Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Второ полувреме катастрофа!
Аман бе, зашто таква игра.
Го очекував моментот кога ќе дадат гол Џенова.
Се зезнавме јако, самите сме си криви.

Што убаво прво полувреме игравме. И на крај се зезнавме.

BULLSHIT!

Од натпреваров сум презадоволна од Бекам. Најсериозно ме изненади:)
Не само ради погодокот, него и постојано трчаше. Го имаше на цел терен и одбрана и напад.
И јак дриблинг имаше Пато, браво и за него.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ужасно, ужасно само тоа можам да кажам.

Почнувајќи од тоа дека изиграа сите добро, а толку да се нема желба да се направи нешто пред гол, срамота е да бидеш немоќен да и дадеш гол на Џенова.

Анче, стандард да даде господ пичка да не видиш до крајот на животот копиле нејадено.

Незнам дали сте приметиле ама јас 3 години веќе го тупам на форумов да си иде таа будала од тренер, да ти ги ебам измените!
КАЈ СЕ ВИДЕЛО БРЕ ТИМ ОД НАЈВИСОК СВЕТСКИ РАНК ДА ИГРА БЕЗ НАПАГАЧИ, ДА СЕ БРАНИ ОД ЏЕНОВА!
ОТКАЗ!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Мајката да ти ја изнаебам Карло
СЕ брани со Џенова деген со тапија,уживај дека ќе ги стигнеме интер шупачино една
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Леле бе како можи толку малер да се овие Милан бе. Аман оние Џенова еднаш шутнаја на голо цел натпревар. По бе пичку матер проколнат тим. Крфта да му ебам ќе се испоразболам од нервози. Ми ја изгорија душата денес.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
- да покриеше Фавали на време немаше да има центаршут
- да се потргнеше Фавали еден чекор понапред ќе имаше офсајд немаше да важи голот

ама тоа е, реален резултат е овој...
до кога ќе се браниме од Реџина, Болоња, Лече, Џенова...


Место да го искористимо киксот на Јуве ние киксирамо со нив :nesum:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ништо одма смена на тренерот више го претера овој Милан се брани од џенова од 70 минута кај го има ова срамота после титули сакаме.:kesa:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Анчелоти којзнае по кој пат ја заебува на крај ! :toe: УМРЕН ТРЕНЕР МЕСТО ДА ИГРА НА НИВНА ПОЛОВИНА НАЈУБАВО ТАКА КЕ СЕ ОДБРАНИ ТОЈ ГИ ВАДИ ПАТО ГО СТАВА СЕНДЕРОС ОМФГ МЕСТО ДА ИСКОРИСТИМЕ ШТО ИЗГУБИ ЈУБЕ НИЕ 1-1 :uvo:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Интер ни бега 8 комада кај ќе ги стигнеме сега:tapp:.Одат шансите за титула.:jaj:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Тоа е момци, Интер со играч помалку цела утакмица игра и победува, а ние со играчи повеќе неможеме да победиме (под играчи повеќе рачунам Кака како за 2ца, Пато за 2ца, и Малдини:))
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Тоа е момци, Интер со играч помалку цела утакмица игра и победува, а ние со играчи повеќе неможеме да победиме (под играчи повеќе рачунам Кака како за 2ца, Пато за 2ца, и Малдини:))
ДА потсетам интер го има Мурињо за тренер(не се повлекува уште од 70 мин без центар фор да игра).
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ДА потсетам интер го има Мурињо за тренер(не се повлекува уште од 70 мин без центар фор да игра).
Барези ни беше тренер оваа утакмица :helou:
Понекогаш е и до играчите финтата, ама понекогаш...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Денеска Илија Темелковски ни беше тренер, незнам колку приметивте Кака беше ПРЕморен еден спринт неможеше да фати убаво и ниеден пас немаше сила да даде и не го извади за да го стави тој убаво исончаниот.
Ама храбриот наш Илијачоти го извади најмладиот на терен со највеќе енергија и според мене најсвеж, барем така делуваше!

П.С Малдини, немам што да кажам повторно, исто така мојот имењак го приметив се враќа полека во форма даде добри пасови, 2 пречки, пак беше моторот.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кака незнам зошто и играше подобро зубарот да играше..но тоа е тоа Анчелоти каменот нека го става Фавали пак и ќе тепаме :violent1:Анчелоти и Фавали
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom