Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
А заборави кој им е трењер па немаат победа во последниве 9 утакмици:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


грешка си победија прошли или предпрошло колом и ја колку што знам, немаат пораз бајаги време, 2 победе и едно 5-6 нерешени :wink:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
грешка си победија прошли или предпрошло колом и ја колку што знам, немаат пораз бајаги време, 2 победе и едно 5-6 нерешени :wink:

сепак и да е така... очекувам победа на Милан, онака... одмазнички... слатка :toe::)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
дали го познавате кој е ??
Немој да не чуваш во неизвесност,молим те кажи ни ! :)
А Болоња мора да ја тепаме утре! Вистина таквите екипи секогаш се мотивираат и се разигруваат против нас,ама тоа мора да заврши...Сеа имаме подобра атмосфера во тимот,со останувањето на Кака,го имаме Пато во форма...Лошо играме на гости,ама мора да се стегнат и да победуваат и надвор,ако сакаме да останеме во каква-таква трка за Скудетото.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Шева сака да се пензионира во Милан - тука
-треба да добива повеќе шанса...:raz:

Буфон: Да бев на местото на Кака ќе си заминев - тука
-не се сите како Кака, повеќе им е за парите.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
MILAN - These are the 20 called-up Rossoneri players by Carlo Ancelotti for tomorrow's clash against Bologna: Abbiati, Dida, Kalac, Antonini, Darmian, Favalli, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Cardacio, Flamini, Pirlo, Inzaghi, Kakà, Pato, Seedorf, Shevchenko, Ronaldinho.

Unavailable: Bonera, Nesta, Gattuso, Kaladze, Borriello.


Not called-up: Emerson.:)


Suspended: Jankulovski.


Ево ги повиканите за со Болоња, ама Роналдињо можда нема да игра
-шанса за Шева
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Не игра јанкуловски тоа значи дека фавали ќе иде лево сендерос во средина барем антонини да играше лево звер е јас мислам дека анчелоти ќе искочи вака т.е јас сакам да искочи вака

-----------------Абиати-----------------
Замброта-Сендерос-Маилдини-Антонини
-------Амброзини-Пирло-Фламини-------
------------------КАКА------------------
-------------Шева---ПАТО---------------

ЗАКОН А?:vozbud::pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
нема да го стави шева ќе го стави бекам или инзаги
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
според некои веб страници роналдињо и анчелоти не се во добри односи и можно е роналдињо да не игра од 1 минута за мечот со болоња
а една добра вест барем за мене емерсон не е повикан за мечот со болоњна и спорет некои извори ова значи и -adio - за емерсон:helou::helou:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
според некои веб страници роналдињо и анчелоти не се во добри односи и можно е роналдињо да не игра од 1 минута за мечот со болоња
а една добра вест барем за мене емерсон не е повикан за мечот со болоњна и спорет некои извори ова значи и -adio - за емерсон:helou::helou:

ова е од гоал, оти пред малку ги читав овие статии... нема врска, тоа се глупости (во врска со Роналдињо), човекот од 16 натпревари 8 гола даде... како може Анџелоти да не е задоволен, па и да не е... Галијани и Берлускони веднаш една заушка ќе му мавнат на и ќе го стави во игра, дај малку логички размислувајте... инаку најверојатно нема да го започне мечот од прва минута поради други причини, мислам дека настинката уште му пречи, или може некој замор има....
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Одлично ако утре не стартува Роналдињо...Нека седи малце на клупа и нека го фати инает,да игра подобро,затоа што вака почна да се осеќа незаменлив и некако опуштено ми се понаша на терен...
Би сакал да играме со двајца напаѓачи,ама тоа е малце веројатно,знаејќи го Анчелоти...Попрво ќе игра со Сидорф понапред и Бекам во среден ред,отколку со Шева и Пато заедно...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom