Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Покрај оние одлични натпревари мислев дека ке немаме изгубен натпревар до крај на сезонава но денес бевме најлоши сезонава.

Лоша формација на почетокот и уште полоша игра. Ни на Галијани не му се веруваше тоа што се случува на теренот а он ке ми склучувал договор со неговото другарче Перез:sakas_ust


Само да го задржиме 2 место (или во најлош случај 3) инаку неможам пак да ги гледам во уефа со толку добри фудбалери во тимот:nesum:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Покрај оние одлични натпревари мислев дека ке немаме изгубен натпревар до крај на сезонава но денес бевме најлоши сезонава.

Лоша формација на почетокот и уште полоша игра. Ни на Галијани не му се веруваше тоа што се случува на теренот а он ке ми склучувал договор со неговото другарче Перез:sakas_ust


Само да го задржиме 2 место (или во најлош случај 3) инаку неможам пак да ги гледам во уефа со толку добри фудбалери во тимот:nesum:
Извини вака ама те молам да ми ги наброиш кои се тие:? Јас освен Кака и Малдини не гледам други такви...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Извини вака ама те молам да ми ги наброиш кои се тие:? Јас освен Кака и Малдини не гледам други такви...
Имаме многу добри фудбалери. Кака, Малдини, Пато, Роналдињо, Замброта... но некако неможат да се покажат и да си ја задржат добрата форма. Но ни требаат млади фудбалери а не да ги собираме старците од други тимови
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хм ... се мислев дал да пишам ... и ај ..

Ја пак ке кажам ... Срамота е да се плука по Анчелоти покрај сите успеси што им ги даде на фановите на Милан ... Исто така СРАМОТА е да се бара од него нешто повеќе да стори со екипа во која шала на страна ... повеќето од играчите се со поминат временски рок ...

Може грешам ама ете ... Сите видовме без Кака Милан колку кола неможеше да сврзе победа по ред така ? Време ви е за некоја измена ... Ниеден клуб неможе да очекува да освои нешто без ниеден асален трансфер ... поготово не екипа како Милан која МАКА МАЧИ со ПОВРЕДИ и дали на 2-3 утакмици до сега настапила во полн состав (освен таа со Интер првата ...не ми текнува на друга :nesvest:)

Треба Берлускони да го одврзе ќесето ...Доста се глупира со изјавите дека сака поискусни играчи во екипата ...Времето на тие им поминува ... Освен Малдини кој што сеуште е столб во одбраната на Милан со 4000 години ... Играчите како Каладзе/Јанкуловски/Сидорф и остали треба да си одат и нормално да се земе некое АСАЛНО засилување за тие позиции

Се надевам не го земавте постов при душа ... беше со најдобри намери иако го мразам клубов

Позз.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Имаме многу добри фудбалери. Кака, Малдини, Пато, Роналдињо, Замброта... но некако неможат да се покажат и да си ја задржат добрата форма. Но ни требаат млади фудбалери а не да ги собираме старците од други тимови
Кака и Малдини да ама другиве се средно жалосни сезонава со чат пат по некој жар на 2 утакмици, ниту ги играат надвор од позицијата, ниту имаат проблеми си тренерот, ниту има лош морал...само едноставно има лоши играчи:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ми кажаа дека секогаш кога да му треба на Милан на Удинезе секогаш се пуштало..пред незнам колку години на Милан кога му требало последно коло победа на гостување против Удинезе,Милан славел многу убедливо исто така и во првиот дел на сезоната кога Милан беше во мала криза Милан тепаше 5-1 но нема врска сепак и на Милан му требаше па..грешка на Анчелоти со Фламини мислам дека беше голема..Кака и Пато не беа многу добри но не беа и лоши..пенал незнам дали имаше но сепак од оваа сезона пишавме крст на титула ќе гледаме да го задржиме второто место.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ми кажаа дека секогаш кога да му треба на Милан на Удинезе секогаш се пуштало..пред незнам колку години на Милан кога му требало последно коло победа на гостување против Удинезе,Милан славел многу убедливо исто така и во првиот дел на сезоната кога Милан беше во мала криза Милан тепаше 5-1 но нема врска сепак и на Милан му требаше па..грешка на Анчелоти со Фламини мислам дека беше голема..Кака и Пато не беа многу добри но не беа и лоши..пенал незнам дали имаше но сепак од оваа сезона пишавме крст на титула ќе гледаме да го задржиме второто место.
мислам дека си во право крај на сезона е и нормално дек ќе им пуштат бодови затоа што на милан и не му требаат нешто многу бодови дали 2 или 3 место исто ни се фаќа следната ако не се лажам играме со фиорентина која се мачи за 4 место па така да и таму не очекувајте добар резултат :toe::toe::toe::helou::helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Хм ... се мислев дал да пишам ... и ај ..

Ја пак ке кажам ... Срамота е да се плука по Анчелоти покрај сите успеси што им ги даде на фановите на Милан ... Исто така СРАМОТА е да се бара од него нешто повеќе да стори со екипа во која шала на страна ... повеќето од играчите се со поминат временски рок ...

Може грешам ама ете ... Сите видовме без Кака Милан колку кола неможеше да сврзе победа по ред така ? Време ви е за некоја измена ... Ниеден клуб неможе да очекува да освои нешто без ниеден асален трансфер ... поготово не екипа како Милан која МАКА МАЧИ со ПОВРЕДИ и дали на 2-3 утакмици до сега настапила во полн состав (освен таа со Интер првата ...не ми текнува на друга :nesvest:)

Треба Берлускони да го одврзе ќесето ...Доста се глупира со изјавите дека сака поискусни играчи во екипата ...Времето на тие им поминува ... Освен Малдини кој што сеуште е столб во одбраната на Милан со 4000 години ... Играчите како Каладзе/Јанкуловски/Сидорф и остали треба да си одат и нормално да се земе некое АСАЛНО засилување за тие позиции

Се надевам не го земавте постов при душа ... беше со најдобри намери иако го мразам клубов

Позз.
Е што освои? Едно скудето и 2 лш за 8 години седење на клупата на Милан?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
2 лш малце се =) ?

Анчелоти направи лоши комбинации на неколку утакмици ... ама со тој тим што го има на располагање .... Толку треба да очекувате ....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
2 лш малце се =) ?

Анчелоти направи лоши комбинации на неколку утакмици ... ама со тој тим што го има на располагање .... Толку треба да очекувате ....
па за интер да ти кажам право и многу се..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
aaaa ама сум пист офф еј

го бранев го бранев ама и мене веќе преку К ми е со тактикеве глупи.

не памтим од кога не смо играле вака лошо. Преодна оценка им давам само на Амбро и на Дидо другиве свите крш

Ајде дебели имаш благослов да си заминеш и од мене, само да не ни ги чепка Кака и Пирло, уствари ако може да се земе добра паричка земи си го и Пирло со тебе :smir:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Е што освои? Едно скудето и 2 лш за 8 години седење на клупата на Милан?
Абе колку и да ја усра вечерва Анчелоти, ти испаѓаш дебил.....ретко се дешава тим да освои ЛШ двапати за 8 години...а не па тренер. Ај не треси зелени.
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
ne se razbiram od fudbal kojznae kolku ama toa so penalot kakva utka naprai sudijata,bruki.
I normalno eden gol poremeti i cela igra.I dvata tima ne odigraa boznae kako.Roma moze da gi tepat ama od Fiorentina ke izgubat i ako Juve gi tepa trive utakmici togas i vtoro mesto ke im izbega.A bas vrvni poedinci ima vo timov,zalno za Milan :)
A gi sakam dosta
A i se nadevam deka Juve nema taka lesno da pominat so Lazio i Atl
Cestito do inter no koj gi *** :) i onaka ne gi sakam
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.746
Дај бе пријвавувајте провокации и слично, не за друго, се остаивте врз типката за Интер, ке налета некој од админиве ке испобанира безвезе . . . избришани се нејзините постови, аналогно на истово и постовите на оние кои ја цитираа, поздрав .
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
aaaa ама сум пист офф еј

го бранев го бранев ама и мене веќе преку К ми е со тактикеве глупи.

не памтим од кога не смо играле вака лошо. Преодна оценка им давам само на Амбро и на Дидо другиве свите крш

Ајде дебели имаш благослов да си заминеш и од мене, само да не ни ги чепка Кака и Пирло, уствари ако може да се земе добра паричка земи си го и Пирло со тебе :smir:
И ја го бранев ама кога прави кардинални грешки па фала богу дека треба да си оди..нека најде Берлускони со ќелавиот еден асален нека ангажираат на пример Рајкард според мене ќе биде супер..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom