Играта денеска не беше многу добра но сепак падна добар гол пред полувремето и тоа беше одлучувачки на неколку пати Абиати не спаси со одлични интервенции.Имавме добри шанси за повеќе од еден гол но тоа што го свирна судијата офсајд кога испадна сам Ибрахимович немаше врска со офсајд исто мислам дека можеше да свирне пенал тоа беше чиста рака повеќе како и со намера.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Честита победа и од мене, можевме да им дадеме барем уште 2, ако беше тапа утакмицата, имаше чист пенал слепец судија у пм, важно победивме и вторник следи ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom