Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.491
Поени од реакции
5.465
СИСААААААААЈ СИНИШААААААА! .!.
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Абиати Мен оф д меч, бравос и за Неста. Гатузо изгуби неколку значајни топки и ме разочара комплетно. :tv:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Браво за Абиати одличен голман е нека продулжи вака, браво и за Ибра добар гол даде само незнам шо му стана со раката дали си ги удри прстите од глава или..

И одбраната беше на ниво за пофалба се..

Ае нека ние ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА !!! ФРзА АА МИЛАН !
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.491
Поени од реакции
5.465
дајте бе тоа уметноста од Ибра, да се види уште 5-6 пута...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Браво за Ибра, Неста и Ќелавиот Батка.

Другиве просек.

Тепамо и кој играмо лошо, е вака драги мои софорумници се освојуе титула.

Андиамо !
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Фали Пато напред, се познава ептен. Среќа Ибра ни е тука :D
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Неста супер изигра цела утакмица вршеше притисок, само од многу ризикување и потценување на Џилардино ќе го кошташе Милан гол.

Судијата куро да ми го пуши, чист пенал имаше и немаше чоек на стадионот шо не го забележа.

Сега утре можи релаксирано да се гледа остатокот од колото, 9 бода се огромна предност, то ти се во практика 4 натпревари да можиш слободно да ги посериш. Досега на третина од сезоната точно 4 натпревари се посрани, до крај на сезона според мене може да се посерат уште некој 6 до 8 натпревари, со оглед на компетитивноста на првенството.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Абиати мрш на клупа. :P

Дај некој нека го извади Џилардињо од џебо на Неста. Само еднаш што го поминаа се друго беше за чиста 10 ка, и Силва исто така. Бонера не направи некој кикс тоа е најважно, го одработи тоа што требаше, Замброта солидно. Требаше Дињо порано да влезе се гледа дека Сидорф после 70/75 минута се влече по терен. Се на се заслужена победа а и времето толку дозволуваше па се надеваме утре на победа на Парма.







[video]http://rutube.ru/tracks/3795567.html?v=36ab257774bb2f431d8f93c548fbb6e7&autoStart=true&bmstart=0[/video]

Што друго да се каже освен ЗВЕР!

Судијата куро да ми го пуши, чист пенал имаше и немаше чоек на стадионот шо не го забележа.
Донадел ака Тиери Омајер :vozbud:

Робињо скрши неколку кичми штета што не даде гол.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абиати мрш на клупа. :P
Добро бе шо толку Абиати, една одбрана имаше од слободниот на ДиАгостино и то раката ќе си ја скршеше од безвезно шо интервенираше. И во второ еднаш го погодија со топката по грешката на Неста. Муабетот ми е чудо не напрај, интервенираше како шо секој голман мора да интервенира. Не приме гол на последните 2 натпревари и то е главно заслуга на одбраната. Дури се Неста и Тиаго Силва во ваква форма најмалку е битно кој брани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom