Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Се кладиме дека Сисико ке отиде во друг клуб летово и ке нема проблем со забите?
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Се кладиме дека Сисико ке отиде во друг клуб летово и ке нема проблем со забите?
Нема потреба од кладење. И јас го реков тоа.
Како што стојат работиве не ни имаа намера да го купуваат.
Понудија 15 Милиони колку да ни ги замачкаат очите. Нема да купиме ништо ни ова лето.:kesa:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Галијани мафијашот ако даде плус 3милиони ќе се отежни а може да им дава голема плата на Фавали и на Сидорф.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Абе селска работа... и мене не ми е јасно како може ова да се случува?
Интер вложува, се трудат, барат играчи, пуштаат понуди, едно-друго...исто така и Јувентус..
А што к*р бараме во Сериа А воопшто, а па за ЛШ да не збориме што ке ни се случи со Фавали,Сидорф,Јанкуловски,Инзаги,Дида,Емерсон,Одо...
И незнам зашто се буните толку за Ебуе и Клиши.. Па брзи се, технички се одлични и физички се доста снажни.
Тронка надеж ми влева Барса што направи изминатава сезона, практично у иста ситуација се најде со Милан - нов тренер,главната ѕвезда ја продадоа...
Но единствената разлика е тоа што тие во својот состав ги имаат Меси,Ето,Анри,Чави,Иниеста,Пујол и тн... а ние ги имаме горенаведените...
Сигурен сум дека Милан пак ке се врати во старите патеки, но потребни се околу 5-6 години за тоа..бидејки со вакво однесување на бордот дали и за толку ке се случи тоа...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Кој спомна да го продадеме Пирло, тој ни е единствениот креативец во тимот, не го гледав натпреварот ама сега кога видов каква само топка му смести на Роси :vozbud:

 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
и официјално е објавено дека сисоко нема да потпише за милан само заради проблем со забите (јас не знам дали со забите ке трче):pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ебуе - Неста? - Силва - Замброта

:toe:
Абе не е тоа-тоа, Замброта неможе максимумот да го даде како лев бек, како десен бек е многу покорисен.
А друг лев бек вака не ми иде на памет...можеби Мамаду Сако, ама на тој па не му е природна позиција лев бек.
и официјално е објавено дека сисоко нема да потпише за милан само заради проблем со забите (јас не знам дали со забите ке трче):pos2::pos2:
Па има некои со заби што трчаат бе, што има чудно у тоа. :toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Абе селска работа... и мене не ми е јасно како може ова да се случува?
Интер вложува, се трудат, барат играчи, пуштаат понуди, едно-друго...исто така и Јувентус..
А што к*р бараме во Сериа А воопшто, а па за ЛШ да не збориме што ке ни се случи со Фавали,Сидорф,Јанкуловски,Инзаги,Дида,Емерсон,Одо...
И незнам зашто се буните толку за Ебуе и Клиши.. Па брзи се, технички се одлични и физички се доста снажни.
Тронка надеж ми влева Барса што направи изминатава сезона, практично у иста ситуација се најде со Милан - нов тренер,главната ѕвезда ја продадоа...
Но единствената разлика е тоа што тие во својот состав ги имаат Меси,Ето,Анри,Чави,Иниеста,Пујол и тн... а ние ги имаме горенаведените...
Сигурен сум дека Милан пак ке се врати во старите патеки, но потребни се околу 5-6 години за тоа..бидејки со вакво однесување на бордот дали и за толку ке се случи тоа...
Епа ај кажи ми кој од овие двајца добро се снаоѓа и напред и назад? Клиши е добар офанзивец а овој Ебуе не о бива од кога дојде Сања во арсенал он нема изиграно асална утакмица сем ако нетреба негде да се потполни место!:toe:

Хаха Барса зар ја понижуваш барса и ја споредуваш со нас?:kesa:

Кажи кој би играл улога на Меси во наш тим?
Кажи кој би играл улога на Ето?
Кажи кој би играл улога на Анри?
Кажи кој би играл улога на Иниеста?
Кажи кој би играл улога на Пујол?
Кажи кој би играл улога на Дани Алвез?

Тапа сме ептен се разочарав ! можеби и догодина ќе апстинирам од следење фудбал :kesa:
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
ееееееееееееее и ова го дочекавме трансфер да пропадне поради забите:zid::zid:ова само кај нас може да се случи:tapp::tapp:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ЦЦЦце евааааа................:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::tapp::tapp::tapp::(:(:(:zid::angry1:

Денеска цел ден ме боли глава од Сисоко и на крај ништо е :nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Абе не е тоа-тоа, Замброта неможе максимумот да го даде како лев бек, како десен бек е многу покорисен.
А друг лев бек вака не ми иде на памет...можеби Мамаду Сако, ама на тој па не му е природна позиција лев бек.
Да знам, ми текна и мене дека Замброта не го бива многу лево, така да ова со Ебуе нема да им одговара на Милан.
Галијани усра работа со Сисоко што не даде 15 мил... сеа да многу се ама Милан е во прашање, неможеш да земаш ефтино и слободни играчи и после да бараш Сериа А и ЛШ, незнам за 2-3 милиони циган што се прави :toe:
Лев бек квалитетен тешко да најдеш, освен А.Кол, Евра и Лам други зверови незнам :toe:

А и на Милан повеќе му треба централен дефанзивец, колку многу шпекулации имаше дур траеше сезоната а сеа никој не се спомнува, се надевам нема да останат со Силва само :tapp:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да знам, ми текна и мене дека Замброта не го бива многу лево, така да ова со Ебуе нема да им одговара на Милан.
Галијани усра работа со Сисоко што не даде 15 мил... сеа да многу се ама Милан е во прашање, неможеш да земаш ефтино и слободни играчи и после да бараш Сериа А и ЛШ, незнам за 2-3 милиони циган што се прави :toe:
Лев бек квалитетен тешко да најдеш, освен А.Кол, Евра и Лам други зверови незнам :toe:

А и на Милан повеќе му треба централен дефанзивец, колку многу шпекулации имаше дур траеше сезоната а сеа никој не се спомнува, се надевам нема да останат со Силва само :tapp:
Е да, тешко е да најдеме добар лев бек сега, можеби Клиши, ама дечкото е ТАПА у одбрана. Јас мислам дека Сисоко(ако нема понатамошни проблеми од забите :)) ќе биде на ниво на гореспоменатите ѕверови!

Да, во текот на сезоната се споменуваа имиња како:Годин, Сантакроче, Мексес, Запата, Видич, Еванс, Алекс, Иванович, Пујол, Фелипе, Рами, Миранда, Ташчи, Еспозито(од Лече, тој што ни даде гол в последните минути :)), Сако, Галас и тн... :)

А и важно е да се знае дека Галијани во неколку изјави од последните недели кажа дека нема да купуваме централен дефанзивец.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Е да, тешко е да најдеме добар лев бек сега, можеби Клиши, ама дечкото е ТАПА у одбрана. Јас мислам дека Сисоко(ако нема понатамошни проблеми од забите :)) ќе биде на ниво на гореспоменатите ѕверови!

Да, во текот на сезоната се споменуваа имиња како:Годин, Сантакроче, Мексес, Запата, Видич, Еванс, Алекс, Иванович, Пујол, Фелипе, Рами, Миранда, Ташчи, Еспозито(од Лече, тој што ни даде гол в последните минути :)), Сако, Галас и тн... :)

А и важно е да се знае дека Галијани во неколку изјави од последните недели кажа дека нема да купуваме централен дефанзивец.
Пази замени за Aly Cissokho:

Ја сум највише за Филипе, а и Милан првин биле заинтересирани за него па се насочиле кон Сисоко, исто за него заинтересирани биле и Барселона, а и најмлад е :)

А ако не земемо еден централен дефанзивец, црно ни се пишува.
Неста/Бонера, Силва/Каладзе
(долга е сезоната, неможат овие да издржат цела....)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.650
Вакви цигански ценкања нема ни у сабота сабајле на АутоПазар :).
Као ““Не е ти чини ауспухов ама ако дај го поефтино ќе се снајдам ја’’. : )

Минатото лето катастрофални транфсери, ова лето такоџе, не што и како мислат, ако мислат Леонардо ќе ја оправви работава со тоа што е на располагање и уште некоја ’празен гест’инвестиција дебело се заебале.
Треба барем да ја имаат во превид продажбата не билети што при ваква ситуација ќе биде еднаква ко на Болoња.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom