Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Па тогаш немаше зошто да се продава Кака.Поентата беше тоа што на Милан му требаа парите.Секогаш тоа беше потенцирано!
А јас искрено и не би сакал ниту еден играч од ова што го има Реал моментално,во Милан.Освен можеби Рамос...
Ако му требаа пари, значи ако немаа нема да го купуваат Робен. Сакав да ти го кажам она што го кажа Џошот...
Можеа да земат 60 милиони и Робен ако го сакаа :toe:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Па нема да го купуваат Робен... И мислам дека 60 мил + Робен ќе беше премногу да се бара од Реал.Верувајте овие 68 мил. кои ги извади Милан се најмногу што можеше да извади од трансферот на Кака во Реал.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Па нема да го купуваат Робен... И мислам дека 60 мил + Робен ќе беше премногу да се бара од Реал.Верувајте овие 68 мил. кои ги извади Милан се најмногу што можеше да извади од трансферот на Кака во Реал.
Е па тоа го кажувам и јас.
Дека ако сакаше ќе го земеше тогаш.
Е сега дали е максимум не знам. Зошто Роналдо да вреди 9 и некој а кака 68?
Сигурен сум дека Челзи ќе дадеше многу повеќе но можеби желбата на Кака да игра за Реал беше пресудна.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не верувам дека Милан е заинтересиран за некој играч на Реал.
Доколку Милан е заинтересиран за Робен или било кој друг играч од Реал, направи грешка што не побара како дел од трансферот на Кака да биде вклучен и некој играч на Реал.
Реал и онака очајно го посакуваше Кака па ќе се согласеше и на таква варијанта. Милан беше во подобра позиција во преговорите, можеше да го процени Робен на многу помалку од она што Реал го бара.
Се менуваат мислењата, може и не беше на продажба тогаш Робен. Башка се спомнуваа размени, Перез не сакаше никого да мења тогаш, уште не се знаеше како и што ќе биде. Трансферот на Роналдо многу мења.
Можеа да земат 60 милиони и Робен ако го сакаа :toe:
Тоа би бил одличен трансфер за Милан, да не заборавиме имагинарен.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Се менуваат мислењата, може и не беше на продажба тогаш Робен. Башка се спомнуваа размени, Перез не сакаше никого да мења тогаш, уште не се знаеше како и што ќе биде. Трансферот на Роналдо многу мења.

Тоа би бил одличен трансфер за Милан, да не заборавиме имагинарен.
НЕ сум сигурен дека Реал беше во таква позиција да ги диктира условите. Бара играч кој не е за продажба, икона на тимот па Берлускони ќе си го процени колку што мисли дека треба и ќе бара за него тоа што сака тој. Па ако му одговара на Реал ќе се согласи и на тоа.

Затоа мислам дека Милан не е заинтересиран за никој играч од Реал, или пак финансиката ситуација во клубот беше полоша од што мислиме.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
НЕ сум сигурен дека Реал беше во таква позиција да ги диктира условите. Бара играч кој не е за продажба, икона на тимот па Берлускони ќе си го процени колку што мисли дека треба и ќе бара за него тоа што сака тој. Па ако му одговара на Реал ќе се согласи и на тоа.

Затоа мислам дека Милан не е заинтересиран за никој играч од Реал, или пак финансиката ситуација во клубот беше полоша од што мислиме.
Милан кажале цена, Перез можел да се обиде да ја симне цената со некој играч. Преговори се тоа.

Само пишав дека доколку се заинтересираат наводно Галијани има ветување од Перез дека имаат предност.
Дали се заинтересирани ќе видиме..
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас стојам на тоа дека Робен не е за во Милан.Барем јас не го сакам како играч...
Роналдо не вреди толку појше од Кака колку што решаваа други работи во Милан ,други во Манчестер.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Јас стојам на тоа дека Робен не е за во Милан.Барем јас не го сакам како играч...
Роналдо не вреди толку појше од Кака колку што решаваа други работи во Милан ,други во Манчестер.
За цената на Роналдо е крив Калдерон, мастурбираше две години на него па лупна 90 милиони како ништо. Иначе скоро иста вредност имаат.

Да се надополнам од горе...
Milan Keen On Real Madrid's Trio Of Sneijder, Van der Vaart & Robben
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Милан кажале цена, Перез можел да се обиде да ја симне цената со некој играч. Преговори се тоа.

Само пишав дека доколку се заинтересираат наводно Галијани има ветување од Перез дека имаат предност.
Дали се заинтересирани ќе видиме..
Не знам брат некако нема логика тоа. Доколку Перез сеуште немаше решено ќе почекаа уште некоја недела.

Најлогично решение ќе беше некој играч кој го сака Милан плус кеш.
Како можи да има предност Милан.. прмер за Робен ако некој сосема трет клуб даде 30 милиони а Милан дава 20.
За иста цена е ок, но како што рече и ти на трансфер пазарот се прегова и секој може да понуди различна сума.

Е сега на трансфер пазарот е интересно што за помала сума се плаќаат помали даноци кон државата.
Можеби се игра и на таа варијанта. Затоа Кака е проценет 68 милиони, е сега ќе следат трансфери на некој играч/играчи во Милан за наводно пониска сума токму поради давачките кон државата.
Сепак се работи за бизнис.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
За цената на Роналдо е крив Калдерон, мастурбираше две години на него па лупна 90 милиони како ништо. Иначе скоро иста вредност имаат.

Да се надополнам од горе...
Milan Keen On Real Madrid's Trio Of Sneijder, Van der Vaart & Robben
ако е навистина закон :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Читам на гоал дека Роси сакал да игра за Милан. Па би било многу подобро доколку го имаме него во своите редови отколку Џеко или Адебајор.

еве линк http://goal.com/en/news/10/italy/2009/06/17/1329768/giuseppe-rossi-declares-his-love-for-milan
Не бе, Роси сака да игра во Јувентус и да му биде замена на Дел Пиеро( барем додека се пензионира, за само 3-4 години:toe:)

Сме успеале да го земеме Маркети,ама нема да дојде ова лето туку наредното,кога на Дида ќе му истечел договорот.
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8286

Јас мислам дека подобро би било уште ова лето да си оди Дида..и тој зема голема плата.
Леле, која глупост е ова.:nesvest: Па одма треба да го земиме Маркети бе, алооо. Дида мора да биде продаден уште одма а на негово место да дојде Маркети. А и Дида зима околу 4 милиони по сезона, а Маркети не ми се верува да зима плата поголема од 1 милион.

Да се надополнам од горе...
Milan Keen On Real Madrid's Trio Of Sneijder, Van der Vaart & Robben
Можеби овој, ама не знам како би играл ако се знае дека цела сезона беше повреден.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.545
Поени од реакции
48.015
Трансферот на Сисоко е пред пропаѓање, не поминал на медицинскиот.....ради проблеми со ЗАБИТЕ!!!! аман еиии аман!!! :S
Иначе мене Робен ми е од по омилените играчи, кога би постоела некоја гаранција дека нема да се повредува ова би било феноменално :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Можеби овој, ама не знам како би играл ако се знае дека цела сезона беше повреден.
Јас мислам дека одличен би бил во Милан, ако продолжат со истата формација. Се гуши во формацијата на Реал. Сличен играч на Сидорф, така да мислам ќе се снајде.
Трансферот на Сисоко е пред пропаѓање, не поминал на медицинскиот.....ради проблеми со ЗАБИТЕ!!!! аман еиии аман!!! :S
Иначе мене Робен ми е од по омилените играчи, кога би постоела некоја гаранција дека нема да се повредува ова би било феноменално :)
:toe:
Како игра Роналдињо ? :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Трансферот на Сисоко е пред пропаѓање, не поминал на медицинскиот.....ради проблеми со ЗАБИТЕ!!!! аман еиии аман!!! :S
Иначе мене Робен ми е од по омилените играчи, кога би постоела некоја гаранција дека нема да се повредува ова би било феноменално :)

хахахахах дај линк
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Милан не е задоволен од медицинските тестови на Али Сисоко
Медиумите од Италија пренесуваат дека екипата на Милан го одложува за краток период официјализирањето на трансферот на Али Сисоко бидејќи не се задоволни од резултатите од медицинските прегледи.

Росоњерите пред неколку дена постигнаа договор со Порто за трансфер на Али Сисоко вреден 15 милиони евра и успеаа да постигнат согласност со играчот за личните барања. Sky Italia објави дека Росоњерите по вчерашните извршени лекарски прегледи над Али Сисоко не се задоволни од сдравствената состојба на левиот бек.
Се шпекулира дека Французинот има проблем со забите па сеуште не е ставен потпс на договорот иако се очекуваше во текот на денешниот ден Сисоко официјално да биде презентиран како ново засилување на Росоњерите.
Извештаите кои пристигаат од Италија говорат дека Сисоко сега ќе треба да направи дополнителни прегледи а агентот на играчот Роџер Боли наскоро ќе се сретне со Адриано Галиани.
Во меѓувреме управата на Милан се сретна и со агентот на Масимо Амбросини за да преговараат за продолжување на верноста на фудбалерот.
Договорот на Амбросини истекува во 2010 но по состанокот неговиот агент, Морено Роџе за медиумите само кратко изјави дека не е постигната согласност за продолжување на соработката.


:tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom