Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Сеа баш го прочитав ова

"ДРАГИ ФАНОВИ НА ACMILAN ВО МАКЕДОНИЈА ВЕ ПОВИКУВАМ ДА СЕ ПРИКЛУЧИТЕ КОН


ИНИЦИЈАТИВА

За формирање на официјален фан клуб на AC MILAN во Македонија. Јас како долгогодишен фан на Милан, чуствував потреба, а и обврска да повикам на формирање на фан клуб во нашата земја! Знам дека има многу жестоки фанови на Милан кај нас, и затоа мислам дека идејата за формирање на фан клуб ќе биде масовно подржана.

Идејата е стара, и верувам дека многумина од вас ја имале истата идеа, но мислам дека е време да го направиме првиот чекор кон формирање на Официјален Фан Клуб. Активностите на Фан клубот ќе бидат следниве:

- Дружење меѓу сите фанови на AC MILAN во Македонија

-Следење на натпревари од Сериа А и Лигата на Шампиони заедно на место кое подоцна ќе биде дефинирано

- Организирање на патувања на Офцијални натпревари на Милан

- Организацијата "AC MILAN MACEDONIA" ќе биде регистрирана како непрофитна организација во ценралниот регистар.

- Ке се плаќа одредена минимална членарина за да може да имаме одредена просторија каде би ги одржувале состаноците, сите трошоци кои ќе бидат направени ќе бидат транспаретно објавувани на сите членови на "AC MILAN MACEDONIA".

- Ќе се издаваат членски книшки на кои ќе бидат заведени одредени податоци, кои подоцна ке бидат дефинирани од сите нас, или можеби ќе бидат наложени од Официјалниот Фан Клуб во Италија.

- Ќе биде отоврена Официјална веб страна или блог на "AC MILAN MACEDONIA" преку кој ќе контактираме, дебатираме и секако тоа ќе биде и начин преку кој ќе контактираме со остатокот од светот и преку кој ќе се зачленуваат нови членови. Дополнително ќе се договориме колку и кои луѓе ќе го одржуваме и update- irame блогот или веб страната.


За наша среќа имаме еден Росоњер Македонец во Италија, поточно во Равена , кој веќе 10 години активно е член на Официјални Фан Клуб на Милан во Равена. Јас ќе остварам контакт со него преку ПП или е-маил и ќе пробам да ги обезбедам сите потребни услови што треба да ги исполниме за да бидеме Официјални!


Првиот состанок ќе го свикам во оној момент кога ќе собереме доволно луѓе, јас во прилог ќе ви оставам мој МСН, број од мобилен телефон и е-маил адреса. Вие пријавете се и оставете ми ваши податоци, и кога ќе се собереме барем 20тина луѓе ќе го свикам и првиот состанок кој би се одржал во еден од градските кафичи за почеток , и таму сите заедно ќе ги дефинираме следните активности. Во меѓувреме јас ќе се обидам да соберам што е можно повеќе информации од нашиот фан во Равена и ќе ве информирам што треба да направиме за да бидеме Официјални!

Моментот зашто сега ја потегнувам оваа иницијатива е затоа што Милан е западнат во длабока криза, и мислам дека сега ќе се јават најверните навивачи на клубот. А кризата е пролазна работа, и верувам дека веќе од следната сезона ќе прославуваме успеси.

Епа драги фанови тоа е тоа , сега ние сме на ред да да се собереме и формираме еден фан клуб на кој ние самите ќе бидеме горди и ќе се дружиме и прославуваме успесите на нашиот клуб и верувам ќе доживуваме незаборавни моменти. Во прилог ви ѓи оставам моите податоци:

MSN: vlade_stojanovski@hotmail.com

E-mail: vlade_stojanovski@hotmail.com

@yahoo.com

Моб. тел. 076 - 43 - 36 - 36

Моето име е Владимир.


ПРИЈАВУВАЈТЕ СЕ!!!


П.С. Заборавив и една многу битна работа, ширета ја информацијата за иницијативава на сите ваши другари, другарки или познаници кои се фанови на Милан, а не се членови на форумов. Што по масовно тоа подобро. И секако секоја ваша сугестија од ваша страна ќе биде добредојдена."

и сакав да прашам шо бидна со оваа работа зашо после овој пост немаше други информации до каде е работата.Дали некој може да каже шо се деси со ова.

П.С.Ова го прочитав на Официјални Фан Клубови и го постираше CurvaSud_Milan
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
од Америка губиме ,жив срам и тоа не бил составот катастрофа,Тие што ке се жалат за минутажата е овде треба да се покажат на подготовките,Сега за сега Пипо лом прави,Ако продолжи со вакво темпо може Леонардо да го стави прв состав,Ама понатаму ниш не се знае тоа беа само мали мечеви,Пипо на 3 натпревари 4 гола Браво,:aplauz::aplauz:,Ке видиме сега со Челзи како ке изигра-ако пак закачи еден заслужува да игра,А за одбраната што да кажам 3 натпревари 4 примени голови ,И од душа чекам да дојде денот кога играме во Ауди-куп со Баерн:nerv:Ај позз. :helou:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/22/1396991/milan-turn-to-arsenal-striker-nicklas-bendtner-as-luis

Што викате а? одличен играч е... и мислам дека добро би се вклопил во нападот заедно со Инзаги :pipi:
Каков Бендтер бе, таков играч у Милан не сакам да гледам, у Арсенал клупата ја грееше а не па тука...иначе за напаѓач пак се шушка за Џеко, мн сакам дечкото да дојде, ме потсеќа ептен на Ибра, а еден таков играч многу ќе ни заврши работа :smir:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.088
Поени од реакции
12.739
Do kade stigna Milan ejjjjjjjj.ccc:tapp::tapp:.Navivacite da se se nadevaat deka bendtner ke igral za milan????SRAMOTA.Koj e Bendner be aloooo?Ni u prvite 100 napgjaci ne go stavam,drvo nevideno!!!:tapp: Iskreno zal mi e za vakov golem tim kako Milan so ogromna istorija (iako sum Interista vo dusa),tim vo koj igrale velikani od tipot na sheva , basten,gulit....Greota e ova so go pravi toa kurvariste Berluskoni.So nego ne gubi samo Milan gubi celo calcio.Sportski pozdrav i se nadevam deka nema da go svatite ova kako provokacija.Iskreno se nadevam deka ke imate vo skoro vreme nov sopstvenik:smir:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Се додека имаме двајца катастрофални непознавачи на фудбалот во одбраната добро ќе биде и што ќе примаат и по 2 гола, се додека Favalli и Jankulovski не играат уопште ќе биде поинтересно и тоа дрвото Seedorf. Јас мислам дека на Милан не му треба напаѓач многу боље ќе биде ако донесат некој страшен лев бек да ја пополни таа празнина огромна што на ништо не личи а и не функционира. Вчера после првото полувреме не можев да ги гледам од што беа досадни и морав да си легнам ( али сум се заебал зошто второ било доста поинтересно ). Мн очекувате од Милан годинава али со овој состав и со овие сили тешко и во први 6 да бидат освен ако не почне да шизи по терен Pato, чим Carlo лани муки мучеше Leonardno тешко да ги спаси кој каде каде е понеискусен и според мене доста слаб стратег али ке покаже времето. Сето тоа што го најави Leonardo дека Милан ке игра така ништо не покажа на овие два натпревари али се надевам дека ке се консолидираат и ке почнат да играат како што треба. Супер му е концепцијата али сите ние знаеме Милан веќе колку малку работи на терен со овие старци, а он како мисли да го постигне тоа алал нека му е ако проработи неговиот систем.

Владимир супер ти е идејата ете јас одма се пријавуем али незнам дали знаеш веќе доста време кога игра Милан се собираат доста миланези во Шенклис едно 10 до 15.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
од Америка губиме ,жив срам и тоа не бил составот катастрофа,Тие што ке се жалат за минутажата е овде треба да се покажат на подготовките,Сега за сега Пипо лом прави,Ако продолжи со вакво темпо може Леонардо да го стави прв состав,Ама понатаму ниш не се знае тоа беа само мали мечеви,Пипо на 3 натпревари 4 гола Браво,:aplauz::aplauz:,Ке видиме сега со Челзи како ке изигра-ако пак закачи еден заслужува да игра,А за одбраната што да кажам 3 натпревари 4 примени голови ,И од душа чекам да дојде денот кога играме во Ауди-куп со Баерн:nerv:Ај позз. :helou:
Затоа овие утакмици се приателски да се види каде се греши да се преземат мерки за зајакнување на одбраната,и што сакате знаеме дека Калач е килав добро што нме примил 5 комада на 1, и одбраната со Оњеву повеќе ќе зајакне...

Do kade stigna Milan ejjjjjjjj.ccc:tapp::tapp:.Navivacite da se se nadevaat deka bendtner ke igral za milan????SRAMOTA.Koj e Bendner be aloooo?Ni u prvite 100 napgjaci ne go stavam,drvo nevideno!!!:tapp: Iskreno zal mi e za vakov golem tim kako Milan so ogromna istorija (iako sum Interista vo dusa),tim vo koj igrale velikani od tipot na sheva , basten,gulit....Greota e ova so go pravi toa kurvariste Berluskoni.So nego ne gubi samo Milan gubi celo calcio.Sportski pozdrav i se nadevam deka nema da go svatite ova kako provokacija.Iskreno se nadevam deka ke imate vo skoro vreme nov sopstvenik:smir:
Зш Интер направи некој јак трансфер?Вашиот сопственик е подобар?Ќе го видиме сеа кога ќе ви оди Ибрахимович и Никој не рече дека Бертнер е официално...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Do kade stigna Milan ejjjjjjjj.ccc:tapp::tapp:.Navivacite da se se nadevaat deka bendtner ke igral za milan????SRAMOTA.Koj e Bendner be aloooo?Ni u prvite 100 napgjaci ne go stavam,drvo nevideno!!!:tapp: Iskreno zal mi e za vakov golem tim kako Milan so ogromna istorija (iako sum Interista vo dusa),tim vo koj igrale velikani od tipot na sheva , basten,gulit....Greota e ova so go pravi toa kurvariste Berluskoni.So nego ne gubi samo Milan gubi celo calcio.Sportski pozdrav i se nadevam deka nema da go svatite ova kako provokacija.Iskreno se nadevam deka ke imate vo skoro vreme nov sopstvenik:smir:
Каков Бендтнер бе брат ја не би го ставил тој на клупа во Милан а не да игра прв тим,Целото Калчо изгуби многу од Интер и Јуве само дома ни се прчите отидовте надвор и сите видоа дека сме во Криза,Милан и со најтапа состав речиси секоја година е до финале у ЛШ а таму се гледа силата на лигата,Ич да не ти е жал за Милан и да е во криза пак ке напраи нешто,фала богу вие не сте во криза па ете светски шампиони сте,само калчо освојувате и пак ни велат италијанскиот фудбал е во криза а тоа е поради ЛШ,мора тука да им влезе милан,од вас и Јуве само до пропаст на италијанскиот фудбал.Тешко да дојде нов сопственик зашто не е ова Ман.Сити не си ги даваат така клубовите,ке купат сеа некој и ке им се затворат муцките на сите!Не го сфатив ова како провокација само да ти кажам дека не губи калчото поради Милан!:smir:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.088
Поени од реакции
12.739
Abe daj ne se zaebavaj te molam:pos2:.Gledam jas Milan vo evropa kako ja prestavi Italija (werder).I nemoj da se zalazuvas.Ako prodavanjeto na eden od najdobrite igraci na svetot a pritoa niedno asalno zasiluvanje ne e osiromasuvanje na kvalitet na ligata - togas neznam sto e?Ja ti kazuvam se zasiti kelaviot so Milan,vreme e za nov pocetok so gazda gladen za pobedi.Sportski pozdrav
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Abe daj ne se zaebavaj te molam:pos2:.Gledam jas Milan vo evropa kako ja prestavi Italija (werder).I nemoj da se zalazuvas.Ako prodavanjeto na eden od najdobrite igraci na svetot a pritoa niedno asalno zasiluvanje ne e osiromasuvanje na kvalitet na ligata - togas neznam sto e?Ja ti kazuvam se zasiti kelaviot so Milan,vreme e za nov pocetok so gazda gladen za pobedi.Sportski pozdrav
Абе брат ти гледаш оваа година со Вердер а,па и да освои уефа зарем треба да се гордееме со тоа,ццц?па за овие 10 години Милан освои 3 пати ЛШ а тоа што интер не освои 40 години го заборави а?Да не е Милан во италија,слободно ке беше иста лигата како оние Белгиските и Швајцарските,Милан колку пати докажал дека италија има фудбал,Никој не се заситува да знаеш!што мислиш дека Галиани нејке Милан да освои нешто???Сите се гладни за успех само што сега се стиснаа со кешот!:nerv:Сигурно интер со засилувањата не ни ја збогатил лигата :pos2:..ке видиме сега уште малце се ке си дојде на ред само полека:smir:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Владимир супер ти е идејата ете јас одма се пријавуем али незнам дали знаеш веќе доста време кога игра Милан се собираат доста миланези во Шенклис едно 10 до 15.
Абе CrnaArapina нели читаш дека не е моја идејата туку на CurvaSud_Milan негов е мобилниот Е-маилот МСН то и името:)D)да не ме сватите погрешно дека јас сум го правел ова.Има и други официјални Фан клубови и тоа можеш да до прочиташ на Официјални Фан клубови http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=11632&page=3 каде што и јас го прочитав ова за AC MILAN.

FORZA MILAN PER SEMPRE!!!!!!!!!!!!:salut:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Abe daj ne se zaebavaj te molam:pos2:.Gledam jas Milan vo evropa kako ja prestavi Italija (werder).I nemoj da se zalazuvas.Ako prodavanjeto na eden od najdobrite igraci na svetot a pritoa niedno asalno zasiluvanje ne e osiromasuvanje na kvalitet na ligata - togas neznam sto e?Ja ti kazuvam se zasiti kelaviot so Milan,vreme e za nov pocetok so gazda gladen za pobedi.Sportski pozdrav
Aj ти пиши на гугл лига шампиони и седни пред комп, читај и плачи




A добро знаете вас шо ви се деси од пациентиве така барем за европа глас не сакам да слушнем од навивач на Интер барем едно 100 години кога можеби ке го достигнете нашето ниво


ај сеа мрш од овде
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
stvarno toj pa za inter sto kur baran na milan fan klub da pisuva sme ja oslabele ligata sto sme go prodale kak pa i oni ja oslabea so prodazbata na ibrahimovic pa sto sega da pravime i ubavo pisuva eden decko pogore neznam kako se vikase sto ste zapnale za napagac pa napagac luge odbranata ni e katastrofa so favali 37 godini i jankulovski drvoto a napagaci imaborielo e masina i ke go pokaze toa ovaa sezona ke vidite pato borielo sto sakate poveke i roni poluspic neznam koja e potrebata od napagac
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Abe daj ne se zaebavaj te molam:pos2:.Gledam jas Milan vo evropa kako ja prestavi Italija (werder).I nemoj da se zalazuvas.Ako prodavanjeto na eden od najdobrite igraci na svetot a pritoa niedno asalno zasiluvanje ne e osiromasuvanje na kvalitet na ligata - togas neznam sto e?Ja ti kazuvam se zasiti kelaviot so Milan,vreme e za nov pocetok so gazda gladen za pobedi.Sportski pozdrav
Ај ти ги кажи резултати со Вердер во групите како одигравте таа сезона во ЛШ,

Вердер-Шинтер 2-1
Шинтер-Вердер 1-1 :bravo::bravo:вие мн. добро се претставивте против Вердер нема што,ај мрш од тука кога ке изгубите од нас тогаш дојди и пак пиши
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
:baeh::pishtoldz:pishtoldz:baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom