Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Јас да сум навивач на Милан кој живее во Италија нема на една утакмица да отидам сезонава,за инат на она копилено Берлускони!! Нели протести ке имаше??? Ку* мој ке имало се упиздарија навивачите сфатија дека оваа сезона за Уефа куп ке се бориме,Јуве прв фаворит за титула Интер втор РОМА ТРЕТА алоо рома пред нас ние сме четврт фаворит за титула :tapp::kesa: и после ке ми продава муда за бубрези Роналдињо бил најјак тој ке не поведел ај баш да видам :tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Јас да сум навивач на Милан кој живее во Италија нема на една утакмица да отидам сезонава,за инат на она копилено Берлускони!! Нели протести ке имаше??? Ку* мој ке имало се упиздарија навивачите сфатија дека оваа сезона за Уефа куп ке се бориме,Јуве прв фаворит за титула Интер втор РОМА ТРЕТА алоо рома пред нас ние сме четврт фаворит за титула :tapp::kesa: и после ке ми продава муда за бубрези Роналдињо бил најјак тој ке не поведел ај баш да видам :tapp:
Еј се се ние што коментираме ама изјавата на Галијани дека годинава ќе бидеме 3-то место ај сега како така ми зборат за економски последици чекај бе човек сега ти не освои пак ништо па ќе видиш економски последици ја шитна главната ѕвезда која му беше најголем маркетиншки лик во тимот сега ќе видиш економски последици нека продава сега дресови од фавали навивачите незадоволни ? нема заинтересираност за сезонски билети е сега ќе видиш што е економска криза...Слепец т.е нема он да се нервира нема он што да дава од свој џеб ние ќе се нерираме МИЛАН ќе страда!

А дечко ти што ги збореше повредите хаха што очекуваш ти годинава да нема повреди?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Еј се се ние што коментираме ама изјавата на Галијани дека годинава ќе бидеме 3-то место ај сега како така ми зборат за економски последици чекај бе човек сега ти не освои пак ништо па ќе видиш економски последици ја шитна главната ѕвезда која му беше најголем маркетиншки лик во тимот сега ќе видиш економски последици нека продава сега дресови од фавали ...Слепец

А дечко ти што ги збореше повредите хаха што очекуваш ти годинава да нема повреди?
Јас дечко што зборев за повредите очекувам да нема толку. Ако Пато, Рони, Пирло, Сидорф, Гатузо, Неста и да не ги набројувам другите што лани пропуштија многу натпревари, тогаш имаме шанса да се бориме за Скудетото.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Јас да сум навивач на Милан кој живее во Италија нема на една утакмица да отидам сезонава,за инат на она копилено Берлускони!! Нели протести ке имаше??? Ку* мој ке имало се упиздарија навивачите сфатија дека оваа сезона за Уефа куп ке се бориме,Јуве прв фаворит за титула Интер втор РОМА ТРЕТА алоо рома пред нас ние сме четврт фаворит за титула :tapp::kesa: и после ке ми продава муда за бубрези Роналдињо бил најјак тој ке не поведел ај баш да видам :tapp:
Охоо па што ако не идеш? Дан плаче Берлускони за тебе? ма немој...
Ти ако ги сакаш Милан ќе идеш секогаш да ги бодриш а не: Не идем за инат на Берлускони демек него му е гајле ако ти не си идел...
 
P

PewDiePie

Гостин
Охоо па што ако не идеш? Дан плаче Берлускони за тебе? ма немој...
Ти ако ги сакаш Милан ќе идеш секогаш да ги бодриш а не: Не идем за инат на Берлускони демек него му е гајле ако ти не си идел...
Ејј многу паметен ти бе пази дане ти протече мозок од ушите :tapp: метафорички зборев бе лепи али од такви квази фанови како тебе пропаѓа тимот,што уште живеат во свет ке освоиме све најдобри сме,место да земат да бојкотираат идење на стадион па ке видиш какви звезди ке идат,не фабрегас не бејл има сите да ги пореди
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Не викам дека ќе бидеме шампиони, но има промена и тоа на најважното место. Иако Леонардо е неискусен сепак може да му даде полет на тимот. И друга работа е дека лани се мачевме со повреди, а ако оваа сезона имаме повеќе среќа на тој план ќе може да се бориме рамноправно со Интер и Јуве.

Брат и јас викам дека напраивме промени али не некој големи промени што требаше да се случат,добро сменивме тренер земавме нов млад се отарасивме од Анчелоти кој пола и повеќе го пцуевме на форумов ради неговите сакати тактики прошлава сезона,Малдини замина во пензија,и после тоа следуваше најгрешниот потег го шитнавме Кака од 'eкономски' причини и ШТО ? Кој купивме со тие пари? Огучи Ониеву WTF? Добар е да да му биде замена на Неста овој коа ќе се измори,Жими еден Хунтелар што го земавме и на тоа останавме тоа не е доволно за една целосна промена и еден нов Милан.И после следуваа изјавите од педофилот како нашиот тим е преполн со шампиони и како ние ќе се бориме за скудетото? Немој бе со Фавали и Јанкуловски да се бориме со двајца незналици неможе да се бориме за титула и со Роналдињо кој веќе нема желба да игра фудбал и изглеа се повеќе е на бело.Вчера го глеав Цисоко како играше страшен е за сите бекови ние што ги имаме во состав али ете уште еден грешен потег на управата саката кој нејќе да дава пари,па продајте го клубот да ви е*** лопурдите светски.Само со господ напред во оваа сезона и свака му част на тој што е оптимист дека ќе бидеме шампиони со овој состав и во конкуренција на засилените Интер и Јуве.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Нешто не ми е јасно, твоево размислување!?!?!

Зашто пишува на твојот јузер дека имаш 21 година кога размислуваш како 14 годишњак ?:nenene::nenene::nenene:
и btw мн оооооодамна го гледаш ти милан братче RESPECT


:aplauz::je::music3::eek:jea::party3:
ПС :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Зашто размислувам како 14 годишњак? Зашто го сакам мојот клуб? Ако не ти се навива за Милан иди слободно, ене го Челзи, Реал Мадрид, тимови со продадени души, ќе те примат слободно.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Ејј многу паметен ти бе пази дане ти протече мозок од ушите :tapp: метафорички зборев бе лепи али од такви квази фанови како тебе пропаѓа тимот,што уште живеат во свет ке освоиме све најдобри сме,место да земат да бојкотираат идење на стадион па ке видиш какви звезди ке идат,не фабрегас не бејл има сите да ги пореди
Хаха незнам кој испаѓа квази, ја или ти...
А Фабрегас у Милан ќе го видиш коа ќе му се сврти на Берлу нешто твое помладо.
 
P

PewDiePie

Гостин
Хаха незнам кој испаѓа квази, ја или ти...
А Фабрегас у Милан ќе го видиш коа ќе му се сврти на Берлу нешто твое помладо.
Смени си аватар па после збори ми кој е квази навивач а кој не
 
P

PewDiePie

Гостин
Хаха глуп, Шева го напушти Милан а не Роналдо, башка мене кладба ми е, тебе не!
хаха ретард па мене ми е мило што носам аватар од најдобриот играч во историјата на Милан,до душа кога он играл ти си бил у јајцата на тато на комшијата али да не навлегувам во тоа ај сеа не ме замарај МИЛАН КЕ БИДЕ ШАМПИОН СЕЗОНАВА еве да не плачеш
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
хаха ретард па мене ми е мило што носам аватар од најдобриот играч во историјата на Милан,до душа кога он играл ти си бил у јајцата на тато на комшијата али да не навлегувам во тоа ај сеа не ме замарај МИЛАН КЕ БИДЕ ШАМПИОН СЕЗОНАВА еве да не плачеш
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
хаха ретард па мене ми е мило што носам аватар од најдобриот играч во историјата на Милан,до душа кога он играл ти си бил у јајцата на тато на комшијата али да не навлегувам во тоа ај сеа не ме замарај МИЛАН КЕ БИДЕ ШАМПИОН СЕЗОНАВА еве да не плачеш
Сигурен си дека тој е најдобриот во историјата?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.974
Али(м) Сисоко везе по терен,нек си ебе матер Галијани.....Оваа сезона очекувам дечки се бориме за 4-5 место(недајбоже да биде така) ама со овие играчи толку е капацитето :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom