Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ПИПОООООО :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
ја сега дојдов дома, може некој кратка ретроспектива да ми удри :) :smir:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
ја не глеав прво, али од 50-та па даље ОК сме, Рони топ игра, а и Абате мн ми се свиѓа како игра. Инзаги ко обично гол и таке :smir:

2 ; 1, кускулево го надскока Фавали :nerv:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
а сеа шо праиме ?:nesum: голчево како на ПЕС ни го дадоа...да ти ебам фавалито глуп нема душа да скокне дошол прв тим да игра...ебати педерот ебати...од ништо ни дадоа гол,не ги гледате ли дека немаат душа овие од К.америка ...ццц а и нашиве не се ништо бољи :nerv:..кај е пато,кај е бориело,ми пуштиле црнчиња да трчаат,абе пушти ги таму у африка нека трчаат со леопарди и пуми не тука на трева со топка :nerv:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
а сеа шо праиме ?:nesum: голчево како на ПЕС ни го дадоа...да ти ебам фавалито глуп нема душа да скокне дошол прв тим да игра...ебати педерот ебати...од ништо ни дадоа гол,не ги гледате ли дека немаат душа овие од К.америка ...ццц а и нашиве не се ништо бољи :nerv:..кај е пато,кај е бориело :nerv:
Пато е уште на одмор мислам, а Бориело :toe:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Добро ќе ни дојде овој ладен туш,верувајте...И по играчите и по управата...
Јас мислам дека Абате е добар,барем по ова засега што го покажува.Треба да добива се повеќе шанси..Мислам дека наредна пријателска ќе игра во прв тим.
Ониеву-супер као за прва утакмица,после само еден тренинг со тимот...
Ама не сум задоволен од играта...Леонардо и играчите треба да работат уште,а затоа и се овие припремни утакмици.
И апсолутни ни требаат барем две добри засилувања...Замена за Јанкуловски,еден напаѓач и дефинитивно Пирло назад,или ако си оди,еден квалитетен плејмејкер мора да се земе...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Уф влезе и оваа - ја фатив на кладилница 2ка ај утре чекам уште две утакмици :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Шо го псуете бе Фавали, може сте глеале на инттернет и не сте виделе. Ја глеав дома и тој што ни го закачи скокаше у дуел со Замбро.

БТВ Зигони е дупе невидено :pipi:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Пато е уште на одмор мислам, а Бориело :toe:


Не е на одмор, му се приклучи и тој на тимот како и останатите кои имаа продолжен одмор заради Конфедерациите.




Горила, цела игра ни ја укочува:nerv:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ова детиштево Ониеву ми се чини подобар од Т.Силва ама уште е рано али мислам дека ке го биде,Неста многу брзо почна да се враќа во стара форма-Легенда е човеков жими се,Абате изводеше нешто и му успеваше али допрва ке го видиме,Рони ке биде Хит :vozbud: Инзаги си е Инзаги неам коментар само он ако не спаси:tv:,Фламини е топ,уште подобар од лани ке биде,Гатузо остана фајтер!Зигони не е лош али има време за него да се види ми се чини дека ке изненади,Јанкуловски уште помлад треба да е згасна идејата во човеков веќе(некој нов треба тука)Црнците ми е беа интересни без топка знаат како,а со топка :nenene: имам надеж само уште 1-2 засилувања и овој клуб ке биде пак на врвот,само искрено немам многу поверење у Лео,страв ми е за чоеков :nesum:...ова е моето мислење за вечерашнава утакмица,ај да ги видиме и вашите :smir:

Уф влезе и оваа - ја фатив на кладилница 2ка ај утре чекам уште две утакмици :)
Антимиланист!:toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
само искрено немам многу поверење у Лео,страв ми за чоеков
И мене почна да ми биде страв за него од кога Пеле изјави дека Леонардо ќе направи одлични резултати со Милан:nesum:


Ако знаете Пеле каков погодувач е ќе сватите зошто вака мислам... :wink:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom