Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.223
Само за оваа утакмица би го вратил Анчелоти, со него сигурно проаѓаме таму, вака ќе биде мачно.
Го нема Кристијано го нема и Кака, тука сме изедначени, нашиот минус е што играме прво дома па на Олд Трафорд, тоа е малце тапа.
Kaко и да е, има време до тогаш, прво Фиорентина да се скине од врат мора, Манчестер кога ќе му дојде време.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
и според мене мала негативност е што прво Милан играат дома па на гости, како и да е се останатото ќе зависи од двете екипи. Милан сезонава се пласираа во најдобрите 16 во Европа и се во топ3 во Италија(да остане вака цела сезона)... т.е. моите очекувања се остварија па се повеќе од тоа ќе биде бонус за мене. Со Среќа
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Опаа :)
Не ги сакав баш ама ај тоа е, му се оствари желбата на Бекам да игра против Манчестер, само да немамо повредени тогаш и би требало се да биде како пред некоја година :) иако морам да признаем не се надевам баш дека ќе се деси пак тоа..
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Задоволен сум од ждребката. Манчестер ја нема формата што му е потребна за да не добие. А и си се потсетив на прекрасните моменти од последните неколку натпревари.....солзите на Гејналдо.....вратоломијата на Хајнце и Евра....
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Зашто бе вака ни прават(рофл) Според мене еден од посакуваните тимови ...Манчестер игра налик на Милан сезонава ама па причината е што се доста повредени. Кај нас сега се разиграа повреди сме немале па да не ги урочам со спремен прв состав шансите ги давам кај нас :) Единствено нешто што ми мути мозок е што првата ја играме дома ... а нешто уште од сега ме влече дека втората утакмица ќе решава...

Бателете им ги коментарите и споредбите Кака Роналдо ... Едно заборавате сега го имаме Пато го имаме Бориело го имаме разиграниот Роналдињо а можеби и мотивираниот Бекс :wink:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Штудрард-Барцелона

Олимпијакос-Бордо

Интер-Челзи

Баерн Минхен-Фиорентина

ЦСКА Москва-Севиља

Лион-Реал Мадрид

Порто-Арсенал

Манчестер Јунајтед-Милан :pos2:(претпоставував):helou:
Хахаха види ги комшиите оп пак анчелоти ЛШ мастерот....ке биде занимљиво со Ман Утд нека победи подобриот очекувам две прекрасни утакмици!!
ФорцаМилан
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Иначе сакав некој појак да ни се падне, а од појакиве највише ни лежи Ман ју.
Добра ждрепка според мене, Манчестер не е нешто брилијантен оваа сезона, но не смо ни мие. Како и да е очекуем тесно дуели со малце голои и да го реши двомечот еден играч ( ах Креспо кј е сеа :pos: )

Но ќе им дојде времето и на нив, сеа Фиорентина да ја исплескамо утре и у недеља да навијамо за Лацио :vozbud:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Момци се убаво шо фантазирате за победа над Манчестер, но јас не би се надевал на победа против еден Фергусон пошто видовме у септември како си поминавте против Жозе :) . Леонардо не е ни малце тактички спремен џоа чичко Анчелоти!
Се гледаме на Театарот на Соништата момци.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Задоволен сум од ждрепкава... :)
Појше сакав некоја од овие појакиве и пореномирани екипи. И појше мотивација ќе има кај нас,пофаци ќе бидеме ако успееме да ги елиминраме,а и помалку ќе биде болно и срамно ако отпаднеме од некој ваков тим...:)

Манчестер не е којзнае што оваа сезона,имаат неколку слабости.Ама имаме и ние!
Мило ми е што Бекам ќе се врати на Олд Трафорд,а би сакал и да ги поздрави со еден слободњак!

Очекувам добри две утакмици и мислам дека можеме да поминеме понатаму!
Да се форсира Хунтелар-како и Креспо осеќам ќе проработи против Манчестер! :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Задоволен сум од ждрепкава... :)
Појше сакав некоја од овие појакиве и пореномирани екипи. И појше мотивација ќе има кај нас,пофаци ќе бидеме ако успееме да ги елиминраме,а и помалку ќе биде болно и срамно ако отпаднеме од некој ваков тим...:)

Манчестер не е којзнае што оваа сезона,имаат неколку слабости.Ама имаме и ние!
Мило ми е што Бекам ќе се врати на Олд Трафорд,а би сакал и да ги поздрави со еден слободњак!

Очекувам добри две утакмици и мислам дека можеме да поминеме понатаму!
Да се форсира Хунтелар-како и Креспо осеќам ќе проработи против Манчестер! :)
Ова што го прочитав крајно ме изиритира и сакам да кажам дека арогантноста ваша ве доведува до слика каде што сте го допреле дното на очајот и потребата да вие навивате за победнички тим. Чудно ми е вака да читам како сите сте сигурно за помин понатаму ради минатото каде што општо познато е дека Кака сам ги победи Манчестер. Го немате Анчелоти, го немате Кака. Играчите ви се три години постари од тогаш, губите од еден Цирих. Можеби победата во Мадрид е најлошото нешо шо можеше да ви се случи. Кој високо лета.......
Поздрав и се надевам дека малце ке размислите фудбалски дека ни малце нема да ви биде лесно.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ама и вие се филмате малце, најдобриот играч ви замина, играч кој ве држеше цели две години, само судиите се факторот поради кој сте вие на тоа второ место, ќе им гледавте у грб на едни Астон Вила и Тотенхем да немавто толку ебана помош од судиите у Англија, нормално и енормна доза на среќа.

И со тој Ферги мудата цитрони ми ги напраевте, па нема Ферги да игра бе. Ферги па Ферги, големи такви. И пред тоа бил Ферги па сте го сисале ка циганче лижавче, и пред тоа во историјата кога не бил Ферги пак сте го сисале, и тн. и тн.

Фејс ит ноќна мора е Милан за вас, и со многу посилен Манчестер сте губеле а не со овој каде главен играч ви е Гигс кој патем е постар и од Неста, и кој неможе да сврже 2 добри утакмице.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
:pos: :pos: :pos:

Ау мајко неможам да престанам да се смеем. Сакав да го цитирам али му го избришаја постот.

Навивач на Манчестер пишува на фан клуб Милан "Пациенти имало и ќе има"

Па добро бе мајку му со кој памет бе Дено бе со кој памет, од тебе барем не очекував автогол бе мајку му:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom