Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
koga e slednata utakmica na milan ? se nadevam deka konecno leo ke go izvadi najsilniot sostav i ke pobedime

Bayern Munich - Milan 29/07/2009
Benfica - Milan 08/08/2009
Milan - Juventus 17/08/2009
Real Madrid - Milan 25/08/2009

веќе би требало да се пристигнати во минхен за да присуствуваат на ауди купот каде што уште настапуваат Бока јуниорс и Ман Утд
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Да. А на 29.07.2009 - Среда има два напревара:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Во купов ќе играме со манчестер и со Бока?


зависи... ако победиме ќе играме со победникот од манчестер - бока, а ако изгубиме со губитникот од тој натпревар, така да со баерн сигурно играме, а од тоа кој ќе победи или изгуби ќе играме со манчестер или бока
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Колку сме патетични Елано бе Трезеге бе ..... стварно е бе луѓе ова смешно еј само се чудам како за секоја лоша игра на Милан вие си имате оправдувања :tapp:

Кои тешкотии за да се постигне гол... ова одамна го немам видено

За вчера од мој сапект
Рони - Премногу солираше
Бориело-Мислев дека ќе изненади позитивно ама :tapp:
Пато-Исто како лани на почеток беше тапа препотентно дете еве го истото се занесува ама за него имам оправдание има :drk::drk: жена
Пирло-:kesa: големи тешкотии има овој да го пронајде Бориело (ама и ако се знае дека Бориело се плашеше од топката и нонстоп беше свртен со грб...)
Амброзини -Капитенски изигра безпочит кон противникот
Гатузо- Хаха се обидуваше да изиграва пирло :tv:
Огучи-На почеток Милито му избега ама и не беше толку тој крив за голот :toe:
Силва-Одличен барем според мене
Замброта-Солиден
Јанкуловски и Калач

Замениве Фламини беше добар Ооду е добар играч си го имам на фб имам правено муабет со него звер човек :) иначе правилното име и презиме му се Nnamdi Oduamadi
Исто од младиве ме импресионираше Дечкото Хармони мислам дека се викаше
ѓупче исто ај ваљда ќе искочи некој од таленртиве и ќе изигра нешто пошто нашиве се скапаници немаат никаков мотив јас ензнам за што живеат абате бил засилување ди џенаро ѕигони :kesa: и најинтересното ќе сме изненаделе за титула во сериа А :nenene:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.577
Поени од реакции
5.739
приателски да ви казам немате санси со ваква игра да конкурирате за титула а и со овие играци ако не земете некој подобар како фабиано или геко нисо не праите прифатете ја реалноста да не се глеа само навивацки поз
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.195
Eве и ја конечно се дочепав до компјутерот. Вчера утакмицата не га глеав, али глеав хајлатсот преска и од тоа што видов освен слободните на Рони сме немале шанси, а и Шинтер све некои шутои од далеку освен првиот гол све друго тапа, нека им е жив и здрав Калач.

Ониеву освен што му ја искши Милито кичмата како изиграл ??

Све на све заслуживмо појче на купов посебно со Челзи и со Америка но шта је тује, ипак се пријателски но сепак мора да бидемо загрижени со резултативе, Интер и Јуве опасно се засилија, а мие го донесовмо Огучи и толку со стапот у руке.

Квалитетен лев бек ни е најпотребен у моментов значи би требало да се стае у рангот МОРАЛНО, а и шпиц бајаги ни треба. Јас имав некои надежи у Бориело али со свекоја нова утакмица ме демантира.

Да видимо останува уште време но нови играчи мора да се купат што побрзо за да може да поработи Лео со нив пред почеток на сезоната
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.195

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Сајтот бил хакиран од некој изреволтиран навивач, и сам си ги пишувал статиите, не била само оваа имало уште неколку :pos:
Бар да пишувал дека умре Берлускони, дека го ставиле во затвор за нелегално трошење на пари и слично...

тој се зеза со купување на играчи, ко малку да не зеза управата. Иде Џеко, не иде, иде, не иде... Иде Цисоко, не иде, иде, не ги помина тестовите, иде, не иде... :kesa:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514


Дим4е грешка си ова е за газдиве што не сакаат да купат играчи, а Јанкуловски и Калач не се криви шо се дрва.

За натпреварот: Го гледав додека не го примивме вториот гол, потоа се изнервирав и изгаснав. Јас мислам дека ова е истата песна од лани, ако не земиме лев или десен бек и напајѓач пак Интер ке ни бега со 10 бода без разлика дека Ибра не е тука. Мислам мора да се преземе нешто или вака не бидвит работа. Сакам Милан да изгуби на сиве пријателски што ни преостануваат да се сетат газдите дека ни треба засилувајне - а и не се сомневам дека ке изгубиме на сите со овој состав. Но во тој случај страв ми е за Лео.

Иначе Огучи после првиот кикс кога го примивме голот ми играше солидно, но очекував многу повеќе од него. Од Рони не сум задоволен наместо секоја утакмица се повеќе тој сега зезна работа.

:salut:
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
ne znam sto tolku berluskoni i galijani se fatile za krizata i mancester e dolzen 700 milioni i pak se aktivni na transverot, da se nadevame deka ke dojdat uste nekolku klasa igraci
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom