Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Читам во вест денеска,група навивачи на Милан ги пратиле Роналдињо и Дида на спиење дома од некоја дискотека.Овие се заборавиле и навивачите како нивни мајки ги избркале од дискотека и ги однеле дома...

одамна беше тоа... и таа вест ја имаше во повеќе медиуми на различен начин во временски период од една недела и изгледаше ко тоа да се случило повеќе пати, а всушност само еднаш... си ја научил лекцијата Дињо најверојатно и се надевам дека ќе се посвети целосно на фудбалот и Милан
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
незнам дали некој постираше, ама бернабе купот помеѓу Милан и Реал е откажан

SANTIAGO BERNABEU TROPHY AGAINST REAL MADRID CANCELED

8/10/2009

MILAN - Real Madrid have announced on their official website that the 31st Santiago Bernabeu Trophy will be played against Rosenborg and not Milan, on the 24th of August. The match between Real and Milan should have been played the day after, but the Spanish club have changed the date on Uefa's advice, to avoid concurrence with the match between Athletic Madrid and Panathinaikos in the Champions League preliminary round.

Leonardo: The Scudetto Is In The DNA Of Milan
- Ајде ве молам скратен превод :pishtoldz

Лео кажува дека на Милан му е во крв да го освојува скудетото и дека на тоа ќе се надеваат и оваа година
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
НА 23 ли почине италијанското,1,коло со Сиена ли игравме?Мислам ке ги здробиме како лани:smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Еее кај нема да има фудбал на Телма у недела у 3 сат, и ОБН ја укинаја да им ебам се... ќе мора Милан да си гледамо на интернет или ако даваат други телевизии пр. СуперСпорт =)

пс. Ете и Хунтелар го има на официјална во тимот

http://www.acmilan.com/lm_team_roster.aspx

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.772
Еее кај нема да има фудбал на Телма у недела у 3 сат, и ОБН ја укинаја да им ебам се... ќе мора Милан да си гледамо на интернет или ако даваат други телевизии пр. СуперСпорт =)

пс. Ете и Хунтелар го има на официјална во тимот

http://www.acmilan.com/lm_team_roster.aspx

го гледав првото коло нема утакмици од 3 часот во недела сега префрлиле ќе има повеќе од 18 часот:toe:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
На 22.08 во 20.30 тоа е сабота Сиена - Милан пренос на телма
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.427
Поени од реакции
6.622
На 22.08 во 20.30 тоа е сабота Сиена - Милан пренос на телма
нема уште најавено на телма ама гледав на италијанскиот телетекст Сиена-МИлан е единствена во сабота навечер и тој термин не е резервиран од харалампие значи сигурно ке ја пренесуваат!
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.090
А што се дешава со Бонера уствари? Знам дека беше повреден, ама на едно 2-3 месеци...
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
А што се дешава со Бонера уствари? Знам дека беше повреден, ама на едно 2-3 месеци...
Умре... Бог да го прости... :smir:
Милан го замислувам во новата сезона, ептен хард кор одиме... Борба за 4 место, за успех се смета 3, господ нека ни е на помош... Инаку слушнав, од ауто-икс кавадрци (салон за мотори) од милан порачале 5-6 веспи од 125 кс.... За Замброта, за Фавали (150 кс), за Инзаги, Пирло.... :pishtoldz
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
нема уште најавено на телма ама гледав на италијанскиот телетекст Сиена-МИлан е единствена во сабота навечер и тој термин не е резервиран од харалампие значи сигурно ке ја пренесуваат!

Ќе ја даваат блокираните часови се само во Недела.Второ коло Милан против Интер мислам дека играат Недела од 20:30 ќе гледаме на интернет :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom