Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
дида - најдобар во овој меч
антонини- солидно верувам во него за во иднина
сендерос- не беше лош но не е супериорен и не е човек што му треба на милан во одбрана
каладзе-добро
фавали-но комент
фламини- солидно
емерсон-но комент
седорф- не му беше денот
кака- не игра баш најдобро
Р80- и на него не му беше денот
шева - супер гол за друго не знам што да кажам

кардачио - немаше време за да се докаже но и на него верувам има капацитет

и за крај ама баш не ме интересира овој меч со катаниа е најбитно :helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ај отпаѓаме од купот ради Пандев.
Да не знае човек дали да се радува или плаче:)

Емерсон е будала тешка мамето негово, се повеќе и повеќе не можам да го смислам.

Еден гол од Шева не значи дека се враќа во форма. Али сепак ај добро. Кoнечно доби шанса човекот да поигра.

Teшко да ќе дадеме гол во продолженијава!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Емерсон не треба да седи на клупата не па да добива шанса :tapp:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ај отпаѓаме од купот ради Пандев.
Да не знае човек дали да се радува или плаче:)

Емерсон е будала тешка мамето негово, се повеќе и повеќе не можам да го смислам.

Еден гол од Шева не значи дека се враќа во форма. Али сепак ај добро. Кoнечно доби шанса човекот да поигра.

Teшко да ќе дадеме гол во продолженијава!
Не викај така, поштено се извини човекот...:)

Сега Кака ќе даде гол и ќе гледаме пенали..:helou:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
За купот ако жалите,немојте!Според мене купот е местенка во Италија!Секоја година има изненадувачки резултати,со сомнителна режија!Оваа денес утакмица мислам дека беше местена!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
па добро бе еј куп е ова не знам зашто анчелоти ги внесе во игра кака роналдињо ни требат свежи за мечот со катаниа мора овој меч да ги растуриме да се подигна малку моралот кај играчите и честитки до лацио и горан пандев :smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.495
Поени од реакции
8.144
Мора итно да се фрла овој анчелоти, нема појма од животот... до кога со филмот со емерсон? ццц... никад нема да станеме шампиони со емерсон... иначе разочаран сум од Милан, не од играта, туку од самата тактичка поставеност... мора да почне со 2 напаѓача да игра, инаку нема резултати ни оваа сезона...
Пријатно сум изненаден од Сендерос и Кардачо... овој вториов е голема надеж за иднината...
Купот на Италија, никад не ми е бил важен на мене како навивач и на самиот милан како клуб.. така да не жалете многу, сега со кренати глави ке ја пречекаме Катанија, со победа, се разбира...
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Значи теоретски полош меч за Милан не можеше да биди овај. Да можеше службено да му го даеја жими куро. Единствена позитивна страна е то шо изгубивме и нема да се повтори ваков кошмар, на еден апсолутно непотребен меч.

Значи ем со многу првотимци се настапи, ем на продолженија да се уморат максимално, згора на то со играч помалце уште повеќе трчање, ем губиме по најглуп можен начин во 88 минута примаме гол од изглумен пенал за максимално да искинам нерви.

СТРАЊЕ!!!

Иначе одлична комуникација имаше меѓу Кака Рони и Шева, многу акции создадоја. Одлична игра и на Емерсон до катастрофалните грешки шо доведоја до исклучувањето, сите посериозни акции во прво полувреме започнаа од него. Првиот погрешен пас го напрај дури во 42 минута, ама грешки сме луѓе прајме.

Друго, Дида треба да добие шанса и апсолутно Шевченко мора да игра прва постава, одлична координација создаде многу шанси.

П.С. Ама ви даде Емерсон сега причина да го мразите :pos2: Ви го претставувам новиот Броки, барем ќе има на кој да се лутиме.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Погледнети ги фановите на Интер дркаат на секоја изгубена утакмица на Милан типични интераши
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Ништо чудно од Гаргамел, навикнат е он на црвени (се познаваше и по реакцијата)
Фавали не вреди да се спомнува, важно човекот играл...
Дида имаше многу добри одбрани, ако продолжи вака може ќе се врати во првиот состав.
Шевченко ѕвер ееееј, што гол даде браво... кој е ка него, сеа има партали да прави (се колнам во косата на Гаргамел и левата нога на Фавалињо) :tapp:


- предвидувам тежок меч со Катанија
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.239
Не се притресувајте,ова не е нешто вреди живци,се на се денес има поише позитивности од негативности.
не Шева му лежат од времето кога им напика хет-трик :):)
^ за ова зборев,ме акна флеш бек од раниот пубертет,кога го даде голот малце фалеше да доживеам ерекција како кога го видов на Градски :)исто и Сендерос ме запрепасти денес.Како да го видов Јап Стам во него.Мислам дека треба да почнат со Катанија.

Од друга страна исто не знам што ве чуди,одамна познат факт е дека не води ретардиран човек...само ретардиран може да си дозволи да игра без напаѓач 40 и кусур минути :) Исто и неговиот пулен Фавали уште еднаш потврди дека е ретарда невидена.
Се на се задоволен сум.Куп а бил а небил. :P


едит,не им кажувајте на Раи Уно за ова денес....може ќе се заебат пак :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom