Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Како бе може на овие фанови да каже "Заминувам во друг тим":cry:


Последново видео од 3.00 е за памет за Берлускони.
Не ги заборавај тие моменти, да не беше Кака во 2007 наместо титула од лш можеше да биде титула од уефа :/
Ти изгледа само гледаш клипчиња од фановите на милан..не си видела од другите тимови..па велиш како може на овакви навивачи да им каже дека си оди...хаха а они 6-7 души викаат КАКА КАКА ... :))))))
Ме насмеа срце..! ..mwa
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ти изгледа само гледаш клипчиња од фановите на милан..не си видела од другите тимови..па велиш како може на овакви навивачи да им каже дека си оди...хаха а они 6-7 души викаат КАКА КАКА ... :))))))
Ме насмеа срце..! ..mwa
Најди ми ти паметниот видеа со други фудбалери кои сакале да заминат а фановите организирале протести, му пееле ЦЕЛ натпревар, толкав број транспаренти и собирале пари за да му дадат на претседателот да не го продаде играчот
Ајде срце mwa
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
VI GO ZEDOVME KAKA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MAMETO VASE GO MRAZAM OSVEN KAKA I SEVA KOPILINA SO NAJUBAF TIM GUBITE
Сисај бе, и вие имате најдобри играчи па по 6 гола примате :bip:
 
N

navivacka

Гостин
VI GO ZEDOVME KAKA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MAMETO VASE GO MRAZAM OSVEN KAKA I SEVA KOPILINA SO NAJUBAF TIM GUBITE
Лол што ке да беше ова,ај гитла да те нема,кој и да дојде џабе ви е...

Дај официјална изјава дека заминал а така не...
најубав клуб my ass
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Лол што ке да беше ова,ај гитла да те нема,кој и да дојде џабе ви е...

Дај официјална изјава дека заминал а така не...
најубав клуб my ass

and my ass too :pos2:


Како што се одвиваат настаните Какито ќе ни иде, само да видимо кој ќе се земе, јас сум искрено оптимис у врска Рони догодина :vozbud:

А за засилувања едно екстра име ќе мора да се купи, ја мислим Ето, со Пато ке бидат екстра :vozbud:

За у среден ред Хернанес би се уклопил одлично доколку остане овој среден ред, а доколку замине Пирло ја тие пари би ги дал за Паломбо имаше и за него шпекулации топ играч

А за назад све мислим дека на крај ќе го земеме Мексес, он изјави дека заминува 100 % ако Рома не влезе у ЛШ

голман мислим дека уште догодина нема да ни треба, но не ќе е на одмет, видов у Каљари последниве неколку утакмице бранеше Лупатели што значи дека Маркети може да си замине :smir:
 
Т

Топџија

Гостин
Не обрнувајте внимание на Анел11. Се работи веројатно за дете не постаро од 10 години. Сите негови 13 постови се со пцуење и навреди и во глобала ГЛУПОСТИ.

Назад на тема:

Заминувањето на Кака не треба да го сватите толку трагично. Тие пари може да се искористат за доведување на двајца првокласни играчи во средината и плус ако имало пари предвидени за трансфери независно од продажбата на Кака, може да се направи целосна реконструкција на тимот.
Сваќам јас што значи Кака за вас навивачите, меѓутоа мое мислење е дека интересите на клубот(во прва рака титули) се пред било чие име. Затоа судете за трансферот по завршување на преодниов рок , па дури и на крај на сезоната. Само тогаш ќе може да се заклучи колку бил паметен потегот на управата.
Поздрав:helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
VI GO ZEDOVME KAKA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MAMETO VASE GO MRAZAM OSVEN KAKA I SEVA KOPILINA SO NAJUBAF TIM GUBITE
:toe::toe::toe::toe:
Лол што ке да беше ова,ај гитла да те нема,кој и да дојде џабе ви е...

Дај официјална изјава дека заминал а така не...
најубав клуб my ass
:back::back:
and my ass too :pos2:


Како што се одвиваат настаните Какито ќе ни иде, само да видимо кој ќе се земе, јас сум искрено оптимис у врска Рони догодина :vozbud:

А за засилувања едно екстра име ќе мора да се купи, ја мислим Ето, со Пато ке бидат екстра :vozbud:

За у среден ред Хернанес би се уклопил одлично доколку остане овој среден ред, а доколку замине Пирло ја тие пари би ги дал за Паломбо имаше и за него шпекулации топ играч

А за назад све мислим дека на крај ќе го земеме Мексес, он изјави дека заминува 100 % ако Рома не влезе у ЛШ

голман мислим дека уште догодина нема да ни треба, но не ќе е на одмет, видов у Каљари последниве неколку утакмице бранеше Лупатели што значи дека Маркети може да си замине :smir:
Брат, нема шанси Паломбо да биде замена за Пирло...можеби за Гатузо, ама за Пирло, НЕ. За Пирло замена би бил Ернанес. :smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Кака ги поминал лекарските прегледи со Реал Мадрид во болница во Ресифе

Бразилските медиуми пренесуваат дека Кака веќе ги поминал лекарските прегледи со екипата на Реал Мадрид и вечер ќе одржи прес-конференција на која ќе разгорава за својата иднина

Globoesporte вчера објави дека првиот човек на лекарскиот тим на Реал Мадрид, Хуан Карлос Вернандес вчера пристигнал во Бразил за да ги изврши медицинските прегледи над Кака потребни за комплетирање на трансферот на плејмејкерот.

Бразилскиот портал објави дека утрово (по Бразилско локално време) Кака го напуштил хотелот во која е сместена Бразилската селекција и во придружба на неговиот татко и консултантот се упатил кон болница во која требало да се извршат лекарските прегледи.

Исто така во придружба е и првиот човек на лекарскиот тим на Бразил, Жозе Луис Рунко заедно со уште тројца преставници на Реал покрај докторот Хернандез.

Медицинските тестови тртеба да се извршат во две болници и Кака веќе ги завршил тестовите во Клиниката IPORK која е во сопственост на Ромеу Краусе.

“Јас сум пријател со Рунко и Кака требаше тука да ги изврши тестовите. Колегите од Шпанија ќе ги соберат резултатите и ќе ги испратат во Мадрид.”

За да се избегнат гужвите – многу фанови се обидуваат да стигнат до Кака – цел еден кат од клиниката бил испразнет и резервиран за прегледите на Кака.

Се очекува вечерва најпрво Милан да го потврди трансферот а потоа и Кака на прес-конференција (околу полноќ по наше време) да ги објасни деталите од преселбата во Реал Мадрид.

Претходно, Marca објави дека Кака официјално ќе биде презентиран како нов фудбаелр на Реал Мадрид на 30 јуни.
:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 
P

pepito*

Гостин
VI GO ZEDOVME KAKA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MAMETO VASE GO MRAZAM OSVEN KAKA I SEVA KOPILINA SO NAJUBAF TIM GUBITE
Не му замерувајте!:toe:
А Реал нека продолжи да им зима направени ѕвезди на другите клубови,кога незнае клубот да направи ѕвезда!Они незнаат што значи тоа да ти го земат играчот кој го предводел клубот и играчот со кој навивачите се гордееле!!!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
VI GO ZEDOVME KAKA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MAMETO VASE GO MRAZAM OSVEN KAKA I SEVA KOPILINA SO NAJUBAF TIM GUBITE
оди дома да пиеш млекце бе клошарче едно треба да кренеш 2 прста за да пишуваш за кака.ја незнам зашто не добива Бан овој :uvo: ајде кој е за бан нека крене рака ???:)...Сакав да кажам дека кога бевме јаки со Шева отиде во Челзи па на Милан му тргна и дојде ерата на Кака,си оди тој доаѓа нешто ново....:vozbud: јако ке биде и без него,Донт вори ! Срамота е најтрофејниот клуб да плаче за 1 играч,не сме за џабе Миланези.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
VI GO ZEDOVME KAKA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MAMETO VASE GO MRAZAM OSVEN KAKA I SEVA KOPILINA SO NAJUBAF TIM GUBITE
Ти изглеа ретард си или си многу мал па не знаеш што пишуваш.Твојот реал по 6 гола прима а нас ни збориш. Ако остане кака (шансите се 99% наспрема 1%) ке ти се смеам цел живот
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Незнам на кој повеќе да му се смеам, на него што пишува или на вас што му одговарате.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
brazilskata federacia go oficializira transferot na kaka od milan vo real madrid :s:s:nesum::nesum:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
brazilskata federacia go oficializira transferot na kaka od milan vo real madrid :s:s:nesum::nesum:
Само пишаа дека е на прегледи, нема ништо официјално. Страната на Реал е down од многу посетители. Чекаме на Милан страната :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom