Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Еве ги играчите што ќе бидат дел од подготовките за новата сезона:


PORTEROS:
Abbiati (31 años), Dida (35 años), Storari (32 años), Kalac (36 años).

DEFENSAS:
Albertazzi (18 años), Antonini (26 años), Bonera (28 años), Darmian (19 años), Favalli (37 años), Jankulovski (32 años), Kaladze (31 años), Nesta (33 años), Oddo (33 años), Thiago Silva (24 años), Zambrotta (32 años).

CENTROCAMPISTAS:
Abate (22 años), Ambrosini (32 años), Cardacio (21 años), Di Gennaro (21 años), Flamini (25 años), Gattuso (31 años), Pirlo (30 años), Seedorf (33 años), Strasser (19 años).

DELANTEROS:
Beretta (17 años), Borriello (27 años), Inzaghi (35 años), Pato (19 años), Ronaldinho (29 años), Ikande (18 años), Oduamandi (18 años), Viudez (19 años), Zigoni (18 años).
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Еве ги играчите што ќе бидат дел од подготовките за новата сезона:


PORTEROS:
Abbiati (31 años), Dida (35 años), Storari (32 años), Kalac (36 años).

DEFENSAS:
Albertazzi (18 años), Antonini (26 años), Bonera (28 años), Darmian (19 años), Favalli (37 años), Jankulovski (32 años), Kaladze (31 años), Nesta (33 años), Oddo (33 años), Thiago Silva (24 años), Zambrotta (32 años).

CENTROCAMPISTAS:
Abate (22 años), Ambrosini (32 años), Cardacio (21 años), Di Gennaro (21 años), Flamini (25 años), Gattuso (31 años), Pirlo (30 años), Seedorf (33 años), Strasser (19 años).

DELANTEROS:
Beretta (17 años), Borriello (27 años), Inzaghi (35 años), Pato (19 años), Ronaldinho (29 años), Ikande (18 años), Oduamandi (18 años), Viudez (19 años), Zigoni (18 años).
Голманиве се ок...
Одбранава смрди...да се донесе некој мора
Срединава ми е ок...ама не би било лошо да се донесе некој
Напад ни треба уште 1.....
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Па ако сака берлу нека вика дека сме јаки како сите најдобри играчи во историјата заедно.Тоа нема да биде вистина.
А како тргнале парите од кака ќе одат кај педофилот у џеп.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Еве ги играчите што ќе бидат дел од подготовките за новата сезона:


PORTEROS:
Abbiati (31 años), Dida (35 años), Storari (32 años), Kalac (36 años).

DEFENSAS:
Albertazzi (18 años), Antonini (26 años), Bonera (28 años), Darmian (19 años), Favalli (37 años), Jankulovski (32 años), Kaladze (31 años), Nesta (33 años), Oddo (33 años), Thiago Silva (24 años), Zambrotta (32 años).

CENTROCAMPISTAS:
Abate (22 años), Ambrosini (32 años), Cardacio (21 años), Di Gennaro (21 años), Flamini (25 años), Gattuso (31 años), Pirlo (30 años), Seedorf (33 años), Strasser (19 años).

DELANTEROS:
Beretta (17 años), Borriello (27 años), Inzaghi (35 años), Pato (19 años), Ronaldinho (29 años), Ikande (18 años), Oduamandi (18 años), Viudez (19 años), Zigoni (18 años).
Што да се очекува од болдираниве?
На што ни личи тимов бе нека умрат овие берлускони и галијани цццц имаше не milannews таму кај што се даваа писма од читателите и насловот му беше ептен утепувачки ,,Од гордост до срам !"
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
а ја прочита ли изјавата што ја ставив погоре од берлускони
ќе сме биле силни како интер како не .....:nesvest:
Добро ако нив им заминат Ибрахимовичи Маикон:),и пак послаби ќе бидеме мора напаѓач и Цисоко(мн ми се допаѓа како игра нез зошто.)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Голманиве се ок...
Одбранава смрди...да се донесе некој мора
Срединава ми е ок...ама не би било лошо да се донесе некој
Напад ни треба уште 1.....
Druze sredinata e najtinja! :jaj:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Лоша изјава.:tapp:Барем Ибрахимович нека им оди.
абе нека си оди...само мене не ми е гајле дали ибра оди или останува мене ми е важно кај нас да дојдат јаки фудбалери за кој што ибра ќе биде нула....ама работата е обратна интер каде каде е подобар од нас на трансфер пазарот :nerv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Не би го продал Пирло па да ме маваат со камења.Почит кон него имам огромна и во ниту еден случај не би дозволил негово заминување од Милан.А и Фабрегас нејкам да ни дојде.Цел Арсенал више го земавме.Почнувајки од нивните спонзори Флу Емиратес преку Сендерос и Фламини стигнуваме до Фабрегас и Адебајор.Нејкам Арсенал да дојде во Милан.

Арсенал го користиме како Фидер клуб, не си знаел :tv:


Озбилно штама е што се деси со Цисоко,Фабиано Хунтелар толку брзо се откажаа ги одбија 1 и одма изјава не ни требаат играче:tapp:.Добро прават фановите,ако не купиме играчи наредна година УЕФА.:kesa:

Со Сисоко е уште отворен трансферот, додека не дојде тој од одмор од Сенегал, за Фабиано бараат преку 30 мил, а дечкото има 30 години, за 30 мил подобро да го земевмо Џеко, за Хунтелар прочитавте бара Флоро исто 30 мил евра, и то је то ке го земемо Крауч на крај :pos2:


"Имаме одлични фудбалери како Александре Пато, Роналдињо и Андреа Пирло и многу ветувачки млади фудбалери".

- "Вистинските миланисти имаат исто чуство и знаат дека треба да ни веруваат на нас бидејќи сме им подариле прекрасни сезони".
"Не можам да замислам дека некој миланиста одеднаш може да стане интериста" - заврши Берлускони.
Значи политичар си е политичар, знае и покушава на свекој начин да ти замачка очи ебем ти скржавиот

А тоа дека смо подобри моментално од Шинтер исто ко што је моја кева робот, ако замине Ибра можда али ако не замине а мие не купимо не праемо ништо, Ибра е моментално најдобриот фудбалер во светот според мене и вреди пола Шинтер:tapp:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
абе нека си оди...само мене не ми е гајле дали ибра оди или останува мене ми е важно кај нас да дојдат јаки фудбалери за кој што ибра ќе биде нула....ама работата е обратна интер каде каде е подобар од нас на трансфер пазарот :nerv:
Затоа ќе има протести 3 играчи треба уште да земеме
минимум,напад,среден одбрана(лево).Ај ние во преговори сме со Фабиано можда до утре ќе се израдуваме.:helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Затоа ќе има протести 3 играчи треба уште да земеме
минимум,напад,среден одбрана(лево).Ај ние во преговори сме со Фабиано можда до утре ќе се израдуваме.:helou:
што ќе се израдуваме овие нашиве газди знаат да понудат само 15 милиони :kesa:па и за тие пари кога некој ќе се согласи да дојде му наоѓаат проблем во забите :jaj:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Арсенал го користиме како Фидер клуб, не си знаел :tv:





Со Сисоко е уште отворен трансферот, додека не дојде тој од одмор од Сенегал, за Фабиано бараат преку 30 мил, а дечкото има 30 години, за 30 мил подобро да го земевмо Џеко, за Хунтелар прочитавте бара Флоро исто 30 мил евра, и то је то ке го земемо Крауч на крај :pos2:




Значи политичар си е политичар, знае и покушава на свекој начин да ти замачка очи ебем ти скржавиот

А тоа дека смо подобри моментално од Шинтер исто ко што је моја кева робот, ако замине Ибра можда али ако не замине а мие не купимо не праемо ништо, Ибра е моментално најдобриот фудбалер во светот според мене и вреди пола Шинтер:tapp:
28 има не е стар..
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
што ќе се израдуваме овие нашиве газди знаат да понудат само 15 милиони :kesa:па и за тие пари кога некој ќе се согласи да дојде му наоѓаат проблем во забите :jaj:
Се ценкаат максимално мислиш вистина нема пари,го зеле Рони за толку и сеа сите мораат да бидат толку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom