Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ДА има некој вакви топки да додава како Неста ама тој е одбрабен,Пирло неможе ни една таква асистенција таква да направи...:sviri::sviri:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Питање за 1 милион евра...Зошто секогаш кога играат Милан и Манчестер нема продолжение под 5 минути:pos:
Затоа што смараш во туѓ фан клуб, а куропрчиш кога некој ќе пише во вашиот.


Што да кажам, само победа против Реал може да ни ја поткрене самодовербата.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
значи катастрофа :kesa:

олку слаб Милан немало

После секој натпревар го правиме истиот муабет, ама ни играчите ни се како што треба ни трењерот.

Тоа е тоа оваа сезона на средина на табела доколку останеме со овај тим цела сезона и нема драстични промени во јануар.

Здравје ќе видиме што ќе се случи сега со Леонардо, ама мислам дека ќе остане и дека ќе имаме голема доверба во него и Роналдињо и дека имаме големи шампиони во тимот и дека сме најдобри.

:toe:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Мислам дека росоњер е сега најзадоволен и го :drk: навелико.

Се јавува некој си бобанмацедонија, навијач на БАерн и ни држи предавања какви сме биле, а они неможат на свој терен Келн да го тепаат. Алооо, бе до кога ќе си лечите комплекси, ние сеа и у сериа Д да отидеме вие нема да биде ни малце колку што сме ние, смешно е кога ти доаѓаат пациенит и ти солат памет.

Утакмицава страшно, притисок вршевме 60 минути еден гол дадовме, нешто смрди, ама многу смрди, незнам кај ни е крајот.
Мора таа средина да проработи иначе ни се пишува црно, има многу тука што плачат за одбрана, ама нашиот проблем е во средината, сите топки место напред идат назад. Мора да се најде соодветна срдина иначе, лошо лошо лошо.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Мислам дека росоњер е сега најзадоволен и го :drk: навелико.

Се јавува некој си бобанмацедонија, навијач на БАерн и ни држи предавања какви сме биле, а они неможат на свој терен Келн да го тепаат. Алооо, бе до кога ќе си лечите комплекси, ние сеа и у сериа Д да отидеме вие нема да биде ни малце колку што сме ние, смешно е кога ти доаѓаат пациенит и ти солат памет.

Утакмицава страшно, притисок вршевме 60 минути еден гол дадовме, нешто смрди, ама многу смрди, незнам кај ни е крајот.
Мора таа средина да проработи иначе ни се пишува црно, има многу тука што плачат за одбрана, ама нашиот проблем е во средината, сите топки место напред идат назад. Мора да се најде соодветна срдина иначе, лошо лошо лошо.

конечно и ти кажа нешто како што треба :smir:

срединава ни е тиња и е најодговорна за резултативе
корисни топки за напаѓачиве нема, а изгубени топки во средина кои им прават проблем на одбрамбениве има.


од одбрана бекови фалат, ама срединава цела ни смрди и треба најголемите промени да се случат токму тука
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Прво не го гледав.

Второ Аталанта немаше шут кон гол. Мие имавмо 3 100% шанси, една статива и неколку полушанси и гол.

Според мене второто полувреме не го изигравмо ама ич лошо, напротив добри бевмо, напаѓавмо но немавмо реализација а ни среќа.

Пато све појќе и појќе ми иде на живци, промаши два зицера кога ке го дубнат паѓа не е на арно работава со него.
Мило ми е за Зубита може малце да му се дигне самодовербата. А у јануар ни треба ОЧАЈНО шпиц кој знае да даде гол. Или да им купимо виагра на напаѓачиве пошо импотентни станале :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
аее бе, бар Роналдињо даде зверски гол. :):

Да не се повторуваме и јас заклучив дека средината е најголем промашај овде. Нема креаивност никаква, само некои неотесани потези и несинхронизираност. Сидорф и Пирло делуваат како да се гледаат прв пат во животот, Гатузо е во некој негов свет, тотално неприсутен на терен, Фламини прави некои чудни непотребни фаули, Амброзини игра лево крило, не знам по кој основ :|. Абате полека се претопува во средината и станува камен како останатите.
Мака ми е за ова пошто пред да почне сезонава, средината ја сметав како најсигурен дел од тимов.
Пато и Хунтелар не ги коментирам пошто не знам што да кажам, дали не се ангажираат доволно или страдаат ради неспособноста на овие позади нив, веќе не знам. Само знам дека следни утакмици ни се против Рома и две со Реал. Ако извадиме еден икс со Реал и еден со Рома јас сум задоволен.
Такво време дојде нерешените ми се гледаат победи. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.752
Прво не го гледав.

Второ Аталанта немаше шут кон гол. Мие имавмо 3 100% шанси, една статива и неколку полушанси и гол.

Според мене второто полувреме не го изигравмо ама ич лошо, напротив добри бевмо, напаѓавмо но немавмо реализација а ни среќа.
Ваљда дека Милан имаа играч повеќе беа надмоќни, нормално е тоа што го говориш ( дека биле надмоќни а Аталанта немале шут кон гол ) во една ваква ситуација. :toe:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Прво не го гледав.

Второ Аталанта немаше шут кон гол. Мие имавмо 3 100% шанси, една статива и неколку полушанси и гол.

Според мене второто полувреме не го изигравмо ама ич лошо, напротив добри бевмо, напаѓавмо но немавмо реализација а ни среќа.

Пато све појќе и појќе ми иде на живци, промаши два зицера кога ке го дубнат паѓа не е на арно работава со него.
Мило ми е за Зубита може малце да му се дигне самодовербата. А у јануар ни треба ОЧАЈНО шпиц кој знае да даде гол. Или да им купимо виагра на напаѓачиве пошо импотентни станале :icon_lol:
Незнам дали го слушаше коментарот, ако си гледал со англиски коментатор, кометираа двајца и кажаа многу добра работа за Пато, и ја се нафурав на него, ама овие беа у прави, кажаа нешто сеа како, кога си отиде Кака од Милан целата тежина му ја закачија на Пато и очекуваа од него да го замени, но момчето има сеуште 19 години и уште го учи фудбалот за да може да замени 27 годишен Кака, несомнено е дека е страшен потенцијал и дека во годините што следат он ќе биде бриј еден, ама во оваа ситуација во која се наоѓа неговиот клуб, он е бесполезен, нема доволно искусто за да може да го земе клубот на својот грб.
Мислам дека моците се 100% у право. Второ полувреме се отворивме ама што кога ниедна топка не дојде до напаѓачите, освен онаа кога Пато шутираше во гломанот еден на еден. Некогаш треба и нешто повеќе од игра.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Абе ок е тоа што го збориш ама па некако, некако ми делуе и он више ка Пирло не ангажирано, шознам. А иначе глеав на Супер спорт 2 со албански коментатор :icon_lol:

И кога више нема кого ја мислим дека наредна утакмица треба да почнат Сидорф и Роналдињо заедно у прв тим и позади само Фламини и Пирло
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
да да, ја дури и Пирло не би го ни ставил, него Сидорф на негово место, а Абате да игра средина, на бековито се Јанкуловски и Замброта, и само со Амбросини, пошто испадан подобар и од Гатусо и од Фламини.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Во прилог на тоа колку сме само за никаде и не напаѓаме е фактот што ни еден пенал ни немаат досудено цела сезона. :icon_lol: Ни да се одглуми не може пичка му матерна, баш тоа си мислев прееска.
Лани бар иницијатива се имаше по 10 минути пред шеснаесетник без престан фрчат топки на сите страни, Кака, Пипо ќе паднеа театрално на некој смешен старт, сe дуваше некој пенал од страв, сеа нема ситуација на која може да се падне!!!.:uvo:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
само едно ке кажам ...многу слабо создаваме шанси,55 минути напаѓавме во место,едноставно нема човек кој ке биде лидер ,Дињо можеби постигна гол,ама воопшто не се трудеше,постојано се криеше од топка,пато го засенија во второ ама за разлика од предходните две утакмици оваа ја изигра подобро,направи Црвен картон и 2-3 пати кичмите им ги скрши,Абате само добро ја користи брзината иначе центаршут тапа,Неста и Фавали не изиграа лошо,можеби малце ни фалеше среќа но тоа е,едноставно Аталанта уште фалеше судијата да го стави у одбрана! :smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ајдеее честито четврт гол сезонава :je:
Само Ливорно и Аталанта имаат помалку од нас, да да. Некои имаат и 14 гола веќе дадено.

Ах да и 11то место во калчо. :trepka:

Копилиња!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom