Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Нови проблеми за Милан
Покрај Неста и Бориело на списокот на повредени се најдоа и Пирло, Инзаги поради грип (стандард ова време секогаш се разболува :)) но и Бонера има болки во грбот (само да не биде како со Неста).

По поразот од Палермо, повредените Бонера и Неста се поголеми се шпекулациите за Галас, има и изјава дека Галас сака да игра во милан :P
Добар дефанзивец е ама мене не ми е по мерак, осеќам лошо ќе влијае исто како во Арсенал плус уште еден 30+
Треба Милан да размислат за овој потег дали е паметно...
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Вредел Шева ја не викам не, ама сеа дал вреди ?
Милан го засакав баш ради него ми беше еден од омилените заедно со Дида, Неста и Рино, ама замина во Челзи и тоа ради жена му...
И јбг, си викав во себе голојте што ги даваше во Милан таму да ги сонуваш и така и беше во Челзи покажа колку е квалитетен играч.
Дојде Оливеира во Милан и заборавив на Шева, не го мразев само едноставно ми се исполнуваше душата што седеше на клупа (за памет) да свати каква грешка напраел во животот...


И за овој не реков ништо лошо, освен дека е килајца... дан не е ?
Ја нема потребната брзина за еден дефанзивец, а за воздушни дуели знам дека е добар сум го гледал во Арсенал


Како да го сакам Фавали кога ништо не придонесува за тимот ?
Се кладам дека Дармиан (што игра за Италија до 19год,) повеќе ќе прикаже од Фавали.
Емерсон колку и да е штетник пак има добри интервенции (многу топки одзема) а и не ми е одвратен како Фавали и Броки што ми беше, ама и по него пцуем на моменти :)


Не плукам бе си кажувам она што мислим, што покаже он дур е во Милан сезонава освен 2 гола ниту еден во Сериа А ? ај сеа ќе добива повеќе шанса па ќе го видиме дали вреди уште
Од кога замина он од Милан немаат квалитетен напаѓач..
.

А напад што ќе ни е ?
Ако земеме некој одбрана ќе биде добро, ако не земеме пак добро... како пола сезона така цела :)


Тој (Сендерос) може е килајца??? НО на натпреварот со Лацио небеше, БЕШЕ најдобар во одбраната ,а ти и покрај то "виде " дека е килајца. Од постот шо го имаше пишано после натпреварот дојдов до заклучок дека или го немаш гледано натпреварот или едноставно не си сакал да го видиш Сендерос,
еве одговорими ако го гледаше натпреварот кај го виде Каладзе, човекот цели 120мин НЕИГРАШЕ , Анчелоти му даде можност и во Одбрана и во Средина(организатор на игра :pop:) и во Напад, а тој освен жолтиот картон за игра со рака(по 10000000....пат)ништо не направи........е то незнам како не го виде и искоментира. Значи се друго "виде" а то не. (Ај помина :))



Во делот кај шо го имав спомнато Фавали зборот не ми беше да го величам истиот туку ти правев споредба за то кај му беше на Пандев полесно да помине (не ме свати ама и то помина :))



Прашвиш шо покажа он (Шева) дур е во Милан сезонава?
Одговор:Значи човеков нема почнато натпревар во Сериа А, Анче го става последните 10мин. а ти бараш да е голгетер во тимот.Доволен доказ се ДВАТА натпревари на кои почна од почеток и даде и на двата гол.
Аааа кажими сега колку натпревари почна Бориело и играше по 70/80мин и колку голови даде?
Единствен според мене кој би имал преднос во напад пред Шева е Пато.

P.S. Не ми беше намерата да го грдам начинот на кој навиваш и си посветен на клубот, туку едноставно сакав да ти укажам на грешките кои ги правиш за време на гледање и коментирање после натпревар.
Ке бидам среќен ако прифатиш макар 0,0000001% од моиве забелешки и во иднина ги користиш.
Може да пишуваме уште ????денови на истава тема ама ако сакаш да ме сватиш ке ме сватиш и со два збора.

Доста со ова :)

Туку интересна опција ми гледа Фабрегас, по падот на формата на Пирло и годините на Сидорф ни треба класичен среден играч кој ке ја поврзи одбраната со полушпицојте (то не може да го направи ни Фламини ниту пак Гуркоф ако се врати) и Анче на раат ке може да си ја игра омилената формација 4-3-2-1 е сега вистина имаме голема конкуренција и доста ке кошта ама сепак е долгорочна инвестиција најмалку за 10год.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
торес можел да премине во милан во 2007
линк

кака - милан не е во криза линк
А неколкумина ни имаат избегано рака за малку,али јбг,тоа е...

Милан дали е во криза ќе видиме во недела против Катанија,мора да ги тепаме и пак да почнеме да правиме добри резултати....

Галијани пак нагласи дека не планира да купува засилувања во зимскиов преоден рок.Не гледал проблеми кои би го натерале да купи некого и мислел дека повредите се виновни за тоа што на некои позиции као да немаме играч...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
со катанија мора да тепаме.и јас мислам дека е милан во криза за враќање на самодовербата на играчите на милан најдобро е да го покажат максимум против катанија и да дадат 2 или повеке гола а да не примат.мислам дека сите овие лоши резултати се поради одбраната.имаме катастрофална одбрана а тоа најмногу се покажа против палермо сите голови беа заради одбраната.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Со Катанија се освен победа не се прифаќа иако Катанија сезонава игра одлично. Само едно ке кажам - Одлично, Пирло нема да игра...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Tака е и јас славам што нема да игра Пирло како трактор ни ја успорува играта!!!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
eве шанца за сендерос да игра зашто бонера не игра па може да игра и прва постава
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Само едно ке кажам - Одлично, Пирло нема да игра...
Tака е и јас славам што нема да игра Пирло како трактор ни ја успорува играта!!!
Место да гледате Пирло да се врати во форма вие се радувате што го нема.
Толку ли сакате да го гледате Емерсон ?
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Пирло кога е трактор, Емерсон шо е?
Па ако не игра Пирло, ќе игра ѕверот Емерсон:jaj:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Никој не рече дека го сакам Емерсон секако дека не...ама па Пирло со својата млитава игра неможе да го гледаме во прв тим...сеа мисли добар бил предтоа и цело време ќе игра без да покаже ништо!!! Секако имаме замена за него Амброзини ќе игра Фламини и Гатусо е тука...уште да почнеме со двајца напаѓачи со Катанија ќе биде топ...сакам Роналдињо утакмицава резерва да биде малце да одмори!!!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Добро не можам да разберам јас како заклучивте дека Пирло не заслужува прв состав. Не видов јас да се влечи по терен без сила и да прај компромитирачки грешки во додавања. Можи го нема уште потполно осетот за да прај чуда, ама во никој случај немаме подобар играч за таа позиција.

И најдобар начин за враќање во форма е со играње. Пирло е нестандардно добар игра, то шо Пирло го можи не го можи никој друг во светот. То шо се случи Милан да загуби бодови на мечови на кои играл Пирло е чиста коинциденција и апсолутно е несврзано со неговата игра.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Кака се надева дека Интер нема да победи во Лига на Шампиони(и ние се надеваме:icon_lol:)
- за малиот број голови, само 4 вели дека е поради позицијата, сега играл поназад од вообичаеното а тоа не му одговарало многу:)
а за заминување од Италија вели дека не ни помислува бидејки Италија е неговиот дом, и неговиот син и семејството се среќни таму:pipi:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Што ви е вас Пирло слаб?Кога ја држеше цела игра во средниот ред,кога секоја акција почнуваше од него,кога секој центаршут беше реализиран,кога беше одбиран за дрим тимот во средниот ред тоа веднаш се заборава со еден слаб натпревар лоол,имаше повреда одсуствуваше 2 месеци не може одма во форма да е..ако се врати во форма средниот ред сам ќе го држи,а емерсон не би сакал да добие шанса таман се фламини гатузо и амброзини иако се сите тројца повлечени..
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Добро е бе што ви е,што само плачете.Уште не сме воиграни,сеуште се уклопува тимот и пак имаме солидна игра и сме 2ро или 3то место во Италија.Замислете што ке се дешава кога Милан ке земе залет и кога ке почне да гази се пред него.Мора да има таков период,јас искрено тој период ке биде сега овој наредниов бидејќи имаме многу тешки утакмици.А бодовите ни се неопходни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom