Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
MILAN - 'I am a friend of his, I talked with him before and after his choice and I'm glad he made the right decision.' Felipe Massa, at the autodrome of Mugello for the Formula 1 tests with Ferrari, wanted to comment on the decision made by his friend Kaká to stay at Milan. 'I have tried to put myself in his position - Massa commented - because, even though we play two very different sports, in one thing they are also very similar: if you're at Ferrari, and he's at Milan which is like a Ferrari of football, it's a risk to go to another club even though they will pay you more. Kaká is a fundamental player for Milan, he's happy and he did exactly what I would have done."

-Си се барет Бразилциве:)


Спорет тебе немат шанци, а?
не другар не мислам дека немаме шанци но сакам да кажам тешко ке биде ако се знае како игра милан на гости
:smir::smir::smir:

навистина малку претерано од телма директен пренос (лацио -калари ):tapp::tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Сега проверив на ОБН ќе ја има топ ќе си ги гледаме нашиве а да не знае некој од колку се игра ракомет во недела да не се поклапа терминот ако се поклапа ќе биде гадно
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
20-30 мислам игра македониа
супер а да за телма барем наполи рома или милан :pos2::pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
не другар не мислам дека немаме шанци но сакам да кажам тешко ке биде ако се знае како игра милан на гости
:smir::smir::smir:
Абе не ми беше баш за тоа, и јас мислам дека нема шанси. Туку ми беше за "шанЦите" и "спореТбата"
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Ф

Фил Ајви

Гостин
И на ОБН ке има, ако на некого не му е добра сликата на Телма како на мене, и нормално очекувам победа, мора Михајловиќ да осети пораз со новиот клуб.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Elia Legati (born January 3, 1986 in Fidenza, Italy) is an Italian footballer currently under contract for A.C. Milan.
Legati began his career by A.C. Milan, before joined on loan to Legnano in 2006, played there between 2008 and joined in June 2008 back to A.C. Milan, after 1 month leave in July 2008 with a move to French side AS Monaco FC[1],( on loan before turned back to A.C. Milan on 20 January 2009[2].):nesum::nesum:
што беше поентава со играчов што го постираш?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Абе ке ги превртиме Болоња што ви е.Како може да стравувате од еден тафтабитски клуб што нема победа у задњи 9 утакмици мислам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.239
хаха какоо...е така пошто не се бројат сите тренери што ги спасивме,сите зарѓани напаѓачи што си кренаа цена на нас,и сите селски екипи што ќарија бодови што на почеток на сезона не ги планирале,годинава.
Мене од вакви несреќници ми е највеќе страв,им доаѓа инспирација се мотивираат ко на дрога да се,играат ко да им е последна утакмица.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
хаха какоо...е така пошто не се бројат сите тренери што ги спасивме,сите зарѓани напаѓачи што си кренаа цена на нас,и сите селски екипи што ќарија бодови што на почеток на сезона не ги планирале,годинава.
Мене од вакви несреќници ми е највеќе страв,им доаѓа инспирација се мотивираат ко на дрога да се,играат ко да им е последна утакмица.
Пејо ма дааај,2 разлика моја прогноза.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Абе ке ги превртиме Болоња што ви е.Како може да стравувате од еден тафтабитски клуб што нема победа у задњи 9 утакмици мислам.
А заборави кој им е трењер па немаат победа во последниве 9 утакмици:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
А заборави кој им е трењер па немаат победа во последниве 9 утакмици:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ах штета што Михајлович е суспендиран,да беше на клупа само ради него 5 ке им дадевме:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom