Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
првата песна..е .......немам зборови...мене како голем фан на реал ме наежи...па ми дојде нешто такво..баш поради навивачите да остане во милан...каква песна му направиле...ц ц ц ... да не ја има некој во мп3 формат ?? и текст ако може??
благодарам однапред
:pos::pos:
Песнава нормално не е напишана за него.
Westlife- That`s where you find love
симни си ја сам:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Pato 89 aj mrs od fan klubov sry za latinicava ama morav :mad:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
ako do dademe kaka koj ke go kupat so parite be???
da go vrate gurkuf nazad ok ke bese ama galijani i negovata glupa politika!!!
ama bas stvarno nemam nikakva ideja koj bi mozel da go zameni???
a procitav nekade deka navodno celzi daval 30 mil. za pirlo. e nego za tia pari pod hitno mozat da go prodadat!!!
a i veke ako namislile da go prodadat kaka barem da zemat nekoj od holanganite kaj nas snajder van der vart ili roben.
nemozam da go zamislam milan bez kaka!!!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Навиваме сите за клуб кој има најглупав сопственик на свет кој вика дека е во минус од МИЛАН,а уствари незнае колку пари има заработено само од продавање на играчи и кој има една иста политика од кој е дојден во МИЛАН да ги продава најдобрите играчи.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
arno arapite go baraat milan.podobro da go dadat barem nema da gi prodavaat glavnite igraci. sega imam mislenje za milan deka e od oni klubovi koi imaat igraci a poradi toa so nemaat dovolno sredstva nemozat da gi zadrzat a ne deka e eden od najuspesnite glupovi u istorijata na fudbalot!!!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мене искрено ова ми нема логика повеќе. Ја прифаќаат понудата па после викаат ќе го молиме да остане. Па не прифаќај понуда бе човече, поштеди не сите од маките.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
ау бе колку не се замарам со ова,

Зарем не гледате дека понудата е прифатена, ова се дешава втор пут ( после сити зимоска ), колку и да го сака тимот ќе види дека се алчни овие двајца и ќе си иде офкорс.

А и мене не ме тепаат толку патетике и емоције, добар играч ништо појче, отидне отидне шо би рекол Пејо " путуј игумане" нека му е со среќа, а мие че си се фокусирамо кон наредната сезона и то је то
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Навиваме сите за клуб кој има најглупав сопственик на свет кој вика дека е во минус од МИЛАН,а уствари незнае колку пари има заработено само од продавање на играчи и кој има една иста политика од кој е дојден во МИЛАН да ги продава најдобрите играчи.

Па не навивај кој те тера де..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И сега, кога точно ке се знае официјално што и како со Кака? Мислам дека тој е најбитен, Пирло слободно може да си оди :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
И сега, кога точно ке се знае официјално што и како со Кака? Мислам дека тој е најбитен, Пирло слободно може да си оди :)

Пирло нека си оди ќе кркнеме 30мил :),денеска ќе се знае дали ќе си оди дали не ќе биде тежок ден :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ау бе колку не се замарам со ова,

Зарем не гледате дека понудата е прифатена, ова се дешава втор пут ( после сити зимоска ), колку и да го сака тимот ќе види дека се алчни овие двајца и ќе си иде офкорс.

А и мене не ме тепаат толку патетике и емоције, добар играч ништо појче, отидне отидне шо би рекол Пејо " путуј игумане" нека му е со среќа, а мие че си се фокусирамо кон наредната сезона и то је то
Мој човек. :cuc::cuc:


Добро бе луѓе, стварно...шо се замарате? Зарем не сфаќате дека Милан нема шанси да го пуште Кака, барем не после заминувањето на Гуркуф. Ве читам сите овие денови додека сум баниран и ви се смеам...у пм.
Гуркуф да останеше, јас можеби и би го дал Кака. Гуркуф ќе беше дирекна замена за Кака, башка и со 70-те милиони, ќе можевме да го направиме најјакиот тим после Барселона и Манчестер.

Среќен сум што ги читам последниве шпекулации дека Пирло ќе си оде. Дечкото едноставно е тапа...дали не му се игра веќе фудбал, дали веќе неможе да игра, којзнае.
Мислам дека како негова замена треба да се земе некој од:Ернанес, Велосо, Хамшик, Д'агостино или Инлер.
Мислам дека најдобра опција би била да го земеме Д'агостино. Само шо дечките од Удинезе си го прецениле па бараат 30 милиони за него, ама кај и да е ќе попуштат.

Исто така се радувам на шпекулациите за Сидорф. Нема потреба повеќе да разлагам за него. Само не знам кој играч би го земале како негова замена. Оти Сидорф може да игра на повеќе позиции во средината. Има некој идеја? :) :)

Каладзе не треба да се продава у никој случај, дечкото е одличен дефанзивец...само да е фит.

Одо мислам дека треба да си оде...беше една од послабите алки во тимот на Баерн оваа сезона.

Од овие последните шпекулации, како: Форлан, Кјаер, Малуда, Де Силвестри и Зигони. Интересни играчи во секој случај.

Претседателот на Палермо, си кажа дека Кјаер кошта 12 милиони. Мислам дека не е голема пара за дефанзивец како Кјаер...кој според многумина портали беше во тимот на годината на Серија А, а има само 20 години.

Малуда нема да го коментирам, не ми се свиѓа.

Зигони би сакал да го земеме, само 18 години има, за него најзагреани сме ние и Јуве...за 1 милион би требало да г земеме.

Де Силвестри е одличен играч, ама на таа позизија ги имаме:Замброта, Антонини, Матиони, Бонера и Фламини.

Форлан е одличен играч, само што е стар, веќе има 30 години. Сепак доколку игра уште 2 сезони како оваа, би го сакал у тимот.


Исто така се поактуелно е влегувањето на Арапите во Милан. Тие сакаат да земат одреден % од Милан, а даваат многу пари.... Со тие пари Милан би можел да застане на нозе и да не помисле да ги продава најдобрите играчи...тука да купува најдобри играчи од други тимови :) :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Форлан е одличен играч, само што е стар, веќе има 30 години. Сепак доколку игра уште 2 сезони како оваа, би го сакал у тимот.
Ej, колку што гледам (според изјавите и откачувањето на старите играчи) ке се прави млад тим на Милан, легијата на старците ке премини во Челзи :vozbud:, така да не се надевај на купување 30 годишни играчи :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ej, колку што гледам (според изјавите и откачувањето на старите играчи) ке се прави млад тим на Милан, легијата на старците ке премини во Челзи :vozbud:, така да не се надевај на купување 30 годишни играчи :)
Абе 30 годишен, 30 годишен, ама да го имаме две сезони и да дава по 32 гола у 33 средби....:vozbud::vozbud::drk:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Голгетер е Форлан со глава не промашува исто така и со нога е добар..со Пато во напад ќе пумпаат противници.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Голгетер е Форлан со глава не промашува исто така и со нога е добар..со Пато во напад ќе пумпаат противници.
Има многу подобри и помлади што можат да се земат за сумата која се спомнува за Форлан.Јас некако не верувам дека тој е створен за голема екипа.Такви играчи една година пукаат и даваат многу голови,наредната сезона ги нема никаде.
Јас никако не би дал 22 милиони за Форлан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom