Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одлично прво полувреме со многу голови. Но сепак пак одбраната ми е нестабилна. Да не беа одлично расположени за голови миланезите ке беше лошо за Милан до сега. Пато е фантастичен, Кака лидерски, Роналдињо луцидни пасови, Сидорф машина, Јанкуловски тешко се вклопува во новата позиција, Пирло дух, Антонини одлично, Фавали просечно, Малдини искусно, Каладце сеа за сеа добро, Абиати не спаси во многу случаеви.
 
А

Адриано

Гостин
edna mala zabeleska ne znam dali ke se slozite.. komentatorov ne mozam da go podnesam poveke.. na sekoj 2 zbora izjavuva.. milan ja unisti utakmicava ne znam so ne znam kako..preeska gledam a1 komentatorov nema dopirna tocka so ovaj na telma..mesto da izjavi gledame dobra utakmica ubavi golovi i sl.. toj na sekoj 2 zbora izjavuva MILAN JA UNISTI UTAKMICAVA deka pagaat golovi na sekoj 5 min lol
намали го тонот на телевизорот и решен ти е проблемот!
коментатор само јанко јади бурек го ценам-среде пренос песни пее глупости тропа буквално бурек сере човекот да се изнасмееш!
а инаку уживам во најдобрата утакмица во ова коло секоја чест на милан!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
За коментаторот што да кажам освен дека беше комшија и изгорен навивач на Интер. Затоа од одамна не се нервирам за неговите коментари. Не е пристрасен и крај.
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Абиати денес одличен на голот.Ај уште Роналдињо да дај еден гол:zlo:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Добредојде Бекамчо:pipi: ваљда он ни е среќата:)


и браво за Бразилциве:pipi:



Кака го менува цел тим, и за џабе ме плашеа со операции, фудбалска болест бла бла кога на него му требало само одмор
а дефинитивно ова беше ден на Пато, каков ѕвер во тимот имаме:vozbud:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
крааааааааааајјјјјјјјјјјјј:vozbud:

нека ни е честита победава ..........

Годинава ја завршивме со победа :vozbud:


FORZZA MILAN!!!
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
е па вака се игра
ова е Милан кој го очекувавме цела сезона, да се надеваме дека од сега па натака се вакви и подобри игри ќе гледаме
сега сум среќен дури и солзи ми идат на очи :vozbud::vozbud:
сите беа закон
БРАВО

посериозни муабети покасно
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одлична партија на Милан и пак ке се копирам. Пато фантастичен, Кака лидерски, Роналдињо луцидни пасови, Сидорф машина, Јанкуловски тешко се вклопува во новата позиција, Пирло дух, Антонини одлично, Фавали просечно, Малдини искусно, Каладце добро, Абиати не спаси во многу случаеви. Резервите Шева, Дармиан и тој црнчето што го заборавив не изиграа доволно за да ги видиме добро. Но сепак 5-1 е одличен резултат. Само така Милан.

П.С. Ова со значката како Светски првак како стварно малер да ни бил.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Честитики за одличната игра и одличниот натпревар :smir:

Ни требаше ваква игра за враќање на самодовербата :pipi:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ај нека ни е честита победава,ова ни беше као за нас ,навивачите,еден новогодишен подарок.Ја завршивме годината со победа! Изглеа Бекам ни носи среќа,или Викторија? :)
Иначе за утакмицата што да кажам...Одлично изигравме,не требаше ни гол да примиме,али нема врска! Браво за сите,познато Миланово излагање од криза! :)
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Честитки за победата...фантастично изигравте
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.534
Поени од реакции
43.066
Неконструктивните мислења и изливите на емоции се избришани од темава, честитки за заслужената висока победа, срамота е некој да го отпише овој тим од шансите за титула, дебелата дама ке пее во Мај, не сега . :smir:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Абиати-мајсторско бранење двапати спасуваше чисти голови браво

Малдини-немам зборови:vozbud: колку ми е само криво што ја игра последната сезона
Фавали-добар денеска ме изненади ама ова се дешава еднаш во векот:toe:

Каладзе-солиден левата одлична чистење топки на време

Антонини-ме изненади сакам да го глеам почесто во тимот

Јанкул-некој рече погоре не се снашол изигра топ денеска нека продужи само така

Сидорф-мн истрча солидно голче и то

Пирло-конечно каков што го сакаме сите со 100 посто точни пасови и со добри слободни удари:vozbud:
Роналдињо-ме збуни неколку пати со пасовите алал му вера какви топки

Кака-ау најакиот коа е тука све е лесно одлична партија на Рики добро ја најави 2009 2 гол му беше ремек дело

Пато-играчиште светла иднина само коа ќе слушнам дека оној балотели е подобар се ежам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom