Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Среќен роденден и уште многу голчиња.


п.с Да не рече дека ништо не му набавив за роденден. Еве му еден виртуелен бастун.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ај и од мене среќен роденден и колку години толку голови за милан оваа сезона:baeh:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Inzagi e kako vinoto, so godinite stanuva se podobar :) Neka mu e sreken rodendenot, i uste mnogu golovi da dade vo novata sezona.... :pishtoldz
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Среќен роденден и од мене,знае некој кога е презентацијата на Хунтелар?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
најверојатно сте слушнале за 2та хеликоптери што се судрија на Њу Јорк вчера...

Судир на хеликоптер и авион во Њујорк, 9 загинати



Девет лица, меѓу кои и петмина италијански туристи, загинаа синоќа при судир на хеликоптер и мал авион над реката Хадсон во близина на Њујорк, соопшти њујоршкиот градоначалник Мајкл Блумберг.
еден од нив бил и Филипо кој имал 16 години и бил голем фан на Милан, на официјалната страна му оддадоа почит па мислев дека вреди и ние да знаеме дека загинал росоњер

GOODBYE FILIPPO, WE WON'T FORGET YOU

8/9/2009

MILAN - Milan, like everyone, were left deeply touched by the tragedy which ended the lives of five Italians in the New York skies. One of the victims, 16-year-old Filippo Norelli, was a great fan of our team and showed it through the photographs he published on his web pages. In the last few months he had also visited Milanello to meet in person his idols and experience more intensely his love for our shirt and our colors. All of Milan participate in the pain of the families involved in this drama and will always carry in the heart the memory of Filippo: goodbye little big Rossonero fan.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Сварно кој ке им доделува топки на пато и хунтелар?? Гатузо или фламини? ццц:tapp:
не велам дека Пирло на клупа туку сакам и 3-ца да ги видам во 1 состав,нека е така формацијата Абиати,Фламини десен бек ,Замброта лев,Т.Силва и Неста ,Гатузо,Пирло,Амбросини,Роналдињо,Пато и Хунтелар,,:helou::smir::vozbud::toe::toe::drk::tapp: 4-3-1-2,или 4-3-2-1
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Неможеш да го седнеш Гатузо туку така на клупа, он е најголем борец во Милан, а ни Пирло ни Амбросини неможе на клупа да бидат, Пирло дека е организатор на играта а Амбросини дека ја има капитенската лента што го прави главен во тимот, така да попрво Роналдињо би седел на клупа него Гатузо.
Како и да е ќе биде добро ако дојде, ама тешко...
Дечко Роналдињо ако не се уигра може да ги гледаме Македонија Милан за Интертото куп:vozbud:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ајде нека му е срекен роденденот на ПИПО !!!!
- А за утакмицава.... не ми се свијаше стедниот ред тапа.
По гледање на клиповите, по мое мислење дека одбраната ни е зверска.
Кога ке ни дојде Хунтелар ке газиме во напад.
--- Сакам засулување во средината. :baeh:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ајде нека му е срекен роденденот на ПИПО !!!!
- А за утакмицава.... не ми се свијаше стедниот ред тапа.
По гледање на клиповите, по мое мислење дека одбраната ни е зверска.
Кога ке ни дојде Хунтелар ке газиме во напад.
--- Сакам засулување во средината. :baeh:

Да го земеме само Бејл ке сум задоволен....:vozbud:


-----------------Абиати------------------------
----Замброта------Неста------Т.Силва-------Бејл--
------Амброзини-----Пирло----------Гатузо--
------Пато-------Хунтелар--------Роналдињо
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Broo па може и двајацата ВанДерВар и Бајл :smir:

- Ова највеке ме нервира. Интер се приклучува во трката за Франк Рибери Ние уште спијеме. Интер не прегази со трансвериве. Келавиот нема нет дома :nesvest:

Хаха...голема шпекулација,ако беше на продажба Рибери,Реал ке го земеше:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom