Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Оти бе деца вакви грешки прајте. Пирло е Милан и Милан е Пирло, незнам како не имате досега сватено дека околу Пирло се базира цела игра на Милан. Исто и за Италија кога игра, светското му го донесе на Италијаните.

Милан без Пирло е пола Милан, сите напади почнуват од Пирло. Забележете колку длабоко се враќа за да прими топка, некогаш и зад последниот одбранбен играч. Мислам дека цело раководство на Милан е свесно за важноста на Пирло и сигурен сум дека не се ни размислува за продажба.

В година очекувам клучни играчи на Милан да се Пирло и Роналдињо. Се надевам ќе се игра со двајца напаѓачи, Роналдињо + Пато + (Џеко, Бориело ... или кој и да е друг шпиц). Мислам дека тука ќе е главната промена во играта и се надеваме ќе функционира.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Забите се многу битни кај еден играч, и доколку еден играч нема здрави заби нема да може да игра бидејќи може да предизвикаат несакани последици, прашајте и другари фудбал што играат, забите им се ко нови.
Да речеме дека ќе ги земеме Сисоко и Џеко тоа ќе бидат околу 40м, и сигурно уште едно засилување до крај на лето ќе имаме би требало да биде накај 50-60м, е сеа ја не сфаќам нешто изгледа...Ако земеме 3 играча пак ќе западнеме во финансиски проблем и минусот би бил сличен како оној кога го имавме Кака.
Сисоко- Џеко- +1??? = Кака
Овие од управа си играат мајтап, или Кака стварно сакал да си иде.
Да ова е точно и затоа имам жална вест.
П.С. Рибери и официјално до крајот во животот нема да игра во Милан :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Kaka' will face his old team AC Milan on August 25 in the Bernabeu Trophy

Се гледаме тогаш :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
За момент помислувам дека Иван1реал е фан на милан....постира на секоја страна од темава:nesum:.
Уште еднаш ќе речам Пирло не смее да си оди и доста со површните коментари дека треба да си замине, смешно ми е кога ве читам.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Goal.Comedy: Ronaldinho, Ronaldo, Favalli & Emerson To Start Milan Revolution Over Cissokho Dental Chaos



кој разбира англиски ќе се насмее :)


“What do you suggest we do,” asked Ronaldinho.

“Let’s start a revolution, and take over Milan,” replied Emerson.

“Can you imagine if we put all our powers together, even the whole Italian army couldn’t stop us?

“My speed would take Galliani and Berlusconi by surprise, Favalli’s intelligence would see us read all their moves, Ronaldinho’s magic would render them spellbound, while if nothing else works, we have Ronaldo who can just eat anyone who gets in our way.

“We are the Famous Four – and we will make sure Cissokho plays for Milan!,” ended Emerson’s war-cry.
:pos:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Сега читав во германски весник дека Милан кој за Џеко понуди 20м ја покачи понудата на невероватни 40м Евра. Не знам колку е точно но убеден сум, иако Волфсбург не му треба пари, дека за таква сума ќе го дадат. Само не знам колку е точна информацијата.

http://www.rp-online.de/public/article/sport/fussball/bundesliga/vfb_stuttgart/721465/Bewegung-auf-dem-Markt-fuer-Stuermer.html

Für Angreifer Edin Dzeko, der bislang offiziell als unverkäuflich galt, soll der AC Mailand ein schwindelerregendes Angebot von 40 Millionen vorgelegt haben.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
=


Дали не си личат? Не само по лик туку и по методологија на работа!
Го чекам моментот кога Волфзбург ќе добие понуда која нема да може да ја одбие.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве добра вест за Пирло

Пирло негира дека говорел за преселба во Челзи

“Тие реченици не сум ги кажал јас.” – рече Пирло за официјалната страна на Милан. “Никогаш не сум разговарал со новинари од Irich Independent или уште поточно никогаш не сум дал такви изјави за ниту еден медиум. ”
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Чекај малце бе, од кај Кака 20 милиони по сезона? :nesvest: А и не ми се верува Емерсон и Сенди да зимаат по 7, односно 5.
Con la partenza di Kakà e lo sgravo del suo pesante ingaggio (20 mln al lordo)
Sheva (10 mln)
Emerson (7 mln)
Beckham (6 mln)
Senderos (5 mln)
Maldini (4 mln)
---
Dinho (8 mln netti) seguito da Pirlo (6,5 mln) e Seedorf (5 mln)
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8288


Инаку Фиорентина се интересира за Антонини
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=8318


А доколку Порто не прифати нова понуда за Сисоко (-3 мил.) трансферот ќе пропадне, а како замени за Сисоко се споменуваат 2цата бразилци Maxwell и Andrè Santos
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=8327
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:

Лелееееее:angry3::angry3::angry3::angry3::angry3:

Кој е па тој Луис Фелипе, 27 годишен фудбалер кој не успеал да се пробие во Европа:nesvest:
А и Ебуе не е лев бек:drk::drk::drk::uvo:


Ц ц ц...крајно се изнервирав:nerv::nerv::nerv::nerv:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
хаха поради едни заби се одкажува е мафијаш гледај го..
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Ај се нака оди у пичку материн. Ќе си го гледаме Фавали и оваа сезона:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
Какви заби какви глупости не им се даваат пари. Ко нема сега да лапне некој друг клуб и таму парчиња да прави.
Што ќе даваме 15 милиони кога Фавали може да игра до 55 години:zid::zid::zid:.
Ако останаме на крај со курето в раце жими се бомбаш самоубиц ќе се правам (и од мене ќе се куртулат ама и од келавковци).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom