Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ќе биде ебано тешко против Лацио :jaj: Цел напад ни е исповреден или суспендиран ....
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Ја милам дека Леонардо нема да си отиде летово, а и мислам дека никој нема да дојде летово =) П.С. би сакал да го видам Адијах против Лацио =)
 
P

PewDiePie

Гостин
Најдобра опција за нас летово би било,Лео да остане а Берлу да го продаде клубот.....крајно време е се гледа дека нема веќе пари за инвестирање,и у секое интервју вика мои пари давам,мои пари давам......кои пари си ги дал бе да ти Е. тоа старчугата гнсна...:tapp:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Најдобра опција за нас летово би било,Лео да остане а Берлу да го продаде клубот.....крајно време е се гледа дека нема веќе пари за инвестирање,и у секое интервју вика мои пари давам,мои пари давам......кои пари си ги дал бе да ти Е. тоа старчугата гнсна...:tapp:
Цело време негираат дека ке го продадат клубот и он и син му,така да ова е тешко изводливо.
Да инвестираат тешко така да пак ке си тргаме маки ние навивачите ке се нервираме како до сега.
А за Лео немам ништо лошо да кажам прва сезона му е + не му ги ни даваат засилувањата што ги бара.:tapp:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Palosci така мислам се пишеше, позајмен,продаен,co-owned? Кај е во моментов?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Според “Il Corriere Dello Sport“ Леонардо поставил 5 ултиматум точки кои Милан ќе мора да ги исполни за он да остане на клупата:

1. Сака да го помлади тимот. Да дојдат млади играчи, а стари да си заминат
2. Сака поголема вмешаност во трансфер пазарот, затоа што смета дека е способен да донесе добри фудбалери во Милан
3. Нови правила на тренинг
4. Сака самостојно да си ги носи заклучоците, т.е. сам да си ги бира играчите во тимот без разлика за кого станува збор
5. Подобрување на медицинскиот персонал во Милан


тешко за верување, ама го постирав оти сепак интересно звучи :)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Според “Il Corriere Dello Sport“ Леонардо поставил 5 ултиматум точки кои Милан ќе мора да ги исполни за он да остане на клупата:

1. Сака да го помлади тимот. Да дојдат млади играчи, а стари да си заминат
2. Сака поголема вмешаност во трансфер пазарот, затоа што смета дека е способен да донесе добри фудбалери во Милан
3. Нови правила на тренинг
4. Сака самостојно да си ги носи заклучоците, т.е. сам да си ги бира играчите во тимот без разлика за кого станува збор
5. Подобрување на медицинскиот персонал во Милан


тешко за верување, ама го постирав оти сепак интересно звучи :)
Сите 5 барања му се на место, нема што, ама ја мислам дека нема шанса :/
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Во Милан освен Лео,сите се тешки кретени. Почнувајќи од Берлускони и Галиани
Со овие барања може да го јаде стапот или сам да си оди.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нема ништо страшно во правилава според мене само кретениве дали ќе ги исполнат ќе видиме
 
P

PewDiePie

Гостин
Убаво мисли Лео ама со кого да се разбереш?Со Фестер и со курвариштето???
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Одлични барања тоа и се бара долго време само тешко остварливо да се деси и ова лето тоа :/
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
22
Поени од реакции
5
:vozbud::vozbud: ce go prodade pato za da moze da go kupi gjeko i uste eden poaren zs nema pare :nesum::nesum: da mu dademo mie malu:pos2::pos2:
 
P

PewDiePie

Гостин
Која е целта да се донесе Џеко ако го нема Пато во нападот? Ако се нема пари се нема,тоа е ќе играат овие што се тука како и што беше до сега.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom