Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
иии пази да не го избркаат Хунтелар!! Милан не се Реал, неможат да си приуштат такви потези, едвај го платија има да седи дур не умре!!! :)
А за Бориело мислам дека може да му се деси летнување ова лето ако не покаже нешто, заедно со сите овие гореспоменатите кои кога би си отишле би бил најсреќен човек на светов. : )
Само не ме радува тоа што се спомнуваат младинци на нивно место....кога се мењаат играчи со младинци тоа значи банкрот. : )


Eте бе Бекам ке го донесат :pos:

Шала на страна и мене не ми се свиѓа ова, али добро е пишува ќе се врати Палоши и уште еден од другиве споменати значи нема свите да бидат у прв тим младинциве. Што отвара мала надеж дека можда нешто и ќе купимо :toe:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Dida, Favalli, Jankulovski, Oddo, Antonini Seedorf, Zambrotta и Huntelaar а можеби и Borriello се имињата кои се на список кој би требало да го напуштат Милан, а како подмладување на составот би требало да се врати Paloschi и Astori, се спомнува и некој Perticone, а Albertazzi и Zigoni да се префрлат во првиот тим на Милан. - линк

А и по се изгледа Бекам повторно ќе се врати да игра во Милан - линк
Значи моиве претпоставки полека се остваруваат. :)

И стварно не ми јасно зошто нашиве не пратиле некој скаут на ова светсково за играчи под 20 години, да најдат некое ѕверче. Во тимот на Чешка имаше доста добри деца, голманчето ми остави добар впечаток, а и од Бразил имаше доста деца, како Алекс Тексеира:vozbud:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Значи моиве претпоставки полека се остваруваат. :)

И стварно не ми јасно зошто нашиве не пратиле некој скаут на ова светсково за играчи под 20 години, да најдат некое ѕверче. Во тимот на Чешка имаше доста добри деца, голманчето ми остави добар впечаток, а и од Бразил имаше доста деца, како Алекс Тексеира:vozbud:
Во моментов на Милан не му треба такво нешто..нас ни требаат веќе докажани играчи со вакви младинци ништо не правиме нас ни требаа играчи како фабрегас,рамос,руни,чех итн. итн. да земеме 3-4 играчи од овој калибар ќе биде добро..а со играчи како одо,фавали,каладзе,рони,сидорф,бориело..не правиме ништо .:toe:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
22
Поени од реакции
5
НАВИЈАМ ЗА МИЛАН ВИШЕ 10 ГОДИНИ АМА ВАКВА КРИЗА БРАТЕ НЕАМ ВИДЕНО У НЕКОЈ ГОЛЕМ КЛУБ!!
ЧАРЕ??
САМО ДА СЕ ДОНЕСЕ НЕКОЈ ЕСНАФ ТРЕНЕР,ТРЕНЕР ШТО МУ СЕ ЈАДЕ ЗБОРОТ У СОБЛЕКУВАЛНА,НА ТЕРЕН И СВЕГДЕ.
ТРЕНЕР СО РЕНОМЕ ШТО ЌЕ НАПРАЕ РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ТИМОВ ШТО ГО ИМАМО ПОЧНУАЈЌИ ОД РОНАЛДИЊО ПА СВЕ ДО ПИРЛО И ГАТУЗО!
РЕКОНСТРУКЦИЈА!!!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Значи моиве претпоставки полека се остваруваат. :)

И стварно не ми јасно зошто нашиве не пратиле некој скаут на ова светсково за играчи под 20 години, да најдат некое ѕверче. Во тимот на Чешка имаше доста добри деца, голманчето ми остави добар впечаток, а и од Бразил имаше доста деца, како Алекс Тексеира:vozbud:
А од кај знаеш дека немаат пратено скаут...? :) Таман работа ако кажуваат каде ги праќаат скаутите,и за кои играчи.Одма скока цена.
Сигурно има таму некој од Милан што скаутира.

Бориело пак не е сигурно дека ќе биде подготвен за утакмицата со Рома.Уште не е 100% излечен од своите порблеми со мускулите.
Ништо чудно на зима да се дае некаде Бориело.Глава не може да крене од повреди човекот.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
и сеа Хунтелар е крив...ццц,иако мислам дека е само шпекулација али нема потреба од него да се почне,има други подобри кандидати за да си одат !:toe:Хунтелар нема со кој да соработува иначе секаде се покажува тој!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
и сеа Хунтелар е крив...ццц,иако мислам дека е само шпекулација али нема потреба од него да се почне,има други подобри кандидати за да си одат !:toe:Хунтелар нема со кој да соработува иначе секаде се покажува тој!
ова газдиве се ТОКМАЦИ невидени...хунтелар е играч кој што треба да прима употребливи топки а не е играч кој што треба сам да создаде шанса за гол....Хунти е класичен напаѓач како Тони,Колер,Нистерлој...
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
Zdravo.

Pozdrav od Risto ReD DeviL od kisela voda i pozdrav do site navivaci na AC MILAN i se nadevam deka ke pocneme da pobeduvame veke od naredna utakmica derbi so Roma:salut:i pisete mi izvestuvajte me za transferi,povredi i sve za timot na Milan.FORZA-MILAN.....FORZA ROSSONIERI FORZA-BERLUSKONI........:oeoeoe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Pozdrav od Risto ReD DeviL od kisela voda i pozdrav do site navivaci na AC MILAN i se nadevam deka ke pocneme da pobeduvame veke od naredna utakmica derbi so Roma:salut:i pisete mi izvestuvajte me za transferi,povredi i sve za timot na Milan.FORZA-MILAN.....FORZA ROSSONIERI FORZA-BERLUSKONI........:oeoeoe:
Ќе си читаш бе другар,секогаш се коментира и за трансфери и за повреди и се :helou:....биди редовен.....добро може некој да ми каже како Пирло и Замброта за Италија играат ок а за нас изгледаат како ку*от ги боли кога ке излезат на терен? :raz:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ќе си читаш бе другар,секогаш се коментира и за трансфери и за повреди и се :helou:....биди редовен.....добро може некој да ми каже како Пирло и Замброта за Италија играат ок а за нас изгледаат како ку*от ги боли кога ке излезат на терен? :raz:

Заради тоа што не се играчи на Јуве, и Липи не им го тинтра мандалото, ако не играат добро нема толеранција ќе си иде на клупа и нема да види светско. Крај приче :smir:
 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
Значи моиве претпоставки полека се остваруваат. :)

И стварно не ми јасно зошто нашиве не пратиле некој скаут на ова светсково за играчи под 20 години, да најдат некое ѕверче. Во тимот на Чешка имаше доста добри деца, голманчето ми остави добар впечаток, а и од Бразил имаше доста деца, како Алекс Тексеира:vozbud:
Дечко јас незнам дали си свесен дека иритираш повеќе од пола членови на фан клубов. На моменти помислувам дека знаеш повеќе и од Берлускони и Галиани заедно. Значи свака ти част. Мој совет ти е дај одмори малку, не ти е на одмет. Тешки срања постираш.

Незнам од кога го следиш Милан, ама јас еве ќе ти кажам дека Милан како клуб не се задоволувал, ако ги нема најдобрите. Ми ги спомнуваш некои дечки тука Албертаци, Зигони и сл, кои сирурно вредат, впрочем затоа и се доведуваат во некаква врска со Милан ама, нека се докажат па после можи да прајме муабет, зашто од секогаш само докажани и проверени играчи го носеле дресот на Милан.

Според мене, во моментов такви проверени и пред се достапни кои евентуално би можеле да ги земеме за во јануари се Ван дер Варт, Јоветиќ, Кјаер, Рафиња па зашто да не и Адриано(се разбира ако нашиот ценет газда реши да го одврзе кесето, а моменталниот развој на настаните не оди во тој прилог). Се друго незанам дали би имало некаков ефект за поправанње на бледата поусезона па и сезона која ни предстои.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Дечко јас незнам дали си свесен дека иритираш повеќе од пола членови на фан клубов. На моменти помислувам дека знаеш повеќе и од Берлускони и Галиани заедно. Значи свака ти част. Мој совет ти е дај одмори малку, не ти е на одмет. Тешки срања постираш.

Незнам од кога го следиш Милан, ама јас еве ќе ти кажам дека Милан како клуб не се задоволувал, ако ги нема најдобрите. Ми ги спомнуваш некои дечки тука Албертаци, Зигони и сл, кои сирурно вредат, впрочем затоа и се доведуваат во некаква врска со Милан ама, нека се докажат па после можи да прајме муабет, зашто од секогаш само докажани и проверени играчи го носеле дресот на Милан.

Според мене, во моментов такви проверени и пред се достапни кои евентуално би можеле да ги земеме за во јануари се Ван дер Варт, Јоветиќ, Кјаер, Рафиња па зашто да не и Адриано(се разбира ако нашиот ценет газда реши да го одврзе кесето, а моменталниот развој на настаните не оди во тој прилог). Се друго незанам дали би имало некаков ефект за поправанње на бледата поусезона па и сезона која ни предстои.

Оуууу, браво за се речено у постот, тоа е тоа, да не се расправаме повеќе
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Дечко јас незнам дали си свесен дека иритираш повеќе од пола членови на фан клубов. На моменти помислувам дека знаеш повеќе и од Берлускони и Галиани заедно. Значи свака ти част. Мој совет ти е дај одмори малку, не ти е на одмет. Тешки срања постираш.

Незнам од кога го следиш Милан, ама јас еве ќе ти кажам дека Милан како клуб не се задоволувал, ако ги нема најдобрите. Ми ги спомнуваш некои дечки тука Албертаци, Зигони и сл, кои сирурно вредат, впрочем затоа и се доведуваат во некаква врска со Милан ама, нека се докажат па после можи да прајме муабет, зашто од секогаш само докажани и проверени играчи го носеле дресот на Милан.

Според мене, во моментов такви проверени и пред се достапни кои евентуално би можеле да ги земеме за во јануари се Ван дер Варт, Јоветиќ, Кјаер, Рафиња па зашто да не и Адриано(се разбира ако нашиот ценет газда реши да го одврзе кесето, а моменталниот развој на настаните не оди во тој прилог). Се друго незанам дали би имало некаков ефект за поправанње на бледата поусезона па и сезона која ни предстои.
Кој докажани бе? Освен Инзаги, Роналдињо, Сидорф, Хунтелар, Замброта, друг има?
Кјаер и Јоветич докажани, жими ....., докажани, по 20 години немаат, шо се вика уште јајцата не му се спуштени.
А и не помислувај на моменти дека знам повеќе од Галијани и Берлускони, бидејќи знам, а и секој љубител на оваа "најважна споредна работа во светот" знае!

И не ми кажувај дали да одмарам, бидејќи цел живот одмарам. :smir:

Оуууу, браво за се речено у постот, тоа е тоа, да не се расправаме повеќе
Оууу се најде правиот човек!


И не го бранете Хунтелар, тапа е, гледајте да го продадиме зимово, па да си го земиме Един Џеко.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
И не го бранете Хунтелар, тапа е, гледајте да го продадиме зимово, па да си го земиме Един Џеко.
Ако иде Хунтелар негова замена се спомнува Павличенко т.е. трампа да напраемо за Павличенко, после Лука Тони и Адриано... моментално само тие играчи може да си ги дозволи Милан.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Росоњер не се замарај не може на секој да му биде по кејф секој пост, јас ти ги читам а и сигурно уште доста други а и се глеа дека пратиш доста па секоја информација е корисна, и јас би сакал да го продадат што побрзо Хунтелар зошто не ни бев меѓу тие што и сакаа да го видат у Милан, најнеподвижен е на терен бескорисен скрос мислев дека барем во нафрлени топки и на прекини ќе биде доста корисен али ништо не видов од тоа дали има и 5 шута на гол упатено до сеа под хитно нека го дадат негде барем приближно за парите што го купија дрвото неделкано !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom