Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не дека заслужи Удинезе да води, ама и Милан не игра нешто убаво...
И судијава мамата да му ја ебем, првин не суди офсајд (тоа Дида што одбрани на 2 пати), а после уште и пенал им дава што си немаше врска со пенал па и жолт уште.

Со ваква игра тешко пресврт да им напраемо...
Шо не му даде црвен, ако е фал за црвен е. Апла фкрај тенденциозно, од ова по апла не можи да биди. Ај грешка разбирам ама вакви моменти многу ме нервират, а премногу ги имаше ова година.

Не се сеќавам на сите ама голо со рака на Адриано, пеналот на Дел Пиеро чист офсајд, со Торино пенал над Роналдињо и од другата страна непостоечки пенал против Милан и незнам уште колку намерни судиски грешки.

И сега ако ми речи мене некој дека „офсајдот“ на Кака се споредва со офсајдот од 5 метри на Интер, го дискредитирам без збор како безнадежен ментално предизвикан ретардос. Па не било тенденциозно судењето, абе кој ве еба сите.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Маме им ебан и на судијата и на помошникот два пати не заебаја, прво кога не суди офсајд за чиста шанса на Удинезе, после пенал без никаков контакт суди.

Иначе и ние ич не играме добро.


Замброта и Јанкуловски катастрофа играат, Сендерос - добар, Малдини - добар.
Фламини се труди, трча го има секаде на теренот, Пирло се обидува да креира некоја шанса со долга топка за Пато, а тој не може против четворица. Сидорф ништо не прави, само си се шета по теренот. Кака се извади со шансата на крај инаку и тој слабо. За Пато кажав, не може против четворица, мора дебелиот да го стави Инзаги, вака ништо не прајме.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Гуркуф денеска ако видов убаво гол и 2 асистенции, знам дека лигата во Франција е прилично послаба од италијанската ама ова е веќе маестрално. Цела сезона ја изигра без падови, константно добро, асистенции и голови и цел тим на грб го носи.
Дебитираше исто така и во дресот на Франција, изигра неколку топ утакмици и таму и даде еден евро гол...незнам што треба да направи дечкото повеќе за да и докаже на хиерархијата на Милан дека заслужува да игра наместо Сидорф, а и од време на време да го одмара Пирло.

Некои ке речат ги знаеш Милан преферираат со искусните и мене ми е јасно тоа, ама што кој кур тогаш биле заинтересирани и го купиле?!?! Емерсон им беше паметната инвестиција? Вогел?

Незнам само каде им е мозокот на Берлу и Галијани, зарем не приметуваат дека играта ни е срање и дека очајно треба нова млада свежа крв за да се вратиме на старите патеки каде што бевме...сите напредуваат само ние стоиме во место со некои испукани куршуми се врткаме...

Неможам да го гледам Милан ваков, ова НЕ е тимот кој го знам и за кого навивам откога знам за себе!!!
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
овој Риццоли не уништи да му ебам се... Ако изгубиме од Удинезе тоа ке е незгодно,Нема шанси да си го дозволиме тоа мора да се пушта Роналдињо на местото на Сидорф(ного ја влече топката,ја коче акцијата),Само да не го извади од игра Пато,право нема ни да ми се гледа:vozbud:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Гуркуф денеска ако видов убаво гол и 2 асистенции, знам дека лигата во Франција е прилично послаба од италијанската ама ова е веќе маестрално. Цела сезона ја изигра без падови, константно добро, асистенции и голови и цел тим на грб го носи.
Дебитираше исто така и во дресот на Франција, изигра неколку топ утакмици и таму и даде еден евро гол...незнам што треба да направи дечкото повеќе за да и докаже на хиерархијата на Милан дека заслужува да игра наместо Сидорф, а и од време на време да го одмара Пирло.

Некои ке речат ги знаеш Милан преферираат со искусните и мене ми е јасно тоа, ама што кој кур тогаш биле заинтересирани и го купиле?!?! Емерсон им беше паметната инвестиција? Вогел?

Незнам само каде им е мозокот на Берлу и Галијани, зарем не приметуваат дека играта ни е срање и дека очајно треба нова млада свежа крв за да се вратиме на старите патеки каде што бевме...сите напредуваат само ние стоиме во место со некои испукани куршуми се врткаме...

Неможам да го гледам Милан ваков, ова НЕ е тимот кој го знам и за кого навивам откога знам за себе!!!

Во целост се слагам со тебе тоа е тоа играме мизерно...
Промени од корен треба иначе ништо не праиме вака и дебелото надвор од клубот после оваа сезона
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ја усравме работата :nesum:

Утре Јуве нека победи и топ ќе е. А нас ни следат Рома и Фиорентина. Многу лесно може да бидеме не само трето него и четврто место :lut:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Maфтам со бело шамивче!!!:pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.500
Поени од реакции
5.481
Ништо, џабе го браниме Анчелоти (некои)...
Го ваѓа од игра Фламини кој 3 утакмици по ред игра одлично а го остава да игра оној умрениот, нашиот... Јанкуловски :toe:
Убаво си игравмо со Фламини десно а Замброта лесно, незнам шо изиграва сеа.

Примаме 2 гола од Удинезе... тоа е коа го нема Фавали у одбрана :toe: :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Дечки, па и одличен тим има Удинезе, башка и дома игра....судијата и тоа резултира со 2-0.
Кога ќе видиш дека имаат многу подобри: голман и одбрана од нас, одлична средина и одличен напад...:toe:
 

Jasminka-INTER

ГО САКАМ ИНТЕР
Член од
27 април 2009
Мислења
72
Поени од реакции
10
Дечки, па и одличен тим има Удинезе, башка и дома игра....судијата и тоа резултира со 2-0.
Кога ќе видиш дека имаат многу подобри: голман и одбрана од нас, одлична средина и одличен напад...:toe:
Жално едно Удинезе ви стана гигант.
И реално Удинезе има подобра екипа.
Ај летово Силвио нека го одврзи ќесето и нека донеси некоја звезда од Премиера или Премиер лигата.
А фали уште КАКА да го продаде и тогаш ништо од Серија А.
Цела лига има само 2 супер звезди: Кака и Ибракадабра.
За доброто на Сериа А , несакам да слушнам дека го продаваат Каака.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.263
Поени од реакции
8.376
Во целост се слагам со тебе тоа е тоа играме мизерно...
Промени од корен треба иначе ништо не праиме вака и дебелото надвор од клубот после оваа сезона
Коренита промена требаше да се направи минатото летопосле неуспешната година . Кога ќе се постигне некој неуспех едноставно треба да се почне од ново но ние мислам дека направивме грешка ние само замижавме и прејдовме преку тој неуспех како ништо да не се случило останавме да го поддржуваме Анчелоти кој ни го докопа гробот. Немавме некое како да кажам ДОБРО засилување макар и да е ептен скапо платено а да се пронајде во Милан и да му помогне на Милан едноставно да го дигне! Глејте ова со Роналдињо почна се убаво ама незнам што се случи изгледа ја нема уште таа магија во Роналдињо па да прави чуда на теренот 90 минути. Некако не ја разбирам политиката на клубот незнамшто се случува нема некоја сериозна замисла - цел која клубот треба да ја направи за да се врати на старите патеки. Во Милан треба мотивација едноставно играчите да сватат за кој клуб играат, треба строгост почитување Хиерархија .Многу од сегашниве игачи незаслужуваат да го носат дресот на Милан баш од таа причина што незнаат да почитуваат! Ајде нека се осмели некој да ми каже некое име од играчиве што ја изигра константно добро цела сезона? Нека ми каже некој кога Анчелоти ја пронајде добрата тактика , нели беше прекасно сватено дека треба да се игра секоја утакмица со 2ца напаѓачи? Срам ми е што не шупчат во италија некои клубови како Удинезе Џенова Реџина Болоња Лече срам ми е. Едноставно прво треба да се направат промени во уредувањето мислам дека и оној ќељавион веќе претерува и треба негова смена , нов трењер што ќе ужива голем авторитет кај играчите а исто така и кај управата зашто џабе се сите засилувања ако не се по желба на трењерот чист пример имињата што Милан ги донесе во трансвер периодот 70% од натпреварите ги поминаа на клупа а башка па и се продолжува трендот на носење стари истрошени фудбалери па дури и Галијани несрамно изјавува ,,Јас сакам поискусни фудбалери!'' .Слаба е организацијата во клубот и сите неуспеси се должат на недоволно јаките врски управа-трењер-играчи! Бидејќи неуспеавме да воведеме промени минатово лето овие лоши мигови многу брзо ќе ни се повторат во наредните години!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Очајно, понемоќен Милан не сум видел со години.
Сендерос, Јанкуловски, Роналдињо, просечно играчи, тие не би можеле ни да играат прва постава за Болоња.

Ве читам викате да сме го купеле Сендерос, Дармиан е 3 класи подобар од него.
Калибар играч ко за у Стоук, Хал и сличните тимови.

Наместо да купуваме играчи како Видиќ, Тевез, Маскерано, Ван дер Варт, Снајдер, ние се аадоволуваме со Сендерос и со некои си Уругвајци што дошле од некоја си третокласна екипа, без физичка предиспозиција бе ништо!

Филозофски сум настроен нешто вечерва, ме фати носталгија за времињата на Стам, Неста, Сержињо, Бироф, Шева, Руи Коста, Албертини, Бобан, Савичевиќ, тогаш неможеше да се покаже со прст на ниеден играч и да се каже лош збор или да се каже овој е слаб!!!

Мизерно мизерно, а што е најтрагично негледам излез од спасов, Галијани и понатаму си изјавува дека сака поискусни играчи во Милан, а сме тотално надиграни од просечните тимови во Сериа А,земавме само едно дерби против Интер и тоа едвај, слабиот Јувентус не го победивме ниеднаш освен во Бира морети и таквите натпреварувања!

П.с Најдобро би било кога Милан не би одел во Лига на шампиони, срамота ке биде тоа да се гледа што ке ни прават моменталниве моќници во фудбалов.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Шо друго да се кажит

:violent1:Карло Анчелоти

ако не си заминит и не се промени политиката во клубот не знам до кај ќе одиме
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Прием и честитањето се одржува во ФАН КЛУБ ИНТЕР.
И вие сте добредојдени да честитате како што е ред.
поздрав од ШАМПИОНИТЕ ИНТЕР

:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom