Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
Станкович највеке треба да се чува. Има добар удар, го нема го нема и наеднаш ке распали со силен удар таков гол лани ни акна.
не е, веруј дека не е, сам по себе поима нема јадниот, не знам како се исшлепа у интер толкави години, имаше лани катастрофални утакмици а и голем дел од работата Ибра му ја заврши, плус зашо мислиш дека бараат плејмејкер, за кого да заменат??
Али како едини извор на топки треба да се чува јако и сеа ако Јанкуловски реши да го прославува како лани, ко шо реков и погоре.....дамуебам мајката!!! :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Што се меша Берлускони ја незнам, нека му ја остави таа работа на Леонардо, он нека одлучи дали ќе излезе со 1 напаѓач или со 2ца...
За спречување на топки туе се Пирло, Гатузо и Фламини/Амбросини.
Подобро ќе биде ако излеземо со 2ца во нападот, зошто Пато сам напред против Лусио и Киву тешко, ќе мора од далеку да се пуца а знаемо што голман е Цезар... полесно ќе биде да се совлада ако имамо 2ца во нападот.
лусио бил дрво на претходната :smir:

Ја стварно незнам како Цисоко го испуштивте па нели и до лекарски прегледи стигна.Човекот е ѕверски играч.:vozbud:
не му чинеле забите на чоекот ..... :pos2:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Значи сите испаднале дрво, ке ги тепаме :wink:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.210
како што слушав Лусио бил дрво последниве години не само на претходната утакмица
Многу си грешка. Лусио константно веќе 3 сезони по ред ја држеше целата одбрана на Баерн, едноставно беше неприкосновен во сите свои дуели во Бундес лигата. Земи го во предвид и настапот на купот на конфедерациите, Лусио одигра перфектно, речиси без никаква грешка. Сега ја промени средината, па нормално е дека не е прилагоден добро, и дека ќе биде дрво на неколку натпревари, меѓутоа неговата форма со тек на време ќе се врати. За натпреварот со Интер, немам некои големи очекувања, се си мислам дека Милан ќе изненадат, но останува да го сочекаме резултатот..

п.с ќе игра Хунтелар со Интер ?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Хунтелар е на списокот на играчи сеа останува на Лео дали ке го стаи или не ама би требало да игра..
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Станкович највеке треба да се чува. Има добар удар, го нема го нема и наеднаш ке распали со силен удар таков гол лани ни акна.
Stankovic бил опасен и треба да се чува,хахаааа...најбољи виц,ке распали ако му ја даде ибра сеа жими к*р што ке ја најде,тешко и да влезе у стартните на интер,по некреативен и поглуп плејмејкер-(да се каже) нема,добар е без топка само кога трча а со топка за ништо не го бива!:pos2::pos2::pos2::smir: поззз
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Зашо го спомнувате интер цело време?
Фан клубов се вика АЦ МИЛАН да ве потсетам....а пред време нишо не се збори зашо наопаку испага да знаете....
пишувајте сеа за са само за трансфери ово оно а коа ке изиграме со интер ке коментираме за напреварот важи?
Фала однапред
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не ги сфаќајте озбилно сега изјавиве во врска со тоа кој тим ќе излезе во сабота,затоа што со тоа ќе има тактизирање до крај... :)
Не сакам многу да коментирам за Интер,ама мене многу повеќе ме плашеше напад Ибра-Адриано,отколку сеа Милито-Ето!
Ето даваше многу голови во Барса,ама таму играше со Чави,Иниеста,Меси...Срединава од Интер е доста понеопасна...
Верувам дека Леонардо ќе тргне со ист состав како против Сиена,само што може Хунтелар да биде во напад,наместо Бориело...
Тим што победува не треба да се менува,а тоа го знаат и Леонардо и Берлускони...
Нема потреба од толку тактизирање со Сидорф и само еден напаѓач затоа што ова дерби не решава ништо,така да може да се оди малце похрабро со двајца напаѓачи,што уствари и е системот на Леонардо...
Посигурен сум од било кога дека во сабота ние ќе победиме на дербито! :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Таа формација со Сидорф во тим и со Пато како единствен напаѓач не ми се свиѓа воопшто и не навраќа на времето на Анчелоти со еден шпиц истурен за никаде.Така да овие изјави на Силвио не се добри,Леонардо си го знае составот што ќе истрча во Сабота,се надевам дека ќе биде колку толку сличен како со Сиена со некоја може измена Амброзини по некоја веројатност да игра односно Хунтелар на местото на Бориело мада не верувам дека ќе почне Холанѓанецот од прва минута на дербито.И што се буните што пишуваме сега за Интер па следува дерби и убаво е да делиме размислувања,и имаше право nino кога спомна за Ето за средниот ред што го имаше во Барса и сега овој моменталниот во Интер,такада во сабота се надевам дека ќе го земеме цел плен односно 3 бода во големото дерби !
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Значи сите испаднале дрво, ке ги тепаме :wink:
Патем интерашите Лусио го сметаа за одличен трансвер добар е Лусио шо ти е беше пред 5 год но не и сега :pos: со срека на дербито
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Не ги сфаќајте озбилно сега изјавиве во врска со тоа кој тим ќе излезе во сабота,затоа што со тоа ќе има тактизирање до крај... :)
Не сакам многу да коментирам за Интер,ама мене многу повеќе ме плашеше напад Ибра-Адриано,отколку сеа Милито-Ето!
Ето даваше многу голови во Барса,ама таму играше со Чави,Иниеста,Меси...Срединава од Интер е доста понеопасна...
Верувам дека Леонардо ќе тргне со ист состав како против Сиена,само што може Хунтелар да биде во напад,наместо Бориело...
Тим што победува не треба да се менува,а тоа го знаат и Леонардо и Берлускони...
Нема потреба од толку тактизирање со Сидорф и само еден напаѓач затоа што ова дерби не решава ништо,така да може да се оди малце похрабро со двајца напаѓачи,што уствари и е системот на Леонардо...
Посигурен сум од било кога дека во сабота ние ќе победиме на дербито! :)
Така е. + Хунтелар појаки во напад. :smir:
Другото се исто.

пс: Абијати до кога ке биде на распуст ? :wink:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Септември/октоври му завршува распустот мислам...не сум сигурен баш за точниот датум
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
според мене интер требаше да си победе 1-во коло со бари оти вака сеа ке флезат далеку помотивирани со нас.и со би рекол еден мој другар поарно да заебеше милан 1-во коло да не се креват ногу у облаците:vozbud:
а управата пак додева нешто.дињо една утакмица изигра каа со треба и одма нов договор и плата поголема.не треба така ке го фркне пак славата у глава:tapp:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
според мене интер требаше да си победе 1-во коло со бари оти вака сеа ке флезат далеку помотивирани со нас.и со би рекол еден мој другар поарно да заебеше милан 1-во коло да не се креват ногу у облаците:vozbud:
а управата пак додева нешто.дињо една утакмица изигра каа со треба и одма нов договор и плата поголема.не треба така ке го фркне пак славата у глава:tapp:
Епа мора да му го продолжат договорот, кој ке игра на тоа место зад напаѓачите,Кака,Гуркуф тие веке ги нема,Ди ЏЕнаро!,Сидорф-премногу стар за такво нешто,годините му поминаа!, единствената можна личност на таа позиција е токму Роналдињо и тоа е прав потег на управта на Милан:smir:Само нека игра така како што играше против Сиена, И Титулата е на Сан Сиро:smir:Позз:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom