Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.013
Инаку сеа го гледам Лион, Сисоко растура, нека си ебе мајката...после првото полувреме имаше 88% прецизни додавања...каков Бејл, каков Де Силвестри...каков Варгас...
ќути брат, од мака сменив, недај боже да е ваков цела сезона ќе се самоубијам сигурно.

Де Силвестри како десен бек стварно нема што да бара во Милан, на негова позиција е Замброта кој искача од игра само со полиција, Антонини кој не е за продажба и башка Одо од кој ако даде господ ќе се ослободиме.
Десната страна ни е каде-каде по безбедна, место тоа треба да ја осигураат левата со било кого само да не е Јанкуловски, не знам какви есапи им се вртат во глава ама не ми тера на добро. Tреба под итно да најдат нов Сержињо, а Јанкуловски тоа не е!!!
_______
Гатузо изјавил дека е свесен дека Милан е инфериороен во однос на Јуве и Интер ама се' тоа верува дека ќе делува мотивационо а Хунтелар ќе ја пропушти Сиена ради некои прблеми...поима немам какви.
 
P

PewDiePie

Гостин
Не знам шо сите сте се свртеле против Каладзе, сосема е добар за резерва, подобар е од Бонера, а ништо чудно и од Огучи да е. А башка и што е лојален на тимот и цела кариера што ја помина како резерва, во друг тим ќе беше првотимец, но Малдини и Неста, Стам па и повредите си го прават своето. :smir:


Ако Де Силвестри у ствари е Дани Алвес, несомнено ќе имаме најдобра одбрана во Италија и пошироко, вака...:jaj:

Инаку сеа го гледам Лион, Сисоко растура, нека си ебе мајката...после првото полувреме имаше 88% прецизни додавања...каков Бејл, каков Де Силвестри...каков Варгас...

Коментарот:"колку само сила има овој фудбалер". "Милан пропушти да ангажира екстра фудбалер"

:toe:
Срце ме болеше неможев да гледам
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Каков Цисоко бе што ви е на вас чекајте на 1ви ќе дојде Фабрегас
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
И тоа заедно со Ван Дер Ваарт.

само едно ќе кажам за Цисоко, факинг 15 милионс, вот д фак, па Мајкон не вреди толку пари, а не некојси штрбав црнец.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
И тоа заедно со Ван Дер Ваарт.

само едно ќе кажам за Цисоко, факинг 15 милионс, вот д фак, па Мајкон не вреди толку пари, а не некојси штрбав црнец.
Со тие "15 факинг милионс", ќе бевме обезбедени 10 година на таа позиција. А и јас гарантирам дека за сезона-две, Сисоко ќе вреде над 20 милиони. :smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Со тие "15 факинг милионс", ќе бевме обезбедени 10 година на таа позиција. А и јас гарантирам дека за сезона-две, Сисоко ќе вреде над 20 милиони. :smir:
земајки во предвид дека е во Лион.... експерти се тие за пари правење мамата, сетете се колку им зедоа на Челзи за Есиен, на Реал за Бензема. А тој Лопез што го довлечкаа е сосем солидна замена за Бензема и останатата екипа која замина.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Со тие "15 факинг милионс", ќе бевме обезбедени 10 година на таа позиција. А и јас гарантирам дека за сезона-две, Сисоко ќе вреде над 20 милиони. :smir:
Ах, абе какво вредење 20, па луѓе шинтер за 15 милиони го купуваат Снајдер, а вие зборите за пациентов, ја сум сигурен дека у Италија можат да најдат подобар и поефтин лев бек, ама не оваа сезона, ги имаме Јанкуловскли и Антонини и Замброта кој може да игра на таа страна. Оваа година ни е финансиски лоша, што немора да значи дека ќе биде таква и следната, играме у лига шампиони тоа значи повеќе пари, така да, ја мислам дека најдобар потег летово беше тоа што не фрливме 15 милиони у була.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ах, абе какво вредење 20, па луѓе шинтер за 15 милиони го купуваат Снајдер, а вие зборите за пациентов, ја сум сигурен дека у Италија можат да најдат подобар и поефтин лев бек, ама не оваа сезона, ги имаме Јанкуловскли и Антонини и Замброта кој може да игра на таа страна. Оваа година ни е финансиски лоша, што немора да значи дека ќе биде таква и следната, играме у лига шампиони тоа значи повеќе пари, така да, ја мислам дека најдобар потег летово беше тоа што не фрливме 15 милиони у була.
Абе куроглав не си свесен колку ме напињаш со овие твоиве економски теории, и филозофирање за кој колку вреди...
Обично дете од улица да соберам ЗНАЕ и се разбира дека во фудбалот владее ИНФЛАЦИЈА односно да можеш да го изџвакаш добро цените на фудбалерите се нереални!

Роналдо вреди 96? Ибра 40+ Ето?

Али тоа е фудбалот јебига тие пари се надоместуваат преку спонзорства, рекламирање на дресови, турнеи низ цел свет и слично.

И те молам престани да се бламираш и да се глупираш пред цел бели свет и да кажуваш дека на левата бековска позиција сме биле таман сме ги имале Јанкуловски, Антонини и Замброта. Нема врска колку играчи имаме кога ни тројцата заедно неможат да склопат еден играч.

Btw не поздрави Интер со Снајдер, па ај ние уште ке живееме со надежта.

Интер последниве 5 сезони троши тродупло повеќе пари од Милан за трансфери, редовно се надвор од ЛШ рано, земаа 3 пати по ред Италијанско и нешто куп. Милан зема ЛШ, и уште неколку пати играше финале или полуфинале.

Е сеа не ми е јасно како може Милан да биде толкав зијан, а Интер кур да го боли и да си фрла пари колку сака.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Абе куроглав не си свесен колку ме напињаш со овие твоиве економски теории, и филозофирање за кој колку вреди...
Обично дете од улица да соберам ЗНАЕ и се разбира дека во фудбалот владее ИНФЛАЦИЈА односно да можеш да го изџвакаш добро цените на фудбалерите се нереални!

Роналдо вреди 96? Ибра 40+ Ето?

Али тоа е фудбалот јебига тие пари се надоместуваат преку спонзорства, рекламирање на дресови, турнеи низ цел свет и слично.

И те молам престани да се бламираш и да се глупираш пред цел бели свет и да кажуваш дека на левата бековска позиција сме биле таман сме ги имале Јанкуловски, Антонини и Замброта. Нема врска колку играчи имаме кога ни тројцата заедно неможат да склопат еден играч.

Btw не поздрави Интер со Снајдер, па ај ние уште ке живееме со надежта.

Интер последниве 5 сезони троши тродупло повеќе пари од Милан за трансфери, редовно се надвор од ЛШ рано, земаа 3 пати по ред Италијанско и нешто куп. Милан зема ЛШ, и уште неколку пати играше финале или полуфинале.

Е сеа не ми е јасно како може Милан да биде толкав зијан, а Интер кур да го боли и да си фрла пари колку сака.
Добар пост. :toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Интер последниве 5 сезони троши тродупло повеќе пари од Милан за трансфери, редовно се надвор од ЛШ рано, земаа 3 пати по ред Италијанско и нешто куп. Милан зема ЛШ, и уште неколку пати играше финале или полуфинале.

Е сеа не ми е јасно како може Милан да биде толкав зијан, а Интер кур да го боли и да си фрла пари колку сака.
:pos2::pos2::pos2::pos2:-за болдираното ! А тоа парите се знае кај идат...Берлу си ги става у цицка :toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
Ах, абе какво вредење 20, па луѓе шинтер за 15 милиони го купуваат Снајдер, а вие зборите за пациентов, ја сум сигурен дека у Италија можат да најдат подобар и поефтин лев бек, ама не оваа сезона, ги имаме Јанкуловскли и Антонини и Замброта кој може да игра на таа страна. Оваа година ни е финансиски лоша, што немора да значи дека ќе биде таква и следната, играме у лига шампиони тоа значи повеќе пари, така да, ја мислам дека најдобар потег летово беше тоа што не фрливме 15 милиони у була.
Низ историјата Интер купувале многу играчи кои биле во форма, се до доаѓањето во тој клуб, каде што го допреле дното на својата кариера... Чисто колку да ве потсетам - Ван Дер Мејде исто така беше префорсиран холанѓанец кој со доаѓањето во Интер автоматски стана ДРВО!!
Поентата ми е да не се грижиме за Интер, има кој да се трупи за нив.. треба да гледаме Милан како ке се справи со оваа тешка ситуација во која се наоѓа...
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Не се прави толку паметен оди заврши педагошки или историски чим толку разбираш,и доста више шпекулации имаш линк постирај каде пишува OFFCIAL.
Па да сигурно сеа некој ќе постира од тоа чкартовите БГ блогови, ако пишува тамо трансферот е 100% готов.

А иначе. ја не знам што се напињате толку, ако сте фанови на Милан, ќе навивате за нив без разлика на што, за нив сум навивал кога не можеа поише од 10-то место да изборат а не па сеа, последниве 9 години 3 титули у ЛШ, кој друг клуб може да се пофали со тоа во помодерниот фудбал? Ја сум реален и викам дека иаме лош тим ама сепак секоја утакмица ќе ја глеам и ќе ги бодрам, без разлика со Сиена или со Интер играме.

И дај значи стварно, доста со тие ацмилан.бг поголемо срање се од shit.com, ај сеа поздрав :smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Па да сигурно сеа некој ќе постира од тоа чкартовите БГ блогови, ако пишува тамо трансферот е 100% готов.

А иначе. ја не знам што се напињате толку, ако сте фанови на Милан, ќе навивате за нив без разлика на што, за нив сум навивал кога не можеа поише од 10-то место да изборат а не па сеа, последниве 9 години 3 титули у ЛШ, кој друг клуб може да се пофали со тоа во помодерниот фудбал? Ја сум реален и викам дека иаме лош тим ама сепак секоја утакмица ќе ја глеам и ќе ги бодрам, без разлика со Сиена или со Интер играме.

И дај значи стварно, доста со тие ацмилан.бг поголемо срање се од shit.com, ај сеа поздрав :smir:
RESPECT за болдираното друже !:toe::costumed4:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
Не знам шо сите сте се свртеле против Каладзе, сосема е добар за резерва, подобар е од Бонера, а ништо чудно и од Огучи да е. А башка и што е лојален на тимот и цела кариера што ја помина како резерва, во друг тим ќе беше првотимец, но Малдини и Неста, Стам па и повредите си го прават своето. :smir:

Со каладзе може газо да си го бришеш,и бонера и игучи па дури и фавали ке изиграт подобро од него :tapp:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Па да сигурно сеа некој ќе постира од тоа чкартовите БГ блогови, ако пишува тамо трансферот е 100% готов.

А иначе. ја не знам што се напињате толку, ако сте фанови на Милан, ќе навивате за нив без разлика на што, за нив сум навивал кога не можеа поише од 10-то место да изборат а не па сеа, последниве 9 години 3 титули у ЛШ, кој друг клуб може да се пофали со тоа во помодерниот фудбал? Ја сум реален и викам дека иаме лош тим ама сепак секоја утакмица ќе ја глеам и ќе ги бодрам, без разлика со Сиена или со Интер играме.

И дај значи стварно, доста со тие ацмилан.бг поголемо срање се од shit.com, ај сеа поздрав :smir:
:aplauz: :costumed4

Другари во Сабота почнува Италијанско.
Ајде малце да одиме натаму, да разговараме и како ке изиграат Милан, со кој состав ке испаднат......

20:45 Сабота Siena - AC Milan
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom